Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Szczecińskie podziemia

Podziemia pod Dworcem Kolejowym Szczecin Główny, w przydworcowej skarpie ukryty jest największy cywilny schron w Polsce. Wejście do Podziemnych Tras Szczecina znajduje się na peronie I , z tyłu budynku dworca PKP, schodami w dół do dawnego peronu pasażerskiego (Kolumba 2). Udostępniony mieszkańcom Szczecina i turystom schron, jest największym cywilnym schronem w Polsce z okresu II wojny. Jednak nie wszystkie jeszcze tajemnice i przejścia zostały odkryte. Turystom udostępniono do zwiedzania dwie trasy: schron przeciwlotniczy – „II Wojna Światowa”, i schron przeciwatomowy – „Zimna Wojna”.
W podziemiach odbywają się również lekcje dla młodzieży szkolnej, imprezy kulturalne, a także istnieje możliwość zorganizowania nietypowych urodzin.
Codziennie (7 dni w tygodniu) o 12:00 zwiedzanie jest gwarantowane bez względu na ilośc osób/nie jest potrzebna rezerwacja dla grup ponizej 8 osób .  W niedzielę i święta zwiedzanie TYLKO o 12:00. Dodatkowo w każdą sobotę o 13:30 start Trasy „Zimna wojna”.
Zakup biletów w dniu zwiedzania (tylko za gotówkę), pamiątki z muzeum. Otwarte od ok.15″ przed zwiedzaniem.
Dla grup większych niż 8 osób możliwość zwiedzania również o innych godzinach, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.
O historii schronu, szczegółach dotyczących zwiedzania i cennik znajdziecie na stronie www.schron.szczecin.pl.

Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej „Szmaragdowe-Zdroje” mieści się w przedwojennym obiekcie schronowym nad Jeziorem Szmaragdowym.
Centrum pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00 oraz okazjonalnie w weekendy. Dostępne do zwiedzania od 16 kwietnia do 30 września.
W podziemiach temperatura wynosi ok. 8 stopni Celsujsza, dlatego warto wziąć dodatkową odzież wierzchnią. Czas zwiedzania – ok. 25 minut. Po podziemiach oprowadzają członkowie Szczecińskiego Stowarzyszenia Poszukiwawczego, tel. kontaktowy: 91 383 38 38, e-mail: citszmaragdowe@op.pl.
https://www.facebook.com/SzmaragdoweZdroje/

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl