Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Festyn Szczecin Przyjazny Rodzinie – mnóstwo atrakcji na Łasztowni

Kiedy:
02/06/2018@14:00 – 20:00
2018-06-02T14:00:00+02:00
2018-06-02T20:00:00+02:00
Gdzie:
Łasztownia
Szczecin
Polska
Miasto Szczecin zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami w sobotę 2 czerwca na coroczny festyn „Szczecin Przyjazny Rodzinie”.
Tym razem, to wyjątkowe wydarzenie odbędzie się na Łasztowni w pięknej scenerii nadodrzańskich bulwarów, podczas ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin.
W programie imprezy znalazło się całe mnóstwo atrakcji, pośród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!
Tegoroczny festyn jest organizowany w czasie VI Zjazdu Dużych Rodzin, który odbędzie się w Szczecinie w dniach 1-3 czerwca. Dla uczestników wydarzenia przygotowano różnorodne atrakcje: koncerty i występy, animacje i zabawy dla dzieci, warsztaty i zajęcia sportowe, a także konkursy z nagrodami. W punkcie informacyjnym programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” będzie można uzyskać przydatne informacje dotyczące Szczecińskiej Karty Rodzinnej, Szczecińskiej Karty Seniora i Bonu Opiekuńczego, a także otrzymać drobne upominki.
Program festynu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” sprzyja radosnej i twórczej integracji dzieci i rodzin ze Szczecina, Polski i zza granicy.
Program sceniczny:
14:00 – 15:00   „Familiada” – konkurs rodzinny
Uroczyste otwarcie festynu oraz familijny konkurs, pełen zabawnych zadań dla rodziców, dziadków, opiekunów i dzieci. Wśród wyzwań: rodzinne przeciąganie liny (dowiemy się, która rodzina ma największą siłę i pokona pozostałych) i skoki przez największą skakankę świata (uzyskamy odpowiedź na pytanie kto zdoła „przeskoczyć Odrę”?!).  „Familiadę” poprowadzi Katarzyna Brzozowska i Malinowe Marzenia
15:00 – 16:30 Prezentacje artystyczne szczecińskiego Pałacu Młodzieży, placówek przedszkolnych i szkolnych
16:30 – 17:15     ARFIK – koncert
ARFIK to jeden z najsłynniejszych polskich zespołów dziecięcych, prowadzony przez kompozytora Ryszarda Leoszewskiego oraz pisarkę i poetkę – Barbarę Stenkę. Grupa artystyczna od ponad 30 lat koncertuje w całej Polsce oraz za granicą. Zespół nagrał dotąd 200 piosenek i tworzył własną audycję radiową oraz program telewizyjny. Na festynowej scenie zaprezentuje swoje największe przeboje.
17:15 – 18:00     „Brzydal” – spektakl interaktywny
Adaptacja lubianej i rozpalającej dziecięcą wyobraźnię bajki dla dzieci „Brzydkie Kaczątko”. Spektakl opowiada o zagubionym pisklaku, który wędrując po lesie próbuje znaleźć przyjaciół i prawdę o sobie samym. Dzięki „Brzydalowi” dzieci przeżywają niezwykłą przygodę, a tytułowy bohater wzrusza i bawi. Spektakl dla dzieci w wieku 3-10 lat ale i też… dla dorosłych! Spektakl zaprezentują Malinowe Marzenia.
18:00 – 19:00     QFTRY – koncert
Legenda polskiej sceny szantowej, która wprowadzi nas w świat pieśni żeglarskich, kultury marynistycznej i folku. QFTRY są laureatem wielu nagród na najbardziej prestiżowych festiwalach szantowych. Zespół przemierzył z koncertami niemal całą Europę, występował również za oceanem – w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
19:00 – 20:00     DEUS MEUS – koncert
Kolejne „naj” w programie festynu. Deus Meus to jeden z pierwszych profesjonalnych zespołów chrześcijańskich w Polsce. W ciągu 20 lat zagrał blisko 600 koncertów na terenie całego kraju. Porywająca melodyjność, różnorodność stylistyczna, wysublimowane rytmy i znakomite brzmienie tworzą zachwycający efekt końcowy.
W programie tegorocznej edycji festynu znalazły się również atrakcje towarzyszące:
- Miedzy koncertami dla uczestników festynu odbędą się konkursy rodzinne pod patronatem programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” – na odważnych czekają sympatyczne nagrody!
- W sąsiedztwie festynowej sceny liczne atrakcje dla najmłodszych: zabawy i konkursy ruchowe, profesjonalne i bajkowe malowanie buziek, bajkowi szczudlarze
z balonikami, wielkie mydlane bańki itd.
- W pobliżu sceny funkcjonować będzie Festiwal Rzeźb Piaskowych, który za przewodnie hasło objął w tym roku legendy Szczecina. Efektowne, pełne piasku wydarzenie.
- A na lubiących ruch na świeżym powietrzu dzieci i rodziców czeka na Wyspie Grodzkiej  Strefa Sportu.
W programie wydarzenia znalazły się również warsztaty dziecięce.
W ramach ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin odbędą się dwie tury różnorodnych warsztatów dla dzieci, w których uczestniczyć mogą także mieszkańcy Szczecina. Zajęcia zaplanowano w miasteczku zjazdu na Łasztowni w godz. 10:00-12:00 i 15:30-17:30. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja elektroniczna na stronie www.zjazd.3plus.pl lub w dniu wydarzenia. Pełny program  warsztatów znajduje się na wspomnianej stronie. Uwaga! – ilość miejsc ograniczona.
Organizatorem festynu „Szczecin Przyjazny Rodzinie” jest Miasto Szczecin i Szczecińska Agencja Artystyczna, we współpracy z Żeglugą Szczecińską, Centrum Żeglarskim
i Związkiem Dużych Rodzin „3plus”.
Szczegółowe informacje o programie „Szczecin Przyjazny Rodzinie” znajdują się na stronie internetowej www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl.

źródło: szczecin.eu

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl