Program z okazji 10 urodzin galerii TWORZĘ SIĘ! Minifestiwal MIASTO DZIECI 7-8.09.2024
MIEJSKI PLAC ZABAW z galerią TWORZĘ SIĘ
Z okazji 10 urodzin galeria TWORZĘ SIĘ zaprasza na dwudniowy festiwal, odbywający się w przestrzeni parku Andersa (7.09.) oraz w galerii TWORZĘ SIĘ, Domu Kultury „13 Muz” i Akademii Sztuki w Szczecinie (8.09.).
Festiwal w duchu slow zakłada działania artystyczne i akcję budowania „Miasta Dzieci” w przestrzeni parku, stworzenie otwartej galerii sztuki, kiermaszu rękodzieła, realizację warsztatów i działań twórczych (fotograficznych, dźwiękowych, teatralnych, ekologicznych) spacerów badawczych oraz happeningu.
Grupa twórców i twórczyń, zaprzyjaźnionych z galerią TWORZĘ SIĘ oraz uczestniczki i uczestnicy akcji (dzieci i dorośli), przemienią przestrzeń parku w strefę zaprojektowaną przez dzieci, w miejsce do artystycznych eksperymentów, rozmów, wspólnego bycia i tworzenia pomostów między światem dzieci i dorosłych. MIASTO to społeczność, którą łączy potrzeba TWORZENIA, zbudowania miejsca szczególnego, opartego na otwartości, szacunku oraz wspólnym działaniu.
– MIASTO wybudują dzieci ze wsparciem dorosłych. To młodzi ludzie zdecydują, gdzie powstaną budowle, jakie będą miały przeznaczenie, kolory i kształty. Uczestnicy akcji wspólnie wymyślą nazwy na powstałe ulice, miejsca i wzniesione obiekty.
Podobnie jak wystawa MIASTO(dla)DZIECI zrealizowana w galerii TWORZĘ SIĘ , tak i MIASTO wybudowane w parku, stanie się miejscem do zadawania pytań i próbą znalezienia mądrych rozwiązań, stawiających w centrum dobro młodych mieszkańców, ich prawa do zabawy i odpoczynku, mieszkania w zielonym, czystym i bezpiecznym mieście. Wrócimy także do rozważań na temat współprojektowania przez dzieci przestrzeni miejskich.
W ramach festiwalu odbędzie się również KONCERT oraz PREMIERA piosenki, teledysku, krótkiej animacji i słuchowiska stworzonego przez dzieci i artystki_ów podczas wakacji.
———————–
Na otwartą akcję plenerową w parku “Budujemy MIASTO DZIECI” wstęp wolny, bez zapisów.
Na warsztaty twórcze obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com lub wejściówki (szczegóły przy opisie poszczególnych warsztatów). W celu zapewnienia dostępności architektonicznej, duża część działań i warsztatów odbędzie się w parku Andersa (dzień 1- 07.09.2024). W przypadku deszczu, wydarzenie z parku Andersa zostanie przeniesione do Domu Kultury „13 Muz”.
————————–
PROGRAM OGÓLNY
7 września (sobota) plac/park gen. Władysława Andersa
11:00-16:00 Otwarta akcja plenerowa „Budujemy „Miasto Dzieci”
Akcja startuje o godz. 11:00 na rogu ulic: Edmunda Bałuki / Wojciecha (Park gen. Andersa). Akcja budowania MIASTA potrwa do godz. 16:00. Można się przyłączyć w dowolnym momencie do godz. 16:00. Na dzieci czekać będą drewniane konstrukcje, materiały, po których można malować, ozdoby i rekwizyty oraz dorośli chętni wesprzeć budowę.
Wiek: dzieci wraz z opiekunami,
Wstęp wolny – bez zapisów
FB: https://fb.me/e/41tDzJtpw
13:00-18:00 Kiermasz rękodzieła, własnych wyrobów spożywczych i wymiana rzeczy
Zapisy: tworzesie@gmail.com, ilość stanowisk wystawienniczych ograniczona
FB: https://fb.me/e/4Jj9CWXxL
13:30-18:00 Warsztaty i akcje “TWÓRCZE 10×10” w przestrzeni placu/parku gen. Władysława Andersa
Na warsztaty obowiązują zapisy: tworzesie@gmail.com – liczba miejsc ogranicza. Wstęp bezpłatny. W zgłoszeniu prosimy o podanie tytułu warsztatu, imienia, nazwiska dziecka i opiekuna oraz wieku dziecka.
Szczegółowe opisy warsztatów na www.tworzesie.pl
Prowadzący akcję plenerową i warsztaty: Karolina Gołębiowska, Katarzyna Mierzejewska, Dominika Wyrobek, Ula Niemirska, Marek Mierzejewski, Marysia Dąbrowska, Maria Kula, Paweł Kula, Bartek Orłowski, Paulina Ratajczak i … goście
8 września (niedziela) / Akademia Sztuki w Szczecinie, Galeria TWORZĘ SIĘ, Sala Kominkowa, DK „13 Muz” (wstęp na warsztaty i koncert biletowany , pozostałe wydarzenia wstęp wolny)
Warsztaty „Którędy do dźwięku?”/Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych/ Akademia Sztuki w Szczecinie/Czarna Sala/
Bilety na www.biletomat.pl
11:00-12:00 warsztaty „Którędy do dźwięku?”, wiek uczestników: 6-7 lat
https://www.biletomat.pl/bilety/ktoredy-do-dzwieku-szczecin-46426/
12:00-13:00 warsztaty „Którędy do dźwięku?”, wiek uczestników: 7-11 lat
https://www.biletomat.pl/bilety/ktoredy-do-dzwieku-szczecin-46430/
13:10-14:10 warsztaty „Którędy do dźwięku?”, wiek uczestników: 12-14 lat
https://www.biletomat.pl/bilety/ktoredy-do-dzwieku-szczecin-46431/
14:15-15:15, Akademia Sztuki w Szczecinie/Czarna Sala/
Otwarte korzystanie z interaktywnej instalacji dźwiękowej przygotowanej przez Wytwórnię Zdarzeń Sonokinetycznych
Wiek: dzieci i dorośli
Wstęp wolny – bez zapisów
15:00-17:00 wystawa MIASTO(dla)DZIECI w galerii TWORZĘ SIĘ w Domu Kultury “13 Muz” (wejście od ul. Tkackiej)
Wstęp wolny – bez zapisów
17:10-18:10, Akademia Sztuki w Szczecinie/Czarna Sala/
Kantata BHP – koncert interaktywny na sensory, monoctone i publiczność / Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych
Wiek: 7+ dzieci i dorośli
Bilety na biletomat.pl https://www.biletomat.pl/bilety/kantata-bhp-szczecin-46424/
18:30-19:15, Sala Kominkowa w DK „13 Muz”
Premiera piosenki i teledysku „Miasto Dzieci”, premiera animacji i słuchowiska “Szczecin Dzieci”, czyli premiera utworów przygotowanych przez dzieci, artystki_ów i edukatorki_ów podczas wakacji.
Uczestnicy: dzieci i dorośli
Wstęp wolny – bez zapisów
Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak
Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”
Minifestiwal MIASTO DZIECI dofinansowany jest przez Miasto Szczecin.
Festiwal otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin.
Projekt TWÓRCZE 10×10, czyli działania warsztatowe i spacery w parku Andersa dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Patroni medialni: wSzczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Gdzie z dzieckiem w Szczecinie
Partnerzy: Akademia Sztuki w Szczecinie, Pracownie Artystyczne Szczecin, Tu Centrum.Szczecin.
OPISY DO PROGRAMU
DZIEŃ 1 /07.09.2024 (sobota)
1. Otwarta akcja plenerowa „Budujemy „Miasto Dzieci”
7.09.2024 godz. 11:00-16:00, Park Andersa
Akcja startuje o godz. 11:00 na rogu ulic: Edmunda Bałuki / Wojciecha (Park gen. Andersa). Akcja budowania MIASTA potrwa do godz. 16:00. Można się przyłączyć w dowolnym momencie do godz. 16:00. Na dzieci czekać będą drewniane konstrukcje, materiały, po których można malować oraz dorośli chętni wesprzeć budowę. Uczestnikom polecamy zabranie własnego koca lub poduszki. Po godz. 16:00, kiedy MIASTO będzie gotowe, rozgościmy się w nim na dobre, odpoczniemy, porozmawiamy, zakupimy ciasto na kiermaszu i będziemy działać twórczo na różnego rodzaju warsztatach.
Wiek: dzieci wraz z opiekunami,
Wstęp wolny – bez zapisów
2. KIERMASZ RĘKODZIEŁA, WYROBÓW SPOŻYWCZYCH I WYMIANA RZECZY
7.09.2024, godz. 13:00-18:00, PARK ANDERSA/Aleja przy Wyspie Tworzenia
Tworzysz rękodzieło? Chcesz zaprezentować swoje wyroby innym? A może pieczesz ciasta/dekorujesz ciasteczka albo robisz lemoniadę? Jeśli tak, to ogłoszenie jest dla Ciebie.
Amelia Strutyńska, w swojej pracy wymarzonego MIASTA DZIECI, zaproponowała m.in., aby dzieci mogły w swoim mieście pracować, sprzedając m.in. rękodzieło, obrazy, lemoniadę lub własne wypieki.
Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w Kiermaszu i zaaranżowania własnego stanowiska podczas akcji plenerowej MIASTO DZIECI, w Parku Andersa, w dniu 07.09.2024 w godz. 13:00-18:00.
Mamy również kilka stanowisk dla osób chcących wystawić wyselekcjonowane “niepotrzebne” przedmioty: książki (serie książek), gry, zestawy klocków, zabawki itp., które mogą przydać się innym.
Zapraszamy do kontaktu Niezbędne wsparcie opiekuna/opiekunki
Uczestnicy: dzieci, młodzież +opiekun
Zapisy: tworzesie@gmail.com, ilość stanowisk wystawienniczych na kiermaszu jest ograniczona.
Udział w kiermaszu jest możliwy po zaakceptowaniu regulaminu.
3. „Maski Zwierząt – Twoja MOC” warsztaty kreatywne z Marią Kulą
7.09.2024, godz. 13:30-15:00, PARK ANDERSA/ Wyspa Tworzenia
Podczas warsztatów każdy z uczestników_czek zaprojektuje i wykona swoją maskę wybranego przez siebie zwierzęcia. Na wstępie zrobimy kilka ćwiczeń i porozmawiamy o tym, które zwierzęta lubimy i kochamy, które nam imponują, których nie znosimy lub boimy się. Zastanowimy się jakie cechy widzimy w zwierzętach, jakie mają umiejętności i moce, których my ludzie nie posiadamy. Może się okazać, że wiele mocy dostrzegamy w zwierzęciu, którego się boimy. Każdy z uczestników_czek wykonana swoją maskę wybranego przez siebie zwierzęcia. Wykorzystamy do tego papier, tkaniny, klej, sznurki. Kiedy maski będą gotowe wykonamy sesję fotograficzną w parku.
Prowadzenie: Maria Kula
Zapisy: tworzesie@gmail.com, liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. W zgłoszeniu prosimy o podanie tytułu warsztatu, imienia, nazwiska dziecka i opiekuna oraz wieku dziecka.
4. „MIASTO, SŁOŃCE i FOTOGRAFIA” – warsztaty i spacer z Pawłem Kulą
7.09.2024, godz. 13:30-15:00, PARK ANDERSA/ Wyspa Tworzenia
Cyjanotypia to prosta metoda analogowej fotografii – światłoczułą emulsję przygotowuje się z dwóch odczynników, do wykonania zdjęcia używa słońca, a do wywołania stosuje zwykłą wodę. Uzyskane w ten sposób fotografie mają głęboki, niebieski kolor, od którego właśnie pochodzi słowo cyjanotypia. Dziś jest wciąż popularna – pozwala eksperymentować z fotografią bezkamerową i wykonywać unikatowe odbitki, także z obrazów cyfrowych. Charakterystyczna barwa to tylko opcja – tonując obraz naturalnymi pigmentami można uzyskać również inne kolory. Cyjanotypia to również jedna z najstarszych metod fotograficznych. Już na początku lat 40-tych XIX wieku Anna Atkins tworzy album „British Algae”, który uchodzi za pierwszą książkę ilustrowaną cyjanotypiami. Przez kolejne dziesięciolecia używano tej techniki do kopiowania map i planów – cyjanotypia stała się „XIX wiecznym ksero” i zyskała miano „blueprintu”. Inspirujac się XIX wiecznymi zastosowaniami cyjanotypii podczas spaceru zgromadzimy fragmenty roślin i przedmioty o geometrycznych kształtach, które pozwolą nam stworzyć obrazy będące początkiem własnej opowieści. To może być mapa podroży, plan wyśnionego miasta lub inna niezwykła historia.
Prowadzenie: Paweł Kula
Zapisy: tworzesie@gmail.com, liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. W zgłoszeniu prosimy o podanie tytułu warsztatu, imienia, nazwiska dziecka i opiekuna oraz wieku dziecka.
5. W MIEŚCIE DZIECI – warsztaty teatralne z Marysią Dąbrowską
Warsztaty i akcje “TWÓRCZE 10×10”
7.09.2024, godz. 15:00-18:00, PARK ANDERSA/ Wyspa Tworzenia
17:30 happening teatralny w przestrzeni Miasta Dzieci przygotowany przez dzieci dla dorosłych (Park Andersa)
Istniejącym w MIEŚCIE DZIECI miejscom, punktom i pomnikom dzieci nadadzą nowe znaczenia i funkcje, podyktowane własnymi potrzebami i fantazją. Stworzymy alternatywną rzeczywistość, w której dzieci będą mogły przez chwilę zaistnieć w wybranych przez siebie rolach i funkcjach. Na koniec zaprosimy do tego świata dorosłych, którzy przy pomocy przewodnika, będą mogli zwiedzić i poznać tajemnice MIASTA DZIECI. Z pewnością znajdą się i tacy, którzy zapragną w nim zamieszkać, powrócić na moment do zapomnianych w sobie przestrzeni.
Całość wydarzenia będzie trwała ok. 3 godzin. Ostatnie pół godziny to wycieczka dorosłych po wykreowanym przez dzieci mieście.
Prowadzenie: Marysia Dąbrowska
Uczestnicy: dzieci 7+
Zapisy: tworzesie@gmail.com, liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. W zgłoszeniu prosimy o podanie tytułu warsztatu, imienia, nazwiska dziecka i opiekuna oraz wieku dziecka.
6. „Zagraj ze mną na ukulele!” warsztaty z Bartkiem Orłowskim
7.09.2024, godz. 15:00-15:45, Park Andersa/Wyspa dźwięków – Wiek uczestników: 8+, dorośli
7.09.2024, godz. 15:45-16:30, Park Andersa/Wyspa dźwięków – Wiek uczestników: 12+, dorośli
Ukulele to fajne, przyjazne, poręczne i wdzięczne coś z czterema strunami do grania. To nie tylko świetny instrument akompaniujący, solowy, czy rytmiczny. To także wspaniałe narzędzie w procesie nauki czytania nut oraz ogólnej edukacji muzycznej.
Zagraj ze mną na ukulele! Na warsztaty w plenerze zapraszam wszystkich, którzy myślą, że nie potrafią muzykować, tych którzy nigdy nie grali na żadnym instrumencie, ale także tych, którym w duszy gra!!! To będą warsztaty, na których będziemy przede wszystkim czuć się dobrze, ale także uczyć się: technik gry na ukulele, współbrzmienia, zasad muzyki, kształcenia słuchu, koordynacji ruchowej i śpiewu, rytmiki, budowania akompaniamentu. Spotkanie
Prowadzenie: Bartłomiej Orłowski
Zapisy: tworzesie@gmail.com, liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. W zgłoszeniu prosimy o podanie tytułu warsztatu, imienia, nazwiska dziecka i opiekuna oraz wieku dziecka.
7. Rzeźby dla mieszkańców parku / rzeźby dla ptaków – warsztaty z Karoliną Gołębiowską
Warsztaty i akcje “TWÓRCZE 10×10”
7.09.2024, godz. 15:30-17:00, Park Andersa/Wyspa Tworzenia
Spotkanie podczas którego poszerzymy myślenie o tym czym jest/może być rzeźba parkowa. Warsztaty są propozycją wspólnego tworzenia obiektów rzeźbiarskich dla pozaludzkich mieszkańców parku. W ramach spotkania stworzymy przestrzenne instalacje z ziaren, których odbiorcami będą ptaki. Uczestnicy będą mogli zabrać swoje dzieła ze sobą lub zaprezentować je swoim odbiorcom na miejscu.
Prowadzenie: Karolina Gołębiowska
Zapisy: tworzesie@gmail.com, liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. W zgłoszeniu prosimy o podanie tytułu warsztatu, imienia, nazwiska dziecka i opiekuna oraz wieku dziecka.
8. Spacer badawczy „Na tropie form”
Warsztaty i akcje “TWÓRCZE 10×10”
7.09.2024, godz. 15:30-17:00, Park Andersa/Wyspa Tworzenia
Zapraszamy na spotkanie w Mieście Dzieci podczas którego wspólnie z prowądzącą, będziecie badać i odkrywać zastane terytorium i tropić nieoczywiste formy rzeźbiarskie. Co stanowi o tym, że dany obiekt staje się Dziełem Sztuki? Czy Dzieło Sztuki musi być dostojne i odległe, takie którego nie wolno dotykać? Jakie walory i cechy powinien dany Twór posiadać, aby zostać docenionym i mianowanym na Dzieło Sztuki. Według jakich zasad miałoby się takie mianowanie odbywać w Mieście Dzieci? Być może, żeby spotkać Prawdziwą Sztukę nie trzeba wcale iść do muzeum, tylko czule i uważnie rozejrzeć się dookoła. Ile uda się odkryć wspólnej wędrówki, przekonajcie się sami!
Prowadzenie: Ula Niemirska
Uczestnicy: dzieci 7+ wraz z opiekunami
Zapisy: tworzesie@gmail.com, liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. W zgłoszeniu prosimy o podanie tytułu warsztatu, imienia, nazwiska dziecka i opiekuna oraz wieku dziecka.
9. PTAKI – plenerowe warsztaty z Katarzyną Mierzejewską
Warsztaty i akcje “TWÓRCZE 10×10”
7.09.2024, godz. 16:00-17:30, Park Andersa/Wyspa Tworzenia
W roku 1975, Władysław Hasior z okazji indywidualnej wystawy w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zrealizował kompozycję plenerową „Ogniste ptaki”. Rzeźba do dziś uznawana jest za metaforę poszukiwania wolności i odradzania się do nowego. Zainspirowani pracą artysty spróbujemy zrealizować żywą kompozycję w przestrzeni parku, w której bohaterami będą dzieci-ptaki.
Prowadzenie: Katarzyna Mierzejewska
Uczestnicy: dzieci 7+ wraz z opiekunami
Zapisy: tworzesie@gmail.com, liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. W zgłoszeniu prosimy o podanie tytułu warsztatu, imienia, nazwiska dziecka i opiekuna oraz wieku dziecka.
DZIEŃ 2 /08.09.2024 (niedziela)
1.Warsztaty „Którędy do dźwięku?”/Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych/ Akademia Sztuki w Szczecinie/Czarna Sala/
Dźwiękowy Plac Zabaw z galerią TWORZĘ SIĘ
08.09.2024 (niedziela)
Bilety w cenie 10 zł dostępne na biletomat.pl
11:00-12:00 warsztaty „Którędy do dźwięku?”, wiek uczestników: 6-7 lat
https://www.biletomat.pl/bilety/ktoredy-do-dzwieku-szczecin-46426/
12:00-13:00 warsztaty „Którędy do dźwięku?”, wiek uczestników: 7-11 lat
https://www.biletomat.pl/bilety/ktoredy-do-dzwieku-szczecin-46430/
13:10-14:10 warsztaty „Którędy do dźwięku?”, wiek uczestników: 12-14 lat
https://www.biletomat.pl/bilety/ktoredy-do-dzwieku-szczecin-46431/
Uczestnicy spotkania przekonają się, jak można tworzyć muzykę poprzez ruch.
W zasadzie robią to wszyscy muzycy, jednak uczestnicy zajęć, nie będą śpiewać, ani grać na instrumentach. Poszukają dźwięków w inny sposób. Będą je tworzyć, poruszając się pomiędzy obiektami rozstawionymi w sali. W każdym z tych obiektów ukryte są dźwięki. Wystarczy je uwolnić np. spacerując pomiędzy nimi, wyzwalając coraz to nowe zdarzenia dźwiękowe. Stąd już niedaleko do stworzenia utworu muzycznego. Tradycyjna partytura to książka z nutami na każdej stronie. Stronami naszej partytury będą mapy. Gdy już nauczymy się je odczytywać będziemy gotowi na pierwszy gest dyrygenta. A kiedy ten się pojawi, wykonamy najprawdziwszy, zakodowany w naszych nutach- mapach utwór muzyczny. I choć bez instrumentów staniemy się najprawdziwszą orkiestrą. Tylko nieco rozbieganą.
Prowadzenie: Izabela Kościesza, Jarek Kordaczuk
Minifestiwal MIASTO DZIECI współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.
2. Otwarte korzystanie z interaktywnej instalacji dźwiękowej przygotowanej przez Wytwórnię Zdarzeń Sonokinetycznych
Dźwiękowy Plac Zabaw z galerią TWORZĘ SIĘ
08.09.2024 (niedziela)
godz. 14:15-15:15, Akademia Sztuki w Szczecinie/Czarna Sala/
To rodzinna zabawa w przestrzeni instalacji tworzącej muzykę za pomocą ruchu. Sampler oparty na sensorach zbliżeniowych oraz monoctone sterujący analogowymi syntezatorami modularnymi to główni bohaterowie instalacji. Jak brzmią? Tego nie da się opisać słowami – trzeba przyjść i zagrać.
Wstęp wolny, bez zapisów.
Minifestiwal MIASTO DZIECI współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.
3. Kantata BHP – koncert interaktywny na sensory, monoctone i publiczność / Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych
08.09.2025 godz. 17:10-18:10
Miejsce: Akademia Sztuki w Szczecinie/Czarna Sala/
Odkładamy rzeczy na swoje miejsce… i myjemy ręce po wyjściu z toalety… Brzmi znajomo? Z pewnością każdy młody człowiek słyszał to już wiele razy. Nudne zasady bezpieczeństwa i higieny (czyli tzw przepisy BHP) są wałkowane wciąż i wciąż̇, do znudzenia. Czy warto o nich śpiewać? Oj warto! Nie tylko dlatego, że są ważne. Ale też dlatego, bo niosą różnorodne treści, które w połączeniu z muzyką mogą szczególnie silnie oddziaływać na wyobraźnię, tworząc pełne napięć obrazy. Zwłaszcza, jeśli muzyka tworzona jest z udziałem niezwykłych prototypowych instrumentów elektronicznych. Na koncert warto przyjść jeszcze z innego powodu. Stanowi niepowtarzalną okazję do współtworzenia muzyki. Każda z 10 części koncertu zawiera bardzo wyraźne i nieodzowne dla uzyskania pełnej formy utworu, instrukcje działań publiczności. I choć z dużym poczuciem humoru, to jednak budujemy wraz z publicznością całkiem poważne artystycznie i ważne dla bezpieczeństwa, wspólne muzyczne dzieło pod majestatycznym tytułem „Kantata BHP”.
Wykonawcy, prowadzący: Izabela Kościesza – sensory zbliżeniowe, Jarek Kordaczuk – monoctone, Publiczność – partia wokalna
Uczestnicy: dzieci w wieku 7+, dorośli
Bilety w cenie 10 zł dostępne na biletomat.pl
Minifestiwal MIASTO DZIECI współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.
4. Premiera piosenki i teledysku „Miasto Dzieci”, premiera animacji i słuchowiska “Szczecin Dzieci”, czyli premiera utworów przygotowanych przez dzieci oraz artystów i artystki podczas wakacji.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zaangażowanych. Chcemy Wam osobiście podziękować!
godz. 18:30-19:15, Sala Kominkowa w DK „13 Muz”
Wstęp wolny – bez zapisów
Kuratorka projektu: Paulina Ratajczak
Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury „13 Muz”
Minifestiwal MIASTO DZIECI dofinansowany jest przez Miasto Szczecin.
Festiwal otrzymał Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin
Projekt TWÓRCZE 10×10, czyli działania warsztatowe i spacery w parku Andersa dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Patroni medialni: wSzczecinie.pl, szczecindladzieci.net.pl, Gdzie z dzieckiem w Szczecinie
Partnerzy: Akademia Sztuki w Szczecinie, Pracownie Artystyczne Szczecin, Tu Centrum.Szczecin.
* Uczestnictwo w wydarzeniach jest równoznaczne z udzieleniem zgody na nagrywanie, fotografowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu działań w celu ich publikacji na stronach internetowych, publikacjach pisemnych, materiałach promocyjnych