Wydarzenia

    Ładowanie Wydarzenia

    « Wszystkie Wydarzenia

    • To wydarzenie minęło.

    Weekend Otwartych Ogrodów

    29/05/2021 09:00 - 19:00

    |Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

    One event on 30/05/2021 at 10:00

    Pilotażowy projekt, który nawiązuje do bardzo popularnych w Wielkiej Brytanii wydarzeń typu Open Garden Squares Weekend i Chelsea Fringe Festival. W ramach projektu miłośnicy ogrodów będą mogli zwiedzać w dniach 29-30 maja 2021 roku prywatne założenia udostępnione przez mieszkańców gminy Dobra. W ogrodach będą prowadzone warsztaty ogrodnicze, florystyczne, rękodzielnicze. Porad będą udzielać doświadczeni ogrodnicy, floryści, architekci krajobrazu, ekolodzy.
    Projekt ma na celu integrację społeczną, promowanie bioróżnorodności, wsparcie rodzin w organizacji wspólnego czasu wolnego i budowaniu relacji międzypokoleniowych, edukację ogrodniczą i proekologiczną.
    Program Weekendu Otwartych Ogrodów

    Sobota 29.05.21
    Teren Sportowo-Rekreacyjny „Mierzynianka”
    9.00-18.00 Jarmark i pchli targ
    9.00-18.00 Akcja charytatywna na rzecz Sary
    9.30 Oficjalne otwarcie imprezy i śniadanie na trawie
    10.00 Pokazy florystyczny – Rafał Staszczyk ( Pracownia Plantacja)
    10:00-13:00 – Dyżur w mobilnym punkcie konsultacyjnym w sprawie konsultacji społecznych, dotyczących sporządzenia projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Dobra, w ramach projektu grantowego „Planowanie z mieszkańcami” (POWR.02.19.00-00-KP12/18).
    11.00 Joga – Elena Malinova
    11.00-17.00 Porady na temat zdrowego żywienia i aktywności fizycznej (namiot GCKiB) – Andrzej Bartłomowicz (Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej).
    12.00 Pokaz psów ratowniczych – GPR OSP Wołczkowo – (Zachodniopomorskie Psy Ratownicze).
    12.00-18.00 Wystawa malarska Katarzyny Ciurzyńskiej i warsztaty malarskie dla dzieci
    12.00-18.00 Warsztaty przygotowywania ekologicznych lizaków (Namiot Twórcza cytrynka)
    12.30 Pokazy florystyczny – dr hab. inż. Piotr Salachna (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny).
    13.00 Warsztaty dla dzieci – karmniki dla ptaków (namiot warsztatowy), Magdalena Pulwer
    13.30 Garden Fitness – Andrzej Bartłomowicz ( GCKiB. w Dobrej).
    14.00 Warsztaty – malowanie ceramiki (namiot warsztatowy – Kreatywne Wtorki. KGW Dołuje)
    14.30 Konkursy i zabawy dla dzieci – Mierzynianki ( KGW w Mierzynie)
    15.00 Warsztaty dla dzieci – domki dla pożytecznych owadów (namiot warsztatowy) – Magdalena Pulwer
    15.30 Taniec pod chmurką – Sylwester Sołtysiak, JSS
    16.00 Warsztaty wokalne – ludowość w mojej gminie (namiot warsztatowy) – Maria Wardak
    (GCKiB. w Dobrej).
    16.30 Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej – OSP Wołczkowo
    17.00 Instruktaż Nordic Walking – Andrzej Bartłomowicz( GCKiB w Dobrej.
    18.00 Zakończenie jarmarku
    Prywatne ogrody: Mierzyn, Dołuje, Wołczkowo
    9.00 Warsztaty „Malowanie na jedwabiu”, ogród w Dołujach ul. Tura 13 – Dorota
    Kowalczyk ( Silk Station/Kreatywne Wtorki – KGW Dołuje)
    10.00-17.00 Indywidualne zwiedzanie ogrodów
    11.00–15.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach
    11.00 Warsztaty dla dzieci „Ogrody wróżek”, ogród w Mierzynie, ul. Kolorowa 23 – Magdalena Sierguć (Stowarzyszenie Carpe diem)
    12.00 Warsztaty „Pieczenie podpłomyków”, ogród w Dołujach, ul. Tura 17 – Zyta Ciechanowicz (Kreatywne Wtorki – KGW w Dołujach)
    12.30 Garden Fitness, ogród w Wołczkowie, ul. Babiego lata 5 – Elena Malinowa
    12.30 Warsztaty dla dzieci „Ogrodowe lampiony”, ogród w Mierzynie, ul. Kolorowa 23 – Magdalena Sierguć (Stowarzyszenie Carpe diem)
    13.00 Warsztaty „Pieczenie pizzy w ogrodowej kuchni”, ogród w Dołujach, ul. Gronostajowa 15 – Rafał Staszczyk.
    13.00–17.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach
    15.00 Warsztaty „Pieczenie bułeczek w piecu chlebowym, gotowanie dżemu truskawkowego na kuchni z fajerkami”, ogród w Dołujach, ul. Gronostajowa 15 Rafał Staszczyk Pracownia Plantacja.
    Niedziela – 30.05.2021r.
    Teren Sportowo-Rekreacyjny w Bezrzeczu
    10.00-17.00 Jarmark i pchli targ
    10.00-17.00 Akcja charytatywna na rzecz Bruna https://www.facebook.com/bruno.waszczuk/
    10.00-17.00 Kiermasz książek
    10.00-17.00 Wystawa malarska Katarzyny Ciurzyńskiej i warsztaty malarskie dla dzieci
    10.00 Joga – Elena Malinova
    10.00 Warsztaty dla dzieci – domki dla pożytecznych owadów (namiot warsztatowy) – Rafał Staszczyk.
    11.00 Konkursy sportowe, Andrzej Grochowski, LZS Bezrzecze:
    11:00-14:00 – Dyżur w mobilnym punkcie konsultacyjnym w sprawie konsultacji społecznych, dotyczących sporządzenia projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Gminy Dobra, w ramach projektu grantowego „Planowanie z mieszkańcami” (POWR.02.19.00-00-KP12/18).
    11.30 Warsztaty florystyczne „Kompozycje kwiatowe w szkle” (namiot warsztatowy), Marzena Krysińska ( GCKiB. w Dobrej)
    12.00 Pokaz psów ratowniczych – GPR OSP Wołczkowo.
    12.00-17.00 Warsztaty przygotowywania ekologicznych lizaków (Namiot Twórcza cytrynka)
    12.30 Warsztaty ogrodnicze „Podręczne ogródki” (namiot warsztatowy) – Halina Sromek (Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze).
    13.00 Zajęcia rehabilitacyjne
    13.30 Warsztaty „Łapacz snów” (namiot warsztatowy), Renata Bieńczak, (GCKiB. w Dobrej)
    14.00 Konkursy sportowe, Andrzej Grochowski, (LZS Bezrzecze)
    14.30 Warsztaty „Ozdobne domki ogrodowe”, (namiot warsztatowy), Luiza Supernak (GCKiB w Dobrej),
    15.30 Taniec pod chmurką – Sylwester Sołtysiak, JSS
    16.30 Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej – OSP Wołczkowo
    17.00 Zakończenie jarmarku
    Prywatne ogrody: Bezrzecze, Dobra, Buk, Rzędziny i Stolec
    10.00-17.00 Indywidualne zwiedzanie ogrodów
    11.00–15.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach
    10.00 Warsztaty „Poidełka dla ptaków”, ogród w Dobrej, ul. Chabrowa 26 – Mira Kwaśniewska
    10.00 Warsztaty „Lawendowe woreczki”, ogród w Dobrej, ul. Zielona Górka 21, Magdalena Pulwer .
    11.30 Warsztaty „Ziołowniki” , ogród w Dobrej, ul. Zielona Górka 21ogród -Magdalena Pulwer
    11.30 Warsztaty „Donice z recyklingu”, ogród w Dobrej, ul. Chabrowa 23 – Mira Kwaśniewska.
    12.30 Zajęcia rehabilitacyjne w ogrodzie, ogród w Dobrej, ul. Zielona Góra 21
    13.00 – Warsztaty decoupage dla dzieci, ogród w Buku, ul. Leśne Wzgórze 16, (Katarzyna Trukszyn, Stowarzyszenie Społeczność w sieci).
    13.00–17.00 Objazdowa wycieczka autokarowa po ogrodach
    15.00 Wycieczka piesza po Rzędzinach śladami Elizabeth, warsztaty literackie – Elżbieta Bruska
    (Stowarzyszenie Carpe diem)
    Teren rekreacyjny przy świetlicy wiejskiej w Łęgach (Projekt „Bioróżnorodność we wsi ŁĘGI”)
    12.00 Warsztaty „Karmniki dla ptaków” – Rafał Staszczyk
    12.00 Warsztaty „Poidełka dla ptaków” – Mira Kwaśniewska
    14.00 Warsztaty „Domki dla owadów” – Magdalena Pulwer
    14.00 Warsztaty „Karmniki dla ptaków” – Rafał Staszczyk
    14.00 Warsztaty „Poidełka dla ptaków” – Mira Kwaśniewska
    15.30 Warsztaty „Domki dla owadów” – Rafał Staszczyk

Newsletter

Dodaj wydarzenie

Wydarzenia