Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Urodziny Szczecina

Kiedy:
08/07/2017@12:00 – 18:00
2017-07-08T12:00:00+02:00
2017-07-08T18:00:00+02:00
Gdzie:
Różanka
Pawła Jasienicy
Szczecin
Polska

PROGRAM:

•    Koncerty (godz. 12.00 – 15.30)
– Dziecięcy Chór Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don Diri Don
Chór został założony w 1990 roku i jest prowadzony do dziś przez prof. Dariusza Dyczewskiego.  Don Diri Don koncertował w całej Polsce oraz m.in.: w Austrii, Izraelu, Chinach, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Wenezueli i Malezji. W repertuarze zespołu znajdują się utwory od renesansu po współczesność, od muzyki klasycznej po przeboje muzyki rozrywkowej.
– Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej KRĄG
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg” powstał w 1969 roku. Jego twórca, choreografem i kierownikiem była Dobrosława Słupińska. Zespół ma w repertuarze polskie tańce narodowe, a także tańce i przyśpiewki z okolic: Łowicza, Lublina, Krakowa i Rzeszowa oraz Kaszub, Kurpi Zielonych, Śląska, Spisza i Nowego Sącza.  Ideą przewodnią tworzenia programu artystycznego Zespołu jest przybliżenie odbiorcy elementów polskiego folkloru w formie zbliżonej do autentyku.
– Seet Four
Kwartet wokalny „Sweet Four” („Słodka Czwórka”) śpiewający a cappella został założony przez członków szczecińskich zespołów artystycznych w czerwcu 1991 roku. Grupa kultywuje tradycje śpiewacze okresu międzywojennego oraz powojennego XX wieku. Jest kontynuatorem twórczości ówczesnych rewelersów takich jak: Chór Dana, Chór Juranda, Chór Czejanda oraz Comedian Harmonists, wykonując ich największe przeboje.

•    Tort urodzinowy (godz. 12.00)
Tegoroczny tort urodzinowy będzie ważył 200 kg!

•    RÓŻANKA DZIECIOM – Warsztaty twórcze (godz. 12.00-16.00)
„Polski folklor tradycyjna muzyka, taniec i śpiew”. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z historią polskiej muzyki, zainspirowanej polskim folklorem. W programie warsztaty wokalne, pokaz i nauka polskich tańców ludowych oraz wspólne śpiewanie polskich piosenek. Warsztaty poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej KRĄG.

„Legendy Pomorza Zachodniego” – warsztaty z autorkami książki dla dzieci „Sydonia von Borcke”. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez Małgorzatę Dudę, autorkę tekstu oraz z Paulinę Kaszubę, ilustratorkę.

Ponadto urodzinowe animacje – bańki, plątanie figurek z balonów, konkursy, zabawy i animacje teatralne przygotowane przez Malinowe Marzenie.

•    Polska – znaki szczególne
W dniu 8 lipca podczas „Dnia Pionierów Miasta Szczecina” rozpocznie się projekt dotyczący polskich charakterystycznych „znaków” w kulturze, historii, kuchni, wzornictwie –  projekt, który jest procesem kulturalno-edukacyjnego poszukiwania – przeznaczonym do realizacji w przestrzeni i atmosferze łączącej pokolenia. Więcej o projekcie na www.saa.pl

Na Różance odbędą się wokalno – instrumentalne warsztaty DŹWIĘKI POLSKI, które poprowadzi Rafał Krzanowski z Akadami Sztuki w Szczecinie. Tutaj na różnych instrumentach począwszy od grzebieni, grzechotek, dzwoneczków zaaranżowana zostanie polska pieśń. Dodatkowo zadaniem dla Seniorów, będzie nauczenie dzieci słów piosenki.

źródło: www.szczecin.eu

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl