Polecamy

Wydarzenia

  Ładowanie Wydarzenia

  « Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

  Święto Placu Orła Białego w Szczecinie

  24/08/2019 09:00 - 23:00

  Wspólne Śniadanie Od Święta, spacery z najlepszymi szczecińskimi przewodnikami miejskimi, koncerty, film, atrakcje i warsztaty dla dzieci i dorosłych- to wszystko przygotowali dla Was organizatorzy imprezy.

  SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

  09.00 start instalacji edukacyjnej, dzięki której dowiecie się, jak duży był nieistniejący przedwojenny kwartał kamienic, gdzie na placu stał ratusz i młyn kieratowy i gdzie straganiarze i muzycy rozstawiali swoje kramy.

  09.30 Śniadanie Od Święta. Impreza składkowa. Zasady są proste: każdy przynosi ze sobą coś smacznego do jedzenia, siada przy naszym śniadaniowym stole lub piknikuje na trawie i częstuje się pysznościami, które przynieśli inni piknikujący.
  Przynieście ze sobą talerz i sztućce- nie szkodźmy Ziemi kolejnymi plastikowymi naczyniami!
  Zapewniamy gorącą wodę na kawę i herbatę, koce, leżaki i najlepsze śniadanie integracyjne w mieście.

  09.00- 13.00 Śniadanie sąsiedzkie na pl. Orła Białego | 24.08 , czyli Szczeciński Bazar Smakoszy w letniej odsłonie na placu. Na miejscu można zakupić pyszne, zdrowe specjały, zjeść je na miejscu i powiększyć grono piknikujących.

  10.00 i 12.00
  Szkolenia z jazdy na rowerze z instruktorami ze stowarzyszenia Rowerowy Szczecin .

  10.30 Spotkanie z Władysławem Stecem, twórcą największego w Polsce zegara kulkowego. Specjalnie dla Was zegar przewędruje na czas Święta z witryny sklepu Pod Gwiazdami Pod Gwiazdami na środek placu. Na spotkaniu dowiecie się, jak powstawał, jakie są jego zasady działania i jak zmieniał się plac Orła Białego przez ostatnie 23 lata.

  10.30 Warsztaty tworzenia własnego Orła , które poprowadzą artystki z Festiwal Tkaniny w Szczecinie.

  11.00 Spacer z Pawłem Madejskim, najlepszym przyrodniczym przewodnikiem w Szczecinie, twórcą internetowej mapy drzew Szczecina i spacerów z cyklu Drzewa i krzewy Szczecina. Jadłodzielnia Szczecin. Na Święcie oprowadzi Was po przepięknej zieleni placu Orła Białego.

  11.00 Inne atrakcje dla Dużych y Małych:
  – boocrossing: wymiana i adopcja książek. Przynieś książkę, weź książkę! Mamy ich dużo i nie zawahamy się ich oddać!
  – warsztaty tworzenia papierowych kwiatów;
  – warsztaty mądrego gospodarowania jedzeniem z Jadłodzielnia Szczecin;
  – nauka puszczania wielkich baniek: nauczymy Was w mig tej dziecinnie łatwej czynności, którą lubi każdy w wieku od 1 do 101 lat;
  – wspólne robienie girlandy: mamy parędziesiąt metrów sznurka i kolorowy papier: zróbcie z nami girlandę!
  – warsztaty tworzenia mapy mentalnej placu Orła Białego. Poprowadzi je ekspertka od mentalnych map, Paulina Romanowicz ze Stowarzyszenie Przyjaciół Stołczyna FORUM;

  11.30 Ekologiczny spacer po Starówce | Sprzątamy na pl. Orła Białego .Sprzątanie placu i Starówki ze Szczeciński Bazar Smakoszy i kawiarnią bardzo dobrze. Dla każdego uczestnika czeka darmowy kupon na kawę i ciastko w kawiarni.

  11.50 Wspólne zdjęcie z drona: patrzymy w niebo, machamy dronowi i mamy wszyscy niezwykłą pamiątkę- wspólne zdjęcie z imprezy.

  12.00 Spacer z Przemek Głowa i Przewodnik po Szczecinie – Tomasz Wieczorek.
  Tych przewodników miejskich przedstawiać nie trzeba. Opowiedzą o historii i ciekawostkach na placu.

  13.00 Koncert Utalentowanych

  13.40 Spotkanie z Pawłem Gutem z Archiwum Państwowego, który opowie o dziejach Fontanny Orła Białego i innych ciekawostkach związanych z publicznymi wodociągami Szczecina.

  16.00 Forum Romanum Młodych: grupa Szczecin 2.0 zaprasza młodzież i studentów na spotkanie z Prezydentem Szczecina Danielem Wacinkiewiczem.

  17.00 Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Szczecinie.

  21.00 Kino sąsiedzkie na pl. Orła Białego | “Nasz najlepszy rok” Projekcja filmu “Nasz najlepszy rok” przygotowana przez Stowarzyszenie “in tractu” .

  Święto Placu powstało dzięki wsparciu w ramach Inicjatywy Lokalnej Urzędu Miejskiego w Szczecinie.

  Szczegóły

  Data:
  24/08/2019
  Czas:
  09:00 - 23:00
  Wydarzenie Tagi:
  ,
  Strona internetowa:
  https://www.facebook.com/events/2617060188307227/

  Miejsce

  pl. Orła Białego
  Szczecin, + Google Map

Newsletter

Wydarzenia