Ferie 2018!

Baza firm
Baza firm

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Kalendarz

lis
23
czw
Arcydziełka – zajęcia plastyczno – techniczne dla dzieci @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
lis 23@17:00

„Arcydziełka”, zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci od 6 roku życia. W trakcie cyklu zajęć dzieci za pomocą różnych technik plastycznych, wykonują prace dotyczące aktualnego miesiąca, pory roku, święta bądź ważnego wydarzenia z życia dzieci.
Wiek: 6+
Cena: 25zł/zajęcie lub karnet 90zł na 4 zajęcia
Obowiązują zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912

Elastyczna Pracownia Plastyczna @ Fundacja Droga Wolna, ul. Piotra Skargi 32A
lis 23@17:00

Elastyczna Pracowni Plastyczna ma na celu inspirować, motywować oraz odpowiadać na możliwości i potrzeby uczestniczek/uczestników zajęć. Wszak wszelka twórczość artystyczna to kraina wolności, w której króluje indywidualna ekspresja.
Każdego miesiąca dzieci będą miały okazję polepić z gliny, a w pozostałe czwartki. robić inne dekoracje, montować małe instalacje, malować, wycinać, kleić i rysować lub ozdabiać zrobione przez siebie gliniane wytwory. Proponowane materiały, cele i techniki plastyczne będą miały za zadanie poszerzyć wachlarz możliwości wyrazu siebie.
Propozycja zajęć, program i inspiracje, wypłynęły prosto ze środka szkoły demokratycznej. Wymyśliła je, pracownię (konkretne miejsce) przygotowała, materiały zamówiła, a teraz czeka na Wasz odzew. Siedemnastoletnia Antonina, która to przy wsparciu merytorycznym mamy pedagożki/ceramiczki będzie prowadzić zajęcia. Powód? Bo wspaniale jest dzielić się własnymi pasjami, sprawdzać się w nowych rolach, realizować marzenia i po prostu, w pozytywnej, przyjaznej atmosferze pracować z innymi.
Antonina interesuje się sztukami wizualnymi, kocha film. Jest manualnie uzdolniona, kreatywna, opiekuńcza i cierpliwa. W szkole ma doskonały kontakt z osobami młodszymi od siebie, lubią ją i cenią. Na zajęcia zaprasza dzieci od 7 roku życia.
Miesięczna inwestycja: 80 zł
Zgłoszenia należy słać w wiadomości prywatnej na profil fb Fundacji

lis
24
pt
Spotkanie tematyczne – „Kultura dla najnajów” @ Pomorze Zachodnie w Chuście, Cafe Niebko
lis 24@16:00 – 18:00

Kultura dla najnajów – świadome wybory rodziców i opiekunów?
Organizatorzy zapraszają do rozmowy o potrzebach i wyborach dotyczących oferty kulturalnej kierowanej do najmłodszych dzieci.
Czy w Szczecinie jest wystarczająca liczba miejsc przyjaznych dzieciom?
Czy zajęcia dla maluszków spełniają Wasze oczekiwania?
Czy jest luka na rynku, którą warto wypełnić?

W ramach projektu „Kulturalne najnaje” została przeprowadzona ankieta wśród rodziców – dotyczyła ona potrzeb i oczekiwań odnośnie propozycji kulturalnych skierowanych do dzieci do 3. roku życia.
Spotkanie poprowadzą: Magdalena Gardas-Wasilewska, Karolina Sabat i Anna Tuderek

Zwiedzanie Filharmonii @ Filharmonia
lis 24@16:00

Filharmonia w Szczecinie zaprasza na zwiedzanie budynku, który został okrzyknięty ikoną europejskiej architektury. Wycieczki rozpoczynają się o godz. 16.00 w terminach: 29 września, 27 października, 24 listopada, 15 grudnia oraz w przerwie świątecznej 27, 28 i 29 grudnia 2017 roku.

Każda wycieczka trwa około 30 minut. Trasa rozpoczyna się w holu Filharmonii i obejmuje salę kameralną, symfoniczną, Poziom 4., a także Sklep z pamiątkami i wydawnictwami.

W zwiedzaniu Filharmonii mogą brać udział turyści indywidualni (małe grupy, rodziny). Oprowadzanie odbędzie się niezależnie od ilości chętnych, którzy zgłoszą się danego dnia. Bilety można kupić na godzinę przed rozpoczęciem wycieczki w kasie Filharmonii, w cenie 5 zł.

Liczniejsze grupy zorganizowane proszone są, tak jak dotychczas, o umówienie zwiedzania pod numerem telefonu +48 91 431 07 27.

lis
25
sob
Raniutto – Legato @ Filharmonia, foyer sali symfonicznej, hol
lis 25@09:00

Legato to forma warsztatów dla niemowląt i dzieci do 2. roku życia z nastawieniem na słuchanie muzyki, oswajanie dziecka z brzmieniem instrumentów i pobudzaniem jego wrażliwości. Tak wczesny kontakt z muzyką stanowi ważny element rozwoju, w którym zarówno dzieci, jak i rodzice, mogą znaleźć elementy muzykoterapii.
Kasa Filharmonii jest czynna:
wtorek-czwartek w godz. 13:00-18:00,
piątek w godz. 13.00-20.00,
na godzinę przed wydarzeniem biletowanym, którego organizatorem jest Filharmonia
tel. +48 91 431 07 20
e-mail: kasa@filharmonia.szczecin.pl

Ślimak @ Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, sala Kina Zamek (wejście A, F)
lis 25@10:00

Spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca życia do 6. lat.

Autor: Marta Guśniowska
Reżyseria: Laura Słabińska
Muzyka: Jacek Gałkiewicz
Scenografia: Wanda Kowalska
Obsada: Paulina Lenart, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski

Spektakl Ślimak powstał na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. To mądra i zabawna opowieść dla najmłodszych, mówiąca Dzieciom o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co się ma i cieszyć się z tego, bo to, co nieznane nie zawsze jest lepsze od tego, co nam bliskie.

Raniutto – Portato @ Filharmonia, foyer sali symfonicznej, hol
lis 25@10:30

Portato to warsztaty dla dzieci od 2. do 4. roku życia, które muzyki chcą już nie tylko słuchać, ale także być jej częścią – chcą śpiewać, grać na instrumentach, ruszać się w jej rytm. To zajęcia dla tych dzieci, które siedzieć na poduszkach rozłożonych na dywanie w Filharmonii chcą tylko do czasu – potem chcą działać, bo muzyka im zdecydowanie gra w duszy.
Kasa Filharmonii jest czynna:
wtorek-czwartek w godz. 13:00-18:00,
piątek w godz. 13.00-20.00,
na godzinę przed wydarzeniem biletowanym, którego organizatorem jest Filharmonia
tel. +48 91 431 07 20
e-mail: kasa@filharmonia.szczecin.pl

Chcecie wierzyć czy nie chcecie krasnoludki są na świecie @ Teatr Rozmaitości Gwitajcie, al. Boh. Warszawy 15-16
lis 25@11:00

Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie” spektakl w wykonaniu Teatru Gwitajcie. Rezerwacja biletów na stronie www.teatrgwitajcie.pl.

Klub Zaczytanego Malucha @ ProMedia, sala klubowa
lis 25@11:00

Klub Zaczytanego Malucha, spotkania dla dzieci (w wieku 3-5 lat) wraz z opiekunami.
Comiesięczne spotkania poświęcone prezentowaniu nowości książkowych z literatury dla najmłodszych. Zachęcanie dzieci do słuchania i oglądania książek. Nie zabraknie zabaw okołoksiążkowych.

Ksiazka.love.pl – Daniel de Latour – warsztaty z ilustratorem @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
lis 25@11:00 – 12:30

Zdolny! Ba! Utalentowany ponad miarę – oto cały on. Znany z takich periodyków jak ,,Miś”, ,,Świerszczyk” czy ,,Wysokie obcasy”, ilustrator wielu książek dla dzieci, np. ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, ,,Zaskórniaki”, czy „Księga potworów”.

Spotkanie z Danielem de Latour połączone z warsztatami „Zróbmy sobie potwora”.
W trakcie spotkania usłyszymy fragmenty książki „Księga potworów” Michała Rusinka a następnie każdy uczestnik narysuje swojego potwora.
Na spotkaniu będzie można kupić książkę z autografem ilustratora.

Wiek: 6+
Ilość miejsc ograniczona!
Zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511 770 912

Projekt „KSIAZKA.LOVE.PL” jest dofinansowany z programu „Partnerstwo dla książki” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rodzinny Dzień Misia @ Warsztatownia
lis 25@11:00 – 12:30

Dzień Misia to wyjątkowe święto, o którym nie można zapomnieć! Przecież każdy z nas ma/miał swojego ukochanego misia!

Specjalnie dla Was warsztaty rodzinne, podczas których, wraz z dziećmi, stworzycie wspaniałe dzieła!

Pracować będziecie nad 20 cm misiami, które sami ozdobicie za pomocą technik Powertex, które są tak łatwe i przyjemne, że każdy może ich spróbować i wykonać coś pięknego! Będziecie je malować, obsypywać specjalnym proszkiem, barwić pigmentami a na koniec zawiążecie im kokardki w wybranym przez dzieci kolorze!

Wszystkie wykonane prace zabieracie do domu.

Wiek: 4-12

Obowiązują zapisy kontakt@warsztatownia.info / 502 523 884 i wpłata na konto:
53 1140 2017 0000 4202 0626 6672

Sobotnie warsztaty @ Baw się i Buduj ul. Księcia Bogusława X 45/9
lis 25@11:30 – 13:00

Baw się i Buduj zaprasza na warsztaty – Zaprojektuj wymarzony dom_Plus-Plus, Maple. Warsztaty, na których dzieciaki wcielają się w role architektów i dekoratorów. Ich zadaniem jest zaplanowanie wyglądu całego domu z poszczególnymi pomieszczeniami, następnie realizacja tego planu w praktyce, by w końcu udekorować wszystkie pomieszczenia przy użyciu klocków Plus-Plus.
Zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 5 – 12 lat. W trakcie warsztatów, na sali obowiązuje obuwie zmienne. Zapisy na stronie http://dzieciaki-buduja.pl/sobotnie-warsztaty/ lub tel. 507-663-684.

Andrzejki @ TeArt
lis 25@12:00 – 17:00

W programie: kącik artystyczny dla dzieci, gry planszowe, karaoke dla małych i dużych wokalistów, a także wróżby dla wszystkich gości tego magicznego wydarzenia.
Kontakt: 880 980 702
teart@teart.szczecin.pl
Wstęp: 5 zł/os (płatne przy wejściu)

Raniutto – Staccato @ Filharmonia, foyer sali symfonicznej, hol
lis 25@12:00

Staccato jest z kolei dla dzieci od 4. do 6. lat , którym w żyłach płynie czysta energia, a po usłyszeniu kilku dźwięków nogi zaczynają same przebierać – i właśnie dla nich Filharmonia przygotowała zajęcia wypełnione zabawą. Podczas tych warsztatów na pierwszym miejscu stawiamy ruch – tak, by każde żywiołowe dziecko mogło spędzić przy muzyce aktywną godzinę zajęć. Podczas warsztatów Staccato odnajdzie się każdy, komu energia nie pozwala usiedzieć w miejscu nawet chwili.
Kasa Filharmonii jest czynna:
wtorek-czwartek w godz. 13:00-18:00,
piątek w godz. 13.00-20.00,
na godzinę przed wydarzeniem biletowanym, którego organizatorem jest Filharmonia
tel. +48 91 431 07 20
e-mail: kasa@filharmonia.szczecin.pl

Misiowe Art-Party @ Warsztatownia
lis 25@14:00 – 16:00

Kreatywna zabawa na Dzień Misia dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Dzieci wykonają:
– Obraz – Miś na płótnie, wykorzystamy „przyjazne” techniki, aby każdy mógł stworzyć wspaniałą pracę, którą zabierze do domu

Nie zabraknie:
– świetnej, tematycznej zabawy
– owocowo-ciasteczkowego poczęstunku
– reportażu fotograficznego

Można zabrać ze sobą swojego ukochanego Misia, będziemy robić pamiątkowe portrety.

Cena promocyjna (dla posiadaczy Karty na Warsztaty oraz osób zapisujących więcej niż 2 dzieci): 49 zł
Cena regularna: 59 zł
Rodzice: mają wolne ;)

Obowiązują zapisy: kontakt@warsztatownia.info (proszę o podanie imion dzieci oraz ich wieku) oraz wpłata na konto 53 1140 2017 0000 4202 0626 6672 lub gotówką w siedzibie firmy

Andrzejki w Kultuce – wróżby andrzejkowe dla dzieci @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
lis 25@15:00 – 16:30

Aktor, nauczyciel czy projektant – jaki zawód czeka na Ciebie? Dom z widokiem na ocean czy apartament w mieście? Wielka miłość w przyszłym roku, a może wygrana na loterii?
Ach, kto nie chciałby uchylić rąbka tajemnicy, co też czeka na nas w przyszłości? Już wkrótce będzie to możliwe w Kulturce! :)
Andrzejkowy wieczór pełen wróżb w księgarni! Nie zabraknie lania wosku, wyścigu butów i innych fascynujących przepowiedni…

Wiek: dzieci szkolne
Ograniczona ilość miejsc!
Zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912

Andrzejki w Kultuce – wróżby andrzejkowe dla dzieci @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
lis 25@15:00 – 16:30

Aktor, nauczyciel czy projektant – jaki zawód czeka na Ciebie? Dom z widokiem na ocean czy apartament w mieście? Wielka miłość w przyszłym roku, a może wygrana na loterii?
Ach, kto nie chciałby uchylić rąbka tajemnicy, co też czeka na nas w przyszłości?
Kulturka zaprasza dzieci na andrzejkowy wieczór pełen wróżb. Nie zabraknie lania wosku, wyścigu butów i innych fascynujących przepowiedni…

Wiek: dzieci szkolne
Ograniczona ilość miejsc!
Zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912

Strefa Relaksu z Misiem @ Warsztatownia
lis 25@17:30 – 19:30

Kreatywna zabawa na Dzień Misia dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Wykonamy:
– Misie – maskotki z ręcznika
– Pachnące mydełka w kształcie uroczego Misia
– Kolorową i pachnącą sól do kąpieli

Nie zabraknie:
– świetnej, tematycznej zabawy
– kąpieli do stóp
– miękkich szlafroczków
– owocowo-ciasteczkowego poczęstunku

Cena promocyjna (dla posiadaczy Karty na Warsztaty oraz osób zapisujących więcej niż 2 dzieci): 49 zł
Cena regularna: 59 zł
Rodzice: mają wolne

Obowiązują zapisy: kontakt@warsztatownia.info (proszę o podanie imion dzieci oraz ich wieku) oraz wpłata na konto 53 1140 2017 0000 4202 0626 6672 lub gotówką w siedzibie firmy

lis
26
nie
Misiaczek @ Zamek Książąt Pomorskich, sala 101
lis 26@10:00

Spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca życia do 6. lat. Misiaczek według tekstu Marty Guśniowskiej to produkcja Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie przygotowana z myślą o najmłodszych widzach.

Roztańczony OPERAnek @ Opera na Zamku
lis 26@10:00
Cykl interaktywnych warsztatów, podczas których młodzi widzowie poznają różne gatunki tańca, jego rolę w życiu człowieka, a także rodzaje tańców tradycyjnych i współczesnych. Warsztaty prowadzone są przy udziale tancerzy Opery na Zamku.
To doskonała okazja do spotkania, zabawy i nauki dla dzieci. W trakcie zajęć dzieci słuchają opowieści o tańcu, a następnie czynnie uczestniczą w warsztatach.
Warsztaty dla dzieci w wieku od 5 – 10 lat.
Tematy warsztatów w sezonie 2017/18:
1. Z tańcem przez wieki (1.10.2017)
2. Baśniowy świat baletu (22.10.2017)
3. Pokaż mi, jak tańczysz, a powiem Ci, skąd jesteś (26.11.2016)
4. Pantomima, czyli wszystko da się powiedzieć bez słów (10.12.2017)
5. Streetdance, czyli taniec ulicy (styczeń 2018)
Andrzejkowe Czary z Małym Inżynierem @ Mały Inżynier ul. Chodkiewicza 7/4
lis 26@11:00 – 13:00

Naukowe Andrzejki!
Zgodnie z tradycją będziemy wróżyć, ale odmiennym, fizycznym i chemicznym sposobem.

Czy woda może płynąć do góry? Czy pole magnetyczne może stać się naszym drogowskazem? Czy tajemniczy wąż wyrośnie z cukru? Nasze wróżki za pomocą chemii i fizyki pomogą Wam sprawdzić to i dużo więcej. Kto wie może nauka przepowie komuś przyszłość.
Warsztaty dla dzieci w wieku od 7 – 12 lat, godziny 11.00 – 13.00; 14.00 – 16.00; 17.00 – 19.00.

Zapisy przez stronę: www.malyinzynier.pl/terminy/szczecin
Liczba miejsc ograniczona.

Anna Czerwińska – Rydel w Szczecinie. @ FiK
lis 26@11:00 – 12:00

FiKa gości Annę Czerwińską – Rydel.
Projekt „Książka się stroi” – zadanie „dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.
Anna Czerwińska-Rydel, muzyk, pedagog, autorka licznych i nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej.

Literacki Plac Zabaw @ Galeria TWORZĘ SIĘ (13 Muz, wejście od ul. Tkackiej)
lis 26@11:00 – 16:00

Czy czytając książki można się bawić? Przekonaj się odwiedzając Literacki Plac Zabaw.

Na młodych gości czekać będą specjalnie przygotowane gry literackie (dla starszych Hipertekst Oskara Chmioły , dla młodszych „Kaczka Literaczka”) oraz twórcza, pobudzająca wyobraźnię przestrzeń. Będzie pokój pisarza, wielki ołówek, kostki obrazkowe, ukryte litery, teatrzyk ilustracji Kamishibai, ogromne przeskalowane książki Pana Lumpa oraz największy Słownik Neologizmów Dziecięcych, który będzie można tworzyć i na bieżąco uzupełniać. W literackiej przestrzeni będzie można zagłębić się w wybrane utwory literackie pisarzy tworzących w XX i XXI wieku. Będziemy bawić się słowem i namówimy odwiedzających do tworzenia własnych „sensownych tworów słownych”. Na młodych gości czekać będą specjalne rekwizyty oraz zadania, zabawy i łamigłówki, uwzględniające potrzeby i możliwości różnych grup wiekowych. Zwrócimy również uwagę na krój liter i pokażemy wartościowe, wybrane formy typograficzne. Na miejscu zaaranżowany zostanie również przytulny kącik literacki, czyli strefa relaksu z dobrą książką. Czytanie to wspaniała przygoda do przeżycia w galerii TWORZĘ SIĘ.

Wiek 4+, wstęp wolny w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11.00-16.00 od 1.10-22.12.2017 (z wyjątkiem 31.10.2017) oraz na warsztaty z kreatywnego pisania.
Zapisy: tworzesie@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy obowiązują na warsztaty oraz na wizytę oraz na wizytę w galerii grupy powyżej 6 osób. Małe grupy/osoby indywidualne zapraszamy bez zapisów, w godzinach otwarcia Literackiego Placu Zabaw.

28.10.2017, godz. 11:00-12:30

Warsztaty pisania kreatywnego z Kamilą Paradowską

Wiek uczestników: 7-9 lat

28.10.2017, godz. 13:30-15:30

Warsztaty pisania kreatywnego z Kamilą Paradowską

Wiek uczestników: 10-13 lat

Do końca roku przyjmowane są również zgłoszenia od grup zorganizowanych (min. 10 osobowych) w pozostałe dni tygodnia (od środy do piątku). Zajęcia literackie odbywają się po wcześniejszym, mailowym ustaleniu szczegółów. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com.  Wstęp: 8 zł/dziecko

Literacki Plac Zabaw odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Koncepcja opiera się na wykreowaniu i udostępnieniu mieszkańcom Szczecina oraz regionu interaktywnych przestrzeni twórczych nawiązujących do różnych dziedzin sztuki.
Przygotowaniem „placów” zajmują się zaproszeni do projektu artyści, młodzi mieszkańcy miasta i regionu oraz lokalni animatorzy.

Pokazy Szalonego Profesora @ Muzeum Narodowe
lis 26@12:00

Fundacja Miasto Nauki oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie zapraszają na „Pokazy Szalonego Profesora”, towarzyszące interaktywnej wystawie „Miasto nauki”.
„Pokaz Szalonego Profesora” to interaktywna lekcja fizyki, której tematem jest temperatura. Podczas pokazu odbywają się widowiskowe doświadczenia z dwoma skrajnymi substancjami – ciekłym azotem (prawie -200°C ) i metanem (około 2 000°C ). Szalony Profesor zamrozi i wysadzi w powietrze codzienne przedmioty, pozwoli dotknąć jednej z najzimniejszych substancji świata i… „podpali” widzów metanem (spokojnie, wszystko jest tu bezpieczne!).
Aby pokaz się odbył, musi zebrać się minimum 10 osób. Bilety do nabycia w kasie muzeum.
Możliwe zapisy i rezerwacje na pokazy w innym terminie pod numerem telefonu: (+48) 887 887 780.

Rodzinne warsztaty tworzenia piernikowych chatek @ Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Pogodna "Pogodniak" oraz cukiernia Słodki Biznes
lis 26@15:00 – 19:00

Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Pogodna „Pogodniak” oraz cukiernia Słodki Biznes zapraszają na rodzinne warsztaty tworzenia piernikowych chatek!

Warsztaty odbędą się w siedzibie Stowarzyszenia Pogodniak (ul. Krasickiego 6 (poziom -1)

w godzinach od 15:00-17:00 i 17:00-19:00
Celem warsztatów jest stworzenie jednego domku piernikowego.
Uczestnictwo w warsztatach jest płatne i wykosi 50 zł za jeden domek. Domek mogą składać max 2 osoby.
Organizatorzy zapewniają wszystkie potrzebne elementy do złożenia domku. Dekoracje, kawę, herbatę, i świetną zabawę.

Zgłoszenia składamy na facebook’u na fp. cukierni Słodki Biznes
https://www.facebook.com/slodkibiznescukiernia/

Kontakt do organizatora w razie dodatkowych pytań:
Paulina Doruch 724 128 359

Pchła Szachrajka Teatr Gwitajcie @ Teatr Rozmaitości Gwitajcie, al. Boh. Warszawy 15-16
lis 26@16:00

Jest w tej „Pchle” dużo śmiechu, kabaretowej satyry i szczęśliwe, choć nieco zaskakujące zakończenie. Wszystko to jednak pełne jest ciepła, liryki, a od czasu do czasu – nauk dla niegrzecznych dzieci. Samo pojawienie się Pchły na scenie wywołuje lawinę śmiechu. I tak jest do końca niemal godzinnego spektaklu.
Rezerwacja biletów na stronie www.teatrgwitajcie.pl.

lis
27
pon
Literacki Plac Zabaw @ Galeria TWORZĘ SIĘ (13 Muz, wejście od ul. Tkackiej)
lis 27@11:00 – 16:00

Czy czytając książki można się bawić? Przekonaj się odwiedzając Literacki Plac Zabaw.

Na młodych gości czekać będą specjalnie przygotowane gry literackie (dla starszych Hipertekst Oskara Chmioły , dla młodszych „Kaczka Literaczka”) oraz twórcza, pobudzająca wyobraźnię przestrzeń. Będzie pokój pisarza, wielki ołówek, kostki obrazkowe, ukryte litery, teatrzyk ilustracji Kamishibai, ogromne przeskalowane książki Pana Lumpa oraz największy Słownik Neologizmów Dziecięcych, który będzie można tworzyć i na bieżąco uzupełniać. W literackiej przestrzeni będzie można zagłębić się w wybrane utwory literackie pisarzy tworzących w XX i XXI wieku. Będziemy bawić się słowem i namówimy odwiedzających do tworzenia własnych „sensownych tworów słownych”. Na młodych gości czekać będą specjalne rekwizyty oraz zadania, zabawy i łamigłówki, uwzględniające potrzeby i możliwości różnych grup wiekowych. Zwrócimy również uwagę na krój liter i pokażemy wartościowe, wybrane formy typograficzne. Na miejscu zaaranżowany zostanie również przytulny kącik literacki, czyli strefa relaksu z dobrą książką. Czytanie to wspaniała przygoda do przeżycia w galerii TWORZĘ SIĘ.

Wiek 4+, wstęp wolny w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11.00-16.00 od 1.10-22.12.2017 (z wyjątkiem 31.10.2017) oraz na warsztaty z kreatywnego pisania.
Zapisy: tworzesie@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy obowiązują na warsztaty oraz na wizytę oraz na wizytę w galerii grupy powyżej 6 osób. Małe grupy/osoby indywidualne zapraszamy bez zapisów, w godzinach otwarcia Literackiego Placu Zabaw.

28.10.2017, godz. 11:00-12:30

Warsztaty pisania kreatywnego z Kamilą Paradowską

Wiek uczestników: 7-9 lat

28.10.2017, godz. 13:30-15:30

Warsztaty pisania kreatywnego z Kamilą Paradowską

Wiek uczestników: 10-13 lat

Do końca roku przyjmowane są również zgłoszenia od grup zorganizowanych (min. 10 osobowych) w pozostałe dni tygodnia (od środy do piątku). Zajęcia literackie odbywają się po wcześniejszym, mailowym ustaleniu szczegółów. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com.  Wstęp: 8 zł/dziecko

Literacki Plac Zabaw odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Koncepcja opiera się na wykreowaniu i udostępnieniu mieszkańcom Szczecina oraz regionu interaktywnych przestrzeni twórczych nawiązujących do różnych dziedzin sztuki.
Przygotowaniem „placów” zajmują się zaproszeni do projektu artyści, młodzi mieszkańcy miasta i regionu oraz lokalni animatorzy.

lis
28
wt
Literacki Plac Zabaw @ Galeria TWORZĘ SIĘ (13 Muz, wejście od ul. Tkackiej)
lis 28@11:00 – 16:00

Czy czytając książki można się bawić? Przekonaj się odwiedzając Literacki Plac Zabaw.

Na młodych gości czekać będą specjalnie przygotowane gry literackie (dla starszych Hipertekst Oskara Chmioły , dla młodszych „Kaczka Literaczka”) oraz twórcza, pobudzająca wyobraźnię przestrzeń. Będzie pokój pisarza, wielki ołówek, kostki obrazkowe, ukryte litery, teatrzyk ilustracji Kamishibai, ogromne przeskalowane książki Pana Lumpa oraz największy Słownik Neologizmów Dziecięcych, który będzie można tworzyć i na bieżąco uzupełniać. W literackiej przestrzeni będzie można zagłębić się w wybrane utwory literackie pisarzy tworzących w XX i XXI wieku. Będziemy bawić się słowem i namówimy odwiedzających do tworzenia własnych „sensownych tworów słownych”. Na młodych gości czekać będą specjalne rekwizyty oraz zadania, zabawy i łamigłówki, uwzględniające potrzeby i możliwości różnych grup wiekowych. Zwrócimy również uwagę na krój liter i pokażemy wartościowe, wybrane formy typograficzne. Na miejscu zaaranżowany zostanie również przytulny kącik literacki, czyli strefa relaksu z dobrą książką. Czytanie to wspaniała przygoda do przeżycia w galerii TWORZĘ SIĘ.

Wiek 4+, wstęp wolny w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11.00-16.00 od 1.10-22.12.2017 (z wyjątkiem 31.10.2017) oraz na warsztaty z kreatywnego pisania.
Zapisy: tworzesie@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy obowiązują na warsztaty oraz na wizytę oraz na wizytę w galerii grupy powyżej 6 osób. Małe grupy/osoby indywidualne zapraszamy bez zapisów, w godzinach otwarcia Literackiego Placu Zabaw.

28.10.2017, godz. 11:00-12:30

Warsztaty pisania kreatywnego z Kamilą Paradowską

Wiek uczestników: 7-9 lat

28.10.2017, godz. 13:30-15:30

Warsztaty pisania kreatywnego z Kamilą Paradowską

Wiek uczestników: 10-13 lat

Do końca roku przyjmowane są również zgłoszenia od grup zorganizowanych (min. 10 osobowych) w pozostałe dni tygodnia (od środy do piątku). Zajęcia literackie odbywają się po wcześniejszym, mailowym ustaleniu szczegółów. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com.  Wstęp: 8 zł/dziecko

Literacki Plac Zabaw odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Koncepcja opiera się na wykreowaniu i udostępnieniu mieszkańcom Szczecina oraz regionu interaktywnych przestrzeni twórczych nawiązujących do różnych dziedzin sztuki.
Przygotowaniem „placów” zajmują się zaproszeni do projektu artyści, młodzi mieszkańcy miasta i regionu oraz lokalni animatorzy.

lis
30
czw
Arcydziełka – zajęcia plastyczno – techniczne dla dzieci @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
lis 30@17:00

„Arcydziełka”, zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci od 6 roku życia. W trakcie cyklu zajęć dzieci za pomocą różnych technik plastycznych, wykonują prace dotyczące aktualnego miesiąca, pory roku, święta bądź ważnego wydarzenia z życia dzieci.
Wiek: 6+
Cena: 25zł/zajęcie lub karnet 90zł na 4 zajęcia
Obowiązują zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912

gru
2
sob
Szpaczek dla dzieci – Kazio Sponge Show @ Akademia Sztuki
gru 2@12:00

Bajka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. KAZIO SPONGE to nie tylko lalka – to postać, która potrafi zawładnąć sercami widowni w każdym wieku. Jedni mówią o nim, że jest kochanym i uroczym zbójem, inni uważają go za małego cwaniaczka.  A Kazio jest zrobiony z gąbki i sam o sobie mówi, że jest freakiem i hipsterem.
spektakl od lat 3

Ksiazka.love.pl – Magdalena Zarębska – warsztaty muzyczne @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
gru 2@12:00 – 13:30

„KSIAZKA.LOVE.PL – Magdalena Zarębska” – warsztaty muzyczne z autorką książki „Wakacje u dziadków” Wydawnictwo BIS.
W programie:
Prezentacja multimedialna o tym, jak wyglądają wsie w różnych częściach świata. Gry i zabawy związane z życiem na wsi. „Obrazki z wystawy” – Modesta Musorgskiego – interpretacja utworów, zabawy ruchowe przy muzyce.

Wstęp wolny!
Warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
Zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912

Projekt „KSIAZKA.LOVE.PL” jest dofinansowany w ramach programu „Partnerstwo dla książki” Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dziadek do orzechów @ Opera na Zamku
gru 2@17:00 – 19:00

Nowa realizacja baletowego arcydzieła autorstwa Karola Urbańskiego wprowadzi dziecięcą i dorosłą publiczność w świat magii i tajemnicy, ludzi i lalek.

Dziadek do orzechów to balet znany wszystkim, nieodłączny element świątecznego nastroju w okresie Bożego Narodzenia. Ale czy na pewno znamy historię Klary, Dziadka do orzechów, Drosselmeyera i Króla Myszy? Czy wiemy jaki jest rodowód tych postaci – kim była królowa Mysiababa, księżniczka Pirlipata i co to takiego orzech Krakatuka? Nowa realizacja baletowego arcydzieła autorstwa Karola Urbańskiego spróbuje odpowiedzieć na te pytania wprowadzając dziecięcą i dorosłą publiczność w krainę magii i tajemnicy. Przenikające się światy ludzi i lalek, muzyczna podróż przez krainy Indian, Masajów i Eskimosów, barwne kostiumy i niebanalna scenografia przenosząca do wnętrza szafy z zabawkami sprawią, że będzie to dla wszystkich niezapomniane spotkanie teatralne – nie tylko na czas Świąt!

gru
3
nie
Gwiazdka nad Łasztownią @ Stara Rzeźnia/Stowarzyszenie Progressum
gru 3@10:00 – 19:00

Stowarzyszenie Progressum zaprasza do udziału w wydarzeniu zwiastującym nadejście magicznego czasu, pełnego refleksji, miłości i zrozumienia.
Czeka nas moc atrakcji – koncerty, kiermasze, warsztaty świąteczne dla dzieci, kolędowanie, czytanie bajek przez znanych sportowców, aktorów i polityków naszego miasta. Będzie unosić się zapach Świąt, a w sercach narodzi się Duch Bożego Narodzenia.

Literacki Plac Zabaw @ Galeria TWORZĘ SIĘ (13 Muz, wejście od ul. Tkackiej)
gru 3@11:00 – 16:00

Czy czytając książki można się bawić? Przekonaj się odwiedzając Literacki Plac Zabaw.

Na młodych gości czekać będą specjalnie przygotowane gry literackie (dla starszych Hipertekst Oskara Chmioły , dla młodszych „Kaczka Literaczka”) oraz twórcza, pobudzająca wyobraźnię przestrzeń. Będzie pokój pisarza, wielki ołówek, kostki obrazkowe, ukryte litery, teatrzyk ilustracji Kamishibai, ogromne przeskalowane książki Pana Lumpa oraz największy Słownik Neologizmów Dziecięcych, który będzie można tworzyć i na bieżąco uzupełniać. W literackiej przestrzeni będzie można zagłębić się w wybrane utwory literackie pisarzy tworzących w XX i XXI wieku. Będziemy bawić się słowem i namówimy odwiedzających do tworzenia własnych „sensownych tworów słownych”. Na młodych gości czekać będą specjalne rekwizyty oraz zadania, zabawy i łamigłówki, uwzględniające potrzeby i możliwości różnych grup wiekowych. Zwrócimy również uwagę na krój liter i pokażemy wartościowe, wybrane formy typograficzne. Na miejscu zaaranżowany zostanie również przytulny kącik literacki, czyli strefa relaksu z dobrą książką. Czytanie to wspaniała przygoda do przeżycia w galerii TWORZĘ SIĘ.

Wiek 4+, wstęp wolny w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11.00-16.00 od 1.10-22.12.2017 (z wyjątkiem 31.10.2017) oraz na warsztaty z kreatywnego pisania.
Zapisy: tworzesie@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy obowiązują na warsztaty oraz na wizytę oraz na wizytę w galerii grupy powyżej 6 osób. Małe grupy/osoby indywidualne zapraszamy bez zapisów, w godzinach otwarcia Literackiego Placu Zabaw.

28.10.2017, godz. 11:00-12:30

Warsztaty pisania kreatywnego z Kamilą Paradowską

Wiek uczestników: 7-9 lat

28.10.2017, godz. 13:30-15:30

Warsztaty pisania kreatywnego z Kamilą Paradowską

Wiek uczestników: 10-13 lat

Do końca roku przyjmowane są również zgłoszenia od grup zorganizowanych (min. 10 osobowych) w pozostałe dni tygodnia (od środy do piątku). Zajęcia literackie odbywają się po wcześniejszym, mailowym ustaleniu szczegółów. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com.  Wstęp: 8 zł/dziecko

Literacki Plac Zabaw odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Koncepcja opiera się na wykreowaniu i udostępnieniu mieszkańcom Szczecina oraz regionu interaktywnych przestrzeni twórczych nawiązujących do różnych dziedzin sztuki.
Przygotowaniem „placów” zajmują się zaproszeni do projektu artyści, młodzi mieszkańcy miasta i regionu oraz lokalni animatorzy.

Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami filharmonii @ Filharmonia
gru 3@12:00

Salonik Wiolinowy to przyjazna dzieciom przestrzeń kreatywnej zabawy i aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej. Dzieci (w grupach max. 12-osobowych) spotykają się tutaj by tworzyć, eksperymentują i odkrywają świat muzyki.
Warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat, bez udziału opiekunów

Każdy temat realizowany jest przy wykorzystaniu innej techniki plastycznej, dzięki której mali podopieczni rozwijają zdolności manualne i kreatywność. Salonik to miejsce gier ruchowych, rytmicznych, integracyjnych oraz swobodnej zabawy dzieci i nawiązywania kontaktów społecznych. Warsztaty odbywają się bez udziału muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii.
Kasa Filharmonii jest czynna:
wtorek-czwartek w godz. 13:00-18:00,
piątek w godz. 13.00-20.00,
na godzinę przed wydarzeniem biletowanym, którego organizatorem jest Filharmonia
tel. +48 91 431 07 20
e-mail: kasa@filharmonia.szczecin.pl

Szpaczek dla dzieci – improbajka @ Akademia Sztuki
gru 3@12:00

Propozycje SZPACZKA są jak dobra bajka Disneya – ubawią się na nich zarówno dzieci jak i ich rodzice. SZPACZEK to doskonały pomysł na weekend dla całej rodziny!
spektakl od lat 3

Bal Mikołajkowy @ Kubuś
gru 3@15:00 – 17:00

Zabawa Mikołajkowa w Kubusiu.
W cenie:
– baśniowa zabawa z animatorami;
– słodki poczęstunek dla dzieci;
– zabawa z Mikołajem;
– kawa, herbata dla opiekuna.
Więcej informacji pod nr. tel.516 854 488.

Pchła Szachrajka w Szczecinie, reż. Adam Dzieciniak @ Teatr Czwarte Miasto/13 muz
gru 3@16:00 – 17:00

Widowisko jest wspaniałą propozycją dla najmłodszych, młodych a także dorosłych widzów
na przeżycie niepowtarzalnej przygody teatralnej.
W trakcie spektaklu utrzymanym w komediowo-kabaretowej atmosferze, przepełnionej słownym i sytuacyjnym humorem, młodzi oraz dorośli widzowie, biorąc czynny udział
w przedstawieniu mają bezpośredni wpływ na rozwój scenicznych wydarzeń.
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 4 do 100 lat.

tekst bajki: Jan Brzechwa
scenariusz i reżyseria: Adam Dzieciniak
obsada: Dariusz Majchrzak, Bartosz Sołtysiak
scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek
oprawa muzyczna: Sebastian Ślusarczyk
opieka artystyczna: Dariusz Majchrzak

Bilety do nabycia:
bilety.fm
– pod nr.tel. 884 084 548

W celu uzyskania większej ilości informacji,
zapraszamy do komunikacji drogą e-mailową lub telefoniczną.

e-mail: teatr4miasto.szczecin@gmail.com
tel.: 884 084 548

Dziadek do orzechów @ Opera na Zamku
gru 3@17:00 – 19:00

Nowa realizacja baletowego arcydzieła autorstwa Karola Urbańskiego wprowadzi dziecięcą i dorosłą publiczność w świat magii i tajemnicy, ludzi i lalek.

Dziadek do orzechów to balet znany wszystkim, nieodłączny element świątecznego nastroju w okresie Bożego Narodzenia. Ale czy na pewno znamy historię Klary, Dziadka do orzechów, Drosselmeyera i Króla Myszy? Czy wiemy jaki jest rodowód tych postaci – kim była królowa Mysiababa, księżniczka Pirlipata i co to takiego orzech Krakatuka? Nowa realizacja baletowego arcydzieła autorstwa Karola Urbańskiego spróbuje odpowiedzieć na te pytania wprowadzając dziecięcą i dorosłą publiczność w krainę magii i tajemnicy. Przenikające się światy ludzi i lalek, muzyczna podróż przez krainy Indian, Masajów i Eskimosów, barwne kostiumy i niebanalna scenografia przenosząca do wnętrza szafy z zabawkami sprawią, że będzie to dla wszystkich niezapomniane spotkanie teatralne – nie tylko na czas Świąt!

Bal Mikołajkowy @ Kubuś
gru 3@17:30 – 19:30

Zabawa Mikołajkowa w Kubusiu.
W cenie:
– baśniowa zabawa z animatorami;
– słodki poczęstunek dla dzieci;
– zabawa z Mikołajem;
– kawa, herbata dla opiekuna;
– paczki dla dzieci.
Więcej informacji pod nr. tel.516 854 488.

Copyright © 2017 Szczecin dla dzieci – Atrakcje dla dzieci, imprezy, urodziny dla dzieci, organizacja przyjęć urodzinowych, miejsca, informacje dla rodziców, dzieci, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl