Polecamy

Wydarzenia

  Ładowanie Wydarzenia

  « Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

  Święto Muzyki 2019

  21/06/2019 15:30 - 20:30

  podczas Święta Muzyki dźwiękowe doznania będą czekać na melomanów zarówno w samej Filharmonii, jak i w różnych częściach miasta. Tak jak w zeszłym roku ulicami naszego miasta przejedzie platforma z muzyką na żywo, będzie też można wysłuchać koncertu w złotej sali Filharmonii lub… odbyć muzyczny spacer po zielonym skwerze znajdującym się pomiędzy Filharmonią a Cerkwią św. Mikołaja.

  15.30
  Muzyczna paka, ulice Szczecina, godz. 15:30
  http://bit.ly/FDLM19paka

  Samochód pełen energetycznej muzyki ruszy spod Filharmonii o godzinie 15:30 i będzie jeździł ulicami Szczecina przez ok. 2 godziny. W tym dniu muzyka dotrze do wielu miejskich zakątków. Ulicami miasta przejedzie platforma, z której popłyną w świat energiczne dźwięki muzyki na żywo. Zadbają o to zwariowani muzycy oraz przygotowany repertuar z płyty Filharmonii pt. „I żyli długo i w Szczecinie”.

  Objazdowy koncert rozpocznie się pod Filharmonią i prowadzony będzie śladami nazw ulic związanych z muzykami. Barwna platforma przejedzie przez zielone Pogodno, nadrzeczne bulwary, Śródmieście i Centrum, zatrzymując się na kilkunastu przystankach i grając przeboje z płyty „I żyli długo i w Szczecinie”.

  16.00
  Park Symfonia | Wojtek Blecharz I Tokarnia, skwer przy Cerkwi św. Mikołaja (wejście od ul. Starzyńskiego), godz. 16:00
  http://bit.ly/FDLM19park

  Przestrzeń na co dzień ogrodzona wysokim płotem i niedostępna dla mieszkańców Szczecina stanie się kolejnym miejscem, które w swoje władanie weźmie muzyka. Zielony skwer pomiędzy Filharmonią a Cerkwią św. Mikołaja otworzy swoje podwoje i zaprosi wszystkich na spacer. Muzyczny spacer.

  Do współpracy przy pomyśle muzycznego zagospodarowania tego pięknego, zielonego fragmentu naszego miasta zaprosiliśmy wraz z Tokarnią – kompozytora Wojtka Blecharza. W efekcie tej kooperacji powstała „Symfonia nr 1”, która jest – jak mówi sam twórca – muzyczną sytuacją-instalacją, której uczestnicy otwierają się na nowe drogi doświadczania dźwięku, zwykle niespotykane na tradycyjnym koncercie.

  Przez dźwięk będziemy mogli „przechodzić” ciałem, kłaść się na ziemi, żeby go posłuchać, czy siadać między muzykami. Wędrówka przez kolejne punkty stanie się odkrywaniem kolejnych dźwięków – tych wydawanych przez przyrodę i tych przyrodą inspirowanych, a granych przez muzyków.

  Partnerem koncertu jest Tokarnia

  Utwór Wojtka Blecharza „Symfonia nr 1″ został zamówiony przez Filharmonię i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” priorytet „Zamówienie kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

  19.00
  Klasyka na koniec dnia, sala symfoniczna, godz. 19:00
  http://bit.ly/FDLM19sala

  Orkiestra smyczkowa Camerata Stargard koncertem w złotej sali zakończy wędrówkę muzyki przez przestrzenie naszego miasta. Święto Muzyki symbolicznie zamkniemy tam, gdzie je rozpoczęliśmy, czyli w Filharmonii. Ponad rok działalności Orkiestry Camerata Stargard udowodnił, iż pomysł powstania zespołu muzycznego pod auspicjami Miasta Stargard był trafiony. Trzon Orkiestry stanowią młodzi muzycy ze stargardzkich szkół muzycznych, wsparci kadrą nauczycieli i muzykami orkiestry Filharmonii w Szczecinie.

  Orkiestra zagra wraz łotewską pianistką Diną Yoffe, laureatką m. in. Konkursu Chopinowskiego w Warszawie oraz Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego – Mikhailem Vaimanem, którego krytycy okrzyknęli „poetą skrzypiec o błyskotliwej technice”. W programie koncertu znajdą się utwory Felixa Mendelssohna oraz Ernesta Chaussona.

  Szczegóły

  Data:
  21/06/2019
  Czas:
  15:30 - 20:30
  Wydarzenie Category:
  Strona internetowa:
  https://www.facebook.com/events/613698652461312/

  Organizator

  Filharmonia

Newsletter

Wydarzenia