Polecamy

Wydarzenia

  Ładowanie Wydarzenia

  « Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

  Świetlica Śródmiejska – warsztaty dla dzieci o mieście

  13/02/2019 17:00 - 20:00

  |Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

  One event on 27/02/2019 at 5:00pm

  Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i OSWAJANIE SZTUKI zapraszają na nowy cykl o mieście – przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców!

  W Świetlicy Śródmiejskiej dzieci nauczą się, jak obserwować miasto, a także jak je współtworzyć. W ramach odbywających się dwa razy w miesiącu spotkań warsztatowych będą krążyć wokół tematu miasta, jednocześnie ucząc się technik plastycznych, zdobywając kompetencje i wiedzę potrzebne do postawienia się w roli dziennikarza i aktywisty, czy też projektując różne działania w przestrzeni miejskiej. Ogólnie chodzi o to, by poczuć się pełnoprawnym, małym mieszkańcem Szczecina.
  Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-14 (obecność rodziców mile widziana!).

  Każde spotkanie stanowić będzie odrębną całość, więc chętni będą mogli dołączać do grupy w trakcie roku, wybierając interesujące ich spotkania.
  Zajęcia trwać będą 3 godziny.
  Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają materiały. Warto tylko ubrać się roboczo – niektóre warsztaty mogą brudzić! Zapisy na adres: zuza@oswajaniesztuki.pl, należy podać dane imię, nazwisko, wiek, nr kontaktowy. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Harmonogram lutowych warsztatów:
  13.02.2019 (środa, godz. 17.00-20.00)
  Rzemieślnicy – kim są?
  Pójdziemy z wizytą do lokalnych rzemieślników, a później ruszymy w podróż w czasie i obejrzymy, jak kiedyś oznaczano sklepy w przestrzeni miasta. Zadaniem uczestników będzie wymyślenie własnego zakładu rzemieślniczego i zaprojektowania jego szyldu oraz witryny.

  27.02.2019 (środa, godz. 17.00-20.00)
  Ekologia w mieście
  Wszyscy jesteśmy obywatelami świata i za niego odpowiadamy. Wspólnie zastanowimy się, jak najmłodsi mogą dbać o swoje otoczenie. Porozmawiamy o plastiku i tym, co się dzieje z opakowaniami po batonikach, cukierkach czy wodzie.
  Zadaniem praktycznym będzie przygotowanie projektu stempla, odbicie go na tkaninie i wspólne uszycie woreczka, którego dzieci będą mogły używać na zakupach czy zamiast jednorazowego opakowania na kanapki do szkoły.
  Warsztaty prowadzą: Ada Krawczak, Zuzanna Waligórska

   

  Szczegóły

  Data:
  13/02/2019
  Czas:
  17:00 - 20:00
  Wydarzenie Tagi:
  Strona internetowa:
  https://www.facebook.com/events/952301008292196/

  Miejsce

  Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
  ul. bł. Królowej Jadwigi 44b
  Szczecin,
  + Google Map

Newsletter

Wydarzenia