Polecamy

Wydarzenia

  Ładowanie Wydarzenia

  « Wszystkie Wydarzenia

  • To event minęło.

  Czyta się! Rafał Skarżycki

  10/11/2018 17:00

  Bezpłatna oferta warsztatów i spotkań autorskich w lokalnej księgarni FiKa, który otrzymał finansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Projekt Czyta się!
  Celem działania jest szeroko rozumiana promocja czytelnictwa, którą poprowadzimy dwutorowo – poprzez warsztaty z grupami szkolnymi oraz spotkania autorskie z pisarzami. Grupa docelowa to: 10-15 lat, czyli wiek, kiedy młodzi ludzie mają mnóstwo rozrywek, więc czytanie tym osobom kojarzy się tylko z przykrym obowiązkiem zaliczania lektur szkolnych. Bywa, ze uważają je za „obciach”. Chcemy zmienić taki sposób myślenia, udowodnić, że książka może być wskazówką w życiu, a spędzanie przy niej wolnego czasu również fajną, interesującą i modną pasją.

  Przedsięwzięcie w postaci warsztatów tematycznych i spotkań z pisarzami zaplanowane jest na okres październik – grudzień.
  Spotkania z autorami w księgarni FiKa

  Anna Dziewit-Meller 13.10.2018 (sobota) godzina 11:00
  Marcin Szczygielski 27.102018 (sobota) godzina 17:00
  Barbara Kosmowska: 1.12.2018 (sobota) godzina 17:00
  Rafał Skarżycki 10.11. 2018 (sobota) godzina 17:00

  08.-12.10.2018:
  „Damy, dziewuchy, dziewczyny” Anna Dziewit-Meller
  Zajęcia przeznaczone dla klas V-VII.
  Podczas zajęć prowadząca skorzysta z fragmentów książki, by porozmawiać z dziećmi na temat tego, czym jest biografia i biogram. Uczniowie poznają sylwetki mniej znanych kobiecych postaci historycznych, zastanowią się, co decyduje o tym, czy ktoś jest sławny. Sami stworzą nietypowy biogram wybranej kobiecej postaci historycznej.

  22 – 26.10.2018:
  „Weronika i Zombie” Marcin Szczygielski
  Zajęcia przeznaczone dla klas VI – VII
  Fragmenty książek posłużą nauczycielce, by porozmawiać z dziećmi o sile przyjaźni. Wspólnie zastanowimy się, jakie są jej cechy, czy przyjaźń może być jednostronna, po czym poznać, że to już koniec przyjaźni. Tematyka powieści pozwoli nam także poddać refleksji różnicę wieku w takiej relacji – na ile jest ważna. Dzieci postarają się przybliżyć nam swoich przyjaciół poprzez ustne opisy. Stworzymy książki przyjaźni.

  05-09.11.2018:
  „Hej, Jędrek. Kłopoty z dziewczynami” Rafał Skarżycki
  Zajęcia przeznaczone dla klas III – V
  Podczas zajęć wykorzystamy fragmenty książki, by porozmawiać, czym jest komiks i wskazać jego elementy. Porozmawiamy także o miłości – czy można się zakochać wieku dziesięciu lat. Dzieci zastanowią się nad sposobami okazywania miłości. Następnie stworzą własny komiks dotyczący tematu zakochania.

  05-09.11.2018:
  „Jeż Jerzy” Rafał Skarżycki, Tomasz Lew Leśniak
  Zajęcia przeznaczone dla klas VI – VIII
  Podczas zajęć wykorzystamy fragmenty książki, by porozmawiać, czym jest komiks i wskazać jego elementy. Porozmawiamy o scenariuszu komiksu – czy jego autor musi być także ilustratorem. Zastanowimy się nad tematyką komiksów wydawanych w Polsce i za granicą. Uczniowie podzielą się własnymi przemyśleniami dotyczącymi powieści graficznych – czy są one synonimem komiksu? Następnie dzieci stworzą własny komiks na wskazany temat.

  26-30.11.2018:
  „Tru” Barbara Kosmowska
  Zajęcia przeznaczone dla klas III -IV
  Nauczycielka skorzysta z fragmentów książki, by porozmawiać o najważniejszych wartościach, którymi powinniśmy się kierować. Nazwiemy te wartości, poszukamy do nich synonimów, opiszemy je. Dzieci stworzą swoją mapę wartości, by omówić ją wspólnie. Zastanowimy się również, czy wartości są zawsze tylko pozytywne.

  26-30.11.2018:
  Barbara Kosmowska
  „Pozłacana rybka” Barbara Kosmowska
  Zajęcia przeznaczone dla klas VII-VIII.
  Uczniowie, korzystając z wybranych fragmentów książki, zastanowią się, jak rozmawiać o chorobie w rodzinie. Poruszą kwestię uczuć i zastanowią się, jak je okazywać. Wspólnie poddamy refleksji podział na dobre i złe emocje – czy jest on zasadny. Spróbujemy także znaleźć metody na radzenie sobie ze złością czy zdenerwowaniem. Uczniowie napiszą także list do samych siebie, posługując się nazwami poznanych emocji.

  kontakt: Małgorzata Narożna // 668 029 542 // fika.szczecin@gmail.com

  Spotkanie jest zadaniem w ramach programu Partnerstwo dla książki „Czyta się!” – „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Partnerem działania jest Urząd Marszałkowski
  Województwa Zachodniopomorskiego Pomorze Zachodnie

  Szczegóły

  Data:
  10/11/2018
  Czas:
  17:00
  Wydarzenie Category:
  Wydarzenie Tagi:
  ,
  Strona internetowa:
  https://www.facebook.com/events/304116943719006/

  Miejsce

  FiKa
  al. Papieża Jana Pawła II 8
  Szczecin,
  + Google Map

  Organizator

  FiKa
  Strona internetowa:
  https://www.facebook.com/FiKa.Szczecin/

Newsletter

Wydarzenia