Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Brzdąc 2018

Kiedy:
01/06/2018@15:00 – 20:30
2018-06-01T15:00:00+02:00
2018-06-01T20:30:00+02:00
Gdzie:
Teatr Letni im.Heleny Majdaniec
Szczecin
Polska

29 maja br. o godz. 08:00 w Szkole Podstawowej nr 47 w Szczecinie odbyło się posiedzenie Kapituły BRZDĄCA 2018.

Nominacje do tegorocznej nagrody otrzymali:

1. Prof. dr. hab. n. med. Jacek Rudnicki – pediatra, neonatolog

2. Mariusz Jakian – prezes Stowarzyszenia „Motocykliści dla Dzieci”

3. Sierż. Szt. Jarosław Szuba – referent Ogniwa Patrolowo-interwencyjnego Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą w Szczecinie

Pewnego dnia młodzi mieszkańcy Szczecina spotkali się w Pałacu Młodzieży i po burzliwej dyskusji ustalili, że „biorą sprawy dzieci we własne ręce”. Wystąpili z propozycją powołania organizacji, która miałaby wpływ na wszystko, co dotyczy dzieci. Ich pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem i chęcią udzielenia pomocy ze strony dorosłych. Utworzono Dziecięcy Komitet ds. Organizacji Imprez, a opiekunem został pan Jacek Janiak- instruktor z Pałacu Młodzieży. Dzieci zabrały się ostro do pracy i podjęły ideę zorganizowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. W trakcie prac przygotowawczych, pojawiła się inicjatywa przyznawania przez dzieci nagrody osobom dorosłym, które uczyniły dla nich wiele dobrego.

Tym sposobem od 1993 r. nieprzerwanie organizowany jest w Szczecinie Międzynarodowy Dzień Dziecka – Brzdąc (bez nagrody w 1994 r.). W ostatnich latach w imprezie wzięło udział ponad 10 000 dzieci z naszego miasta.

BRZDĄC 2018

Organizatorzy: Miasto Szczecin, Dom Kultury Słowianin, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej
Współorganizatorzy: Straż Miejsca, Policja, Straż Pożarna, IPN, WOPR

Patronat: Województwo Zachodniopomorskie, Zamek Książąt Pomorskich, Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Patronat honorowy: Rzecznik Praw Dziecka, Kanclerz Międzynarodowej kapituły Orderu Uśmiechu

Sponsorzy: Stalbud, Siemaszko Deweloper, Pomerania Brokers, Coca-cola, Biedronka

W tym roku na scenie Teatru Letniego zaprezentuje się blisko 1000 młodych wykonawców: muzyków i tancerzy, którzy na co dzień z ogromnym powodzeniem występują na scenach szczecińskich i ogólnopolskich. 1 czerwca rozdamy 3200 paczek dla dzieci pozostających od opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Caritas, a teren Amfiteatru zamieni się w wielki plac zabaw pełen darmowych atrakcji dla odwiedzających.

Momentem szczególnym będzie ceremonia wręczenia „BRZDĄCA” tegorocznemu laureatowi, którego Dziecięca Rada Miasta Szczecin wybierze z nadesłanych kandydatur.

Międzynarodowy Dzień Dziecka jest co roku okazją do nawiązania nowych kontaktów koleżeńskich, szerzenia idei niesienia pomocy sprawnym inaczej, a także kształtowania wrażliwości wśród dzieci i dorosłych.

źródło: slowianin.org

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl