Polecamy

Wydarzenia

  Ładowanie Wydarzenia

  « Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

  Plener Literacki. FiKaMy

  14/06/2019 11:00 - 19:00

  |Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

  One event on 15/06/2019 at 11:00am

  One event on 16/06/2019 at 11:00

  Plener Literacki „Odkryj Książkę na nowo” wydarzenie kulturalne organizowane w dniach 14-16.06 w godzinach 11-19 (piątek), 11-19( sobota), 11-17 (niedziela) z udziałem oficyn wydawniczych z całego kraju oferujących swoje książki czytelnikom i spotkań z popularnymi polskimi autorami. Wspólnym celem jest pokazanie atrakcyjnej oferty czytelniczej dla mieszkańców Szczecina i turystów. Uczestnicy Pleneru będą mogli wybierać między literaturą piękną, obyczajową, podróżniczą, historyczną, literaturą dla dzieci i młodzieży. Czytelnicy będą mogli porozmawiać z autorami, zdobyć ich autografy na zakupionych egzemplarzach oraz uzupełnić swoje zbiory o atrakcyjne książki na lato i na długie jesienne wieczory.

  SCENA LITERACKA (spotkania prowadzi Małgorzata Narożna)
  Łasztownia

  PIĄTEK

  11:00 Małgorzata Duda – przewodniczka po Szczecinie i Pomorzu Zachodnim. Autorka książek i przewodników. Najbardziej lubi opowiadać o regionie przez pryzmat legend i baśni.

  12:00 Dariusz Rekosz – pisarz i animator kultury, autor serii detektywistycznej Morsy, Pinki
  12:00 Dominik Żukowska prowadzi warsztat “Sprawdź czy jesteś przedsiębiorczy/ przedsiębiorcza! Na podstawie książki “Kawiarnia. Mój pierwszy biznes. Kreatywny zeszyt ćwiczeń”.

  13:00 Marcin Szczygielski – najbardziej popularny pisarz dla młodych czytelników, laureat wielu nagród literackich, spotkanie poświęcone w szczególności książce “Omega”.

  SOBOTA

  11:00 Zofia Stanecka

  Zofia Stanecka czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści.

  NIEDZIELA

  11:00 Małgorzata Swędrowska – animatorka czytania wrażeniowego, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wykładowczyni na UAM w Poznaniu, trenerka PSPiA KLANZA, animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. W 2016 roku nominowana przez Polską Sekcję IBBY do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W 2018 otrzymała “Pegazika” nagrodę Poznańskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży. Autorka “Elementarza w podskokach”, “Moja Mama, Mój Tata”.

  FiKaMy to przestrzeń relaksu z książką i kolorowankami, miejsce dla rodzin. Znajdziecie tam piękne książki do czytania na miejscu, maskotki do przytulania, przestrzeń do rozmowy o książkach, wyciszenie przy kolorowankach – czekają na Was m.in. Bohaterowie m.in. Kicia Kocia, Basia, Pucio, Mama Mu, Edzio, Florka, banda Skarpetek i stworów z krainy Sonostworów.

  SOBOTA

  16:00 warsztaty muzyczne z Katarzyną Huzar-Czub autorką serii o Sonii w krainie Sonostworów.

  NIEDZIELA

  13:00 – 15:00 OSTRY DYŻUR LITERACKI to akcja promująca czytelnictwo w zaskakującej happeningowej formie, zainicjonowana przez Fundację Czas Dzieci. Działa w całej Polsce przy różnych targowych i książkowych działaniach, skierowana do dzieci do 12 r. Ż i rodziców. W scenografii gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidulanie dobrane do wieku i preferencji dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem nowości na rynku. Tytuły i ich dawkowanie przepisywane są na receptach. Zarażać będą szare eminencje literatury dziecięcej: Małgorzata Narożna – laureatka IBBY i Małgorzata Swędrowska – laureatka Pegazika – upowszechniaczki czytelnictwa!

  16:00 warsztaty plastyczne z Katarzyną Górewicz i z książką i czytanie książki “Wodnik” przez autora Karol Gmerka.

  Szczegóły

  Data:
  14/06/2019
  Czas:
  11:00 - 19:00
  Wydarzenie Tagi:
  ,
  Strona internetowa:
  https://www.facebook.com/events/413648689220165/

  Organizator

  FiKa, SAA

Newsletter

Wydarzenia