Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Nowe gniazdko FiKi

Kiedy:
16/12/2017@10:00 – 18:00
2017-12-16T10:00:00+01:00
2017-12-16T18:00:00+01:00
Gdzie:
FiKa, al. Papieża Jana Pawła II 6
Szczecin
Polska

16.12.2017 (sobota)

godzina 17:00
SPOTKANIE z Dorotą Kościukiewicz-Markowska
Nie chwycisz wiatru w garść.
Książka jak dobra partia czekoladek.

Tak właśnie jest. Nową książkę Doroty Kościukiewicz-Markowskiej, znanej z publikacji poświęconych psychologii pozytywnej, należy próbować po kawałku, smakując każdą stronę i wgryzać się w treść, odkrywając wyjątkową słodycz sensów. Zapraszamy Was do wyprawienia się w niezwykłą podróż śladami fizyka Daniela, który pragnąc zrozumieć świat swojej żony Kamili, decyduje się zostawić wszystko i wyjechać do Argentyny.

17.12.2017 (niedziela)

godzina 11:00
SPOTKANIE z Kasią Ciarcińską – filozofką w ramach działań FiKa filozofuje.
Temat: Radość z małych rzeczy.

Zbliżający się okres świąteczny wiąże się z konsumpcyjnym szaleństwem. Marzymy o prezentach oraz pragniemy zrobić bliskim przyjemność i obdarować ich podarkami.
Czy jednak materialna otoczka świąt nie przysłania nam ich głębszego znaczenia?
Podczas grudniowego spotkania Fika filozofuje zastanowimy się nad zasadnością niektórych naszych pragnień, postaramy się też dowiedzieć, jak czerpać radość z (pozornie) małych rzeczy.

godzina 12:00
SPOTKANIE z Barbarą Stenką – podpisywanie najnowszej książki „Fisiowanie” – Fsiowanie – znaczy tyle, co wygłupianie się, wariowanie. Fisiowanie jest bardzo twórcze, a przodują w nim dzieci. Szczególnie sześcioletnia Marylka! Ona potrafi zmienić każdą codzienną sytuację w niespodziankę i niezwykły przypadek. To nie zawsze podoba się dorosłym, ale cóż – dzieci z zerówki po prostu przypominają im, jacy sami dawniej byli. Proszę, oto przygody Marylki, jej brata – Miłosza, kota – Balona i… pewnego psa bez sierści…

godzina 15:00
SPACER z Małgorzatą Dudą – przewodnikiem miejskim. W trakcie krótkiego spaceru przyjrzymy się dokładnie okolicy, w której mieści się nowa siedziba FiKi. Zajrzymy na plac Lotników, aby przywitać się z Colleonim i na plac Grunwaldzki, żeby nowa siedziba kluboksięgarni była pod szczęśliwą gwiazdą. Zastanowimy się wspólnie, co mieściło się niegdyś w okolicznych kamienicach.

godzina 16:00
MUZYKA – dla Was specjalnie zagra na żywo – Zespół COMPADRES to obecnie duet złożony z dwóch fascynatów gitary i jej niesamowitych możliwości, jeśli jest w dobrych rękach… Przemysław Bielec i Marian Mazurek na gitarach klasycznych potrafią zagrać jazzowe standardy, bluesa, flamenco, trochę klasyki, kompozycje własne, a także przepiękne opracowania znanych wszystkim przebojów. Compadres grają właśnie taką gitarową muzę, w której brzmieniu każdy odnajdzie coś dla siebie, choć sami nie ukrywają, że chętnie skręcają w stronę Hiszpanii i muzyki latynoskiej… Swoboda wykonawcza i lata współpracy, powodują, że granie stanowi radość dla nich samych, a co za tym idzie – dla słuchaczy!

 wstęp wolny!

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl