Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Różanka Dzieciom

Kiedy:
12/08/2017@11:00 – 14:00
2017-08-12T11:00:00+02:00
2017-08-12T14:00:00+02:00
Gdzie:
Różanka
Pawła Jasienicy 8
Szczecin
Polska
Koszty:
Bez opłat

godz. 11.00-14.00
Warsztaty rękodzieła „Tkactwo i haft – co to jest i czym się od siebie różni ?” podczas zajęć, na pewno poznamy odpowiedź i zapoznamy się z typami i technikami wykonania. Uczestnicy warsztatów zdobędą praktyczne umiejętności takie jak: szycie, tkanie, haftowanie, jak również zgłębią wiedzę o wybranej technice oraz historii i różnorodności polskich strojów ludowych. Warsztaty będą z pewnością inspiracją do własnych poszukiwań, odkrywania i czerpania z bogactwa polskich strojów ludowych we współczesnym wzornictwie oraz rękodzielnictwie.

Warsztaty plastyczne „Witraż”, czyli zdobienie farbami witrażowymi. Uczestnicy zaprojektują własny wzór na kartce lub skorzystają z przygotowanych wzorów. Wzory przekopiowane zostaną na zawieszki z pleksi. Po jej wyschnięciu w powstałe pola uczestnicy nanosić będą farby witrażowe. Każdy, kto będzie chciał zabierze swoją pracę i udekoruje okno lub dowolną, przeszkloną przestrzeń w swoim domu.

Warsztaty teatralne „Kukiełkowy teatrzyk” to zajęcia składające się z krótkiego wykładu, prezentującego genezę i historię teatru lalek oraz części plastyczno-teatralnej, która będzie angażowała uczestników w tworzenie wspólnego kukiełkowego spektaklu.
W pierwszej części zajęć uczestnicy oprócz genezy i krótkiej historii teatru lalek, zapoznają się z pracą profesjonalnego aktora lalkarza (spotkanie z aktorem Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie).
W drugiej części spotkania uczestnikom zaproponowana zostanie bajka lub baśń, do której zostaną stworzone autorskie kukiełki. A kiedy kukiełki będą gotowe, wspólnie zaimprowizujemy serię autorskich mini spektakli, zachęcając uczestników do opowiedzenia własnych wymyślonych, bądź ulubionych historii.

Spektakl kukiełkowy w oparciu o najsłynniejsze polskie baśnie. Dzieci wraz z opiekunami wspólnie odegrają role. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl