Baza firm

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Kalendarz

wrz
20
śr
Szczecin Bezpieczny Maluch @ Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego
wrz 20@17:00 – 20:30

Kampania Bezpieczny Maluch to najszersza w Polsce akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka.

Tematem przewodnim spotkań jest warsztat dotyczący udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży prowadzony przez wykwalifikowanego ratownika medycznego według naszego autorskiego programu.

Poza warsztatem z pierwszej pomocy prowadzonym przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, na rodziców czeka też spotkanie z Ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. W trakcie warsztatu przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu.

Wstęp na warsztaty jest wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc warunkiem udziału w spotkaniu jest wcześniejsza rejestracja: http://www.bezpiecznymaluch.com.pl/warsztaty

Każda mama uczestnicząca w warsztatach otrzyma podręcznik Bezpiecznego Malucha, który zawiera schematy postępowania w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

wrz
21
czw
Baśń o perle – spotkanie z Anną Gibasiewicz @ ProMedia
wrz 21@05:00 – 07:00

ProMedia  zaprasza dzieci i ich opiekunów do na spotkanie z „Baśnią o perle” i jej autorką, Anną Gibasiewicz – do ProMediów, 21 września 2017 (czwartek) o godz. 17.00.

„Baśń o perle” opowiada historię pewnego zamożnego kupca i jego niewiarygodnie egoistycznej córki Elwiki. Ojciec byłby skłonny ściągnąć dla niej gwiazdę z nieba, a dziewczyna perfidnie to wykorzystuje. Pewnego dnia za namową tajemniczego kruka Elwika zapragnie wyjątkowej, ale też trudnej do zdobycia perły, co doprowadzi do niejednej tragedii. Dziewczyna nic sobie z tego nie zrobi, ponieważ najważniejsze jest dla niej osiągnięcie celu, czyli rozkochanie w sobie pewnego szlachetnego młodzieńca. Czy ojcu uda się zdobyć dla ukochanej córki tajemniczy przedmiot? Perła podobno przynosi nieszczęście – czy mimo to bohaterowie nadal będą jej poszukiwać? Czy uda im się doczekać szczęśliwego zakończenia?

Anna Gibasiewicz, autorka tej pięknej historii, w której losy córki bogatego kupca, szlachetnego króla, odważnego poławiacza pereł i innych bohaterów losy splatają się w niezwykłych okolicznościach, opowieści o przemianie i poszukiwaniu tego, co w życiu najważniejsze, jest absolwentką Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, dyplomowanym nauczycielem języka polskiego, doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa. Przedmiot badań: życie i twórczość dziewiętnastowiecznego autora literatury dla dzieci i dorosłych, Teofila Nowosielskiego. Jest też laureatką Międzynarodowego Konkursu pt. „Miłość niejedno ma imię” (wyróżnienie za opowiadanie pt. „Jesienne liście”). W roku 2010 roku koordynowała wraz z przyjaciółmi akcję na rzecz dzieci z Indii, z ośrodka Premananda Centre w Ongole (południowo-wschodnie Indie). W latach 2007-2009 prowadziła audycje literackie i teatralne w internetowym radiu Młody Wrocław. W 2015 roku koordynowała zespół wolontariuszy podczas 8. Festiwalu Wysokich Temperatur w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Prowadzenie – Tomasz Połoński.
źródło: mbp.szczecin.pl

Arcydziełka – zajęcia plastyczno – techniczne dla dzieci @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
wrz 21@17:00

„Arcydziełka”, zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci od 6 roku życia. W trakcie cyklu zajęć dzieci za pomocą różnych technik plastycznych, wykonują prace dotyczące aktualnego miesiąca, pory roku, święta bądź ważnego wydarzenia z życia dzieci.
Wiek: 6+
Cena: 25zł/zajęcie lub karnet 90zł na 4 zajęcia
Obowiązują zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912

wrz
22
pt
Park Majowe – otwarcie @ Park w obrębie ulic Iwaszkiewicza i Andrzejewskiego
wrz 22@14:30

W programie:
– dla dzieci do wyboru darmowa wata cukrowa lub popcorn;
– malowanie twarzy;
– konkursy;
– animacje;
– gry i zabawy;
– muzyka.

Warsztaty „Tato – Odkrywca Talentów” @ INKU Szczeciński Inkubator Kultury
wrz 22@18:00 – 21:00

Inicjatywa Tato.Net zaprasza ojców na warsztaty „Tato – Odkrywca Talentów”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje umiejętności poznawania talentów swoich dzieci.

Terminy:
22-23 września 2017 roku:

piątek, 22.09, godz. 18.00-21.00

sobota, 23.09, godz. 9.00-18.00

Miejsce warsztatów: Szczeciński Inkubator Kultury Aleja Wojska Polskiego 90, 70-482 Szczecin

Organizator lokalny: Maciej Twardowski, tel: 885 981 312

Trener: warsztaty poprowadzi licencjonowany trener Tato.Net – dr hab. Grzegorz Grochowski

Koszt: Koszt uczestnictwa w warsztacie wynosi: 160 zł/os. obejmuje: materiały szkoleniowe, specjalne publikacje dla ojców, przerwy kawowe, ciepły posiłek.

Zapisy: Rezerwacja miejsca następuje po dokonaniu zakupu warsztatów (po prawej stronie kliknij „weź udział”, następnie „zobacz koszyk” i „przejdź do kasy” na stronie tato.net) oraz dokonaniu opłaty rezerwacyjnej w wysokości 160 zł.

wrz
23
sob
Raniutto – Legato @ Filharmonia, foyer sali symfonicznej, hol
wrz 23@09:00

Legato to forma warsztatów dla niemowląt i dzieci do 2. roku życia z nastawieniem na słuchanie muzyki, oswajanie dziecka z brzmieniem instrumentów i pobudzaniem jego wrażliwości. Tak wczesny kontakt z muzyką stanowi ważny element rozwoju, w którym zarówno dzieci, jak i rodzice, mogą znaleźć elementy muzykoterapii.
Kasa Filharmonii jest czynna:
wtorek-czwartek w godz. 13:00-18:00,
piątek w godz. 13.00-20.00,
na godzinę przed wydarzeniem biletowanym, którego organizatorem jest Filharmonia
tel. +48 91 431 07 20
e-mail: kasa@filharmonia.szczecin.pl

Rowerowy Rajd Rodzinny nad jezioro Świdwie @ Głębokie (wejście na kąpielisko)
wrz 23@10:00 – 16:00

Rowerowy Rajd Rodzinny nad jezioro Świdwie.
Długość trasy: około 30 km (15km w jedną stronę)
Tempo jazdy bardzo rekreacyjne (10 km/h).
Tak aby nawet najmłodsi dali radę więc możliwe postoje co 5km.

Rowerowy Rajd Rodzinny jest zaproszeniem na wspólną wycieczkę rowerową nad jezioro Świdwie całych rodzin.

Ze względu na fakt, że wyjazd jest skierowane także do najmłodszych miłośników turystyki rowerowej, może zostać odwołany jeżeli będą niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Miejsce zbiórki: wejście na kąpielisko Głębokie
Godzina zbiórki: 10:00

Regulamin Rowerowego Rajdu Rodzinnego nad jezioro Świdwie
termin: 23.09.2017

1. Organizatorem rajdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Przejazd ma na celu podziwianie piękna krajobrazu Puszczy Wkrzańskiej oraz integrację z innymi miłośnikami turystyki rowerowej.

2. W wyjeździe mogą uczestniczyć całe rodziny ale osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką opiekuna prawnego. SKR Gryfus nie ponosi odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu, za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania.

3. Każda osoba, która bierze udział w wyjeździe, robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką swojego prawnego opiekuna.

4. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących na terenie Polski, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.

5. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa należy obowiązkowo wyposażyć się w kask rowerowy.

6. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru jeżeli zajdzie taka potrzeba. SKR Gryfus nie zapewnia wsparcia serwisowego ani żadnego innego wsparcia poza dobrym humorem podczas wyjazdu.

7. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy Prawa o ruchu drogowym. Większość trasy pokonamy ścieżkami rowerowymi. Krótkie odcinki jazdy po jezdni pokonamy w oparciu o ogólne przepisy Prawa o ruchu drogowym a nie w oparciu o art. 32 Prawa o ruchu drogowym, który to reguluje jazdę w zorganizowanej kolumnie.

8. Tempo jazdy: 10 km/h (dostosowane do możliwości najmłodszych uczestników wycieczki). Dystans do pokonania: około 30 km.

9. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, musi we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport do miejsca startu lub powrót do domu.

10. SKR Gryfus nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej opłaty.

11. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu. Jednak ze względu na fakt, że wyjazd jest adresowany także dla najmłodszych miłośników turystyki rowerowej, zostanie odwołany przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

12. Wyżywienie we własnym zakresie. Nad jeziorem Świdwie planowane jest wspólne ognisko wiec zachęcamy do zabrania kiełbasek na ognisko oraz prowiantu.

13. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.

Jesienne warsztaty @ Pracownia Robótkowo, al. Boh. Warszawy 1/2
wrz 23@10:30 – 11:30

Pracownia Robótkowo zaprasza na warsztaty Jesienne Drzewo.
Zapisy na warsztaty
mailowo robotkowo.szczecin@gmail.com
telefonicznie 691 931 245 lub
w pracowni Robótkowo.pl al. Bohaterów Warszawy 1/2

Raniutto – Portato @ Filharmonia, foyer sali symfonicznej, hol
wrz 23@10:30

Portato to warsztaty dla dzieci od 2. do 4. roku życia, które muzyki chcą już nie tylko słuchać, ale także być jej częścią – chcą śpiewać, grać na instrumentach, ruszać się w jej rytm. To zajęcia dla tych dzieci, które siedzieć na poduszkach rozłożonych na dywanie w Filharmonii chcą tylko do czasu – potem chcą działać, bo muzyka im zdecydowanie gra w duszy.
Kasa Filharmonii jest czynna:
wtorek-czwartek w godz. 13:00-18:00,
piątek w godz. 13.00-20.00,
na godzinę przed wydarzeniem biletowanym, którego organizatorem jest Filharmonia
tel. +48 91 431 07 20
e-mail: kasa@filharmonia.szczecin.pl

Ksiazka.love.pl – Poczytajki”- spotkanie czytelnicze dla dzieci @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
wrz 23@11:00 – 12:00

„Poczytajki”, czyli spotkanie czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Spotkanie odbędzie się w ramach autorskiego projektu KSIAZKA.LOVE.PL dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Partnerstwo dla książki”.

Wstęp wolny!
Bez konieczności zapisów!

Marsz Różowej Wstążki @ ul. Niedziałkowskiego 24
wrz 23@11:45

Różowy to kolor radosny, energetyczny i większości z nas kojarzący się z landrynkami lub ubrankami małych dziewczynek. Mamy często ubierają swoje pociechy na różowo, tak aby czuły się jak księżniczki z bajek. Chciałybyśmy dla siebie i naszych Księżniczek jak najlepszego życia, jednak ono nas czasami zaskakuje i słyszymy: „To rak piersi”. Wiele z nas przeżywa wtedy głębokie załamanie nerwowe, w głowie pojawiają się czarne myśli lub wręcz przeciwnie, bagatelizujemy problem nie chcąc się z nim zmierzyć, udajemy, że nic się nie stało, lub rzucamy się w wir pracy, bo ona pozwala zapomnieć. Rak piersi jest chorobą, z którą spotykamy się obecnie na co dzień. Prawie każda z nas ma w rodzinie jakąś kobietę, którą dotknęła ta choroba. Na takie statystyki nie możemy pozostać obojętne. Możemy zatroszczyć się o siebie poprzez edukację i profilaktykę. Nieprzypadkowo, to właśnie mężczyźni, nasi partnerzy, większości przypadków wykrywają zmiany nowotworowe w piersiach swoich partnerek. Nadszedł czas, aby to zmienić. Dołącz do różowej rewolucji, bo różowy to również kolor świadomych kobiet, kobiet, które o siebie dbają, bo wiedzą, że zdrowie jest dla nich najważniejsze. Tylko zdrowie pozwoli im bowiem odpowiednio zadbać o rodzinę, pracę i realizować się w życiu.
23. września 2017 r. po raz 10 Kobiety przejdą ulicami Szczecina w barwnym, roześmianym korowodzie Marszu Różowej Wstążki. Zabierz ze sobą mamę, babcię, siostrę, przyjaciółkę…
Marsz ruszy o godz.12:00 spod budynku TVP.

Raniutto – Staccato @ Filharmonia, foyer sali symfonicznej, hol
wrz 23@12:00

Staccato jest z kolei dla dzieci od 4. do 6. lat , którym w żyłach płynie czysta energia, a po usłyszeniu kilku dźwięków nogi zaczynają same przebierać – i właśnie dla nich Filharmonia przygotowała zajęcia wypełnione zabawą. Podczas tych warsztatów na pierwszym miejscu stawiamy ruch – tak, by każde żywiołowe dziecko mogło spędzić przy muzyce aktywną godzinę zajęć. Podczas warsztatów Staccato odnajdzie się każdy, komu energia nie pozwala usiedzieć w miejscu nawet chwili.
Kasa Filharmonii jest czynna:
wtorek-czwartek w godz. 13:00-18:00,
piątek w godz. 13.00-20.00,
na godzinę przed wydarzeniem biletowanym, którego organizatorem jest Filharmonia
tel. +48 91 431 07 20
e-mail: kasa@filharmonia.szczecin.pl

Ksiazka.love.pl – Nasz audiobook” – zajęcia dla młodzieży 12+ @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
wrz 23@13:00 – 14:30

Kluboksięgarnia Kulturka zaprasza młodzież w wieku 12+ na zajęcia „KSIAZKA.LOVE.PL – Nasz audiobook”, w trakcie którego uczestnicy nagrają własny audiobook wykorzystując fragmenty wybranej książki dla młodzieży.

Wstęp wolny!
Obowiązują zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912

Projekt „KSIAZKA.LOVE.PL” jest dofinansowany w ramach programu „Partnerstwo dla książki” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

SHODO – warszaty kaligrafii japońskiej @ Kotoba/Dom Parafialny obok kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego,
wrz 23@13:30 – 14:30

Kotoba rozpoczyna nowy rok szkolny warsztatami z japońskiej kaligrafii SHODÕ.
Kaligrafii uczy pani Maho Ikushima, która jest wykładowcą języka japońskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i mistrzynią kaligrafii. Od kilku lat naucza kaligrafii według zasad szkoły SHODÕ z Kyõto, jednej z najpopularniejszych w Japonii.

KODAFiKa @ Kluboksięgarnia FiKa
wrz 23@16:00 – 18:00

KODAFiKA to nowe działanie architektoniczne dla najmłodszych (dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat).
obowiązują zapisy: ksiegarnia.fika@gmail.com

1. ARCHITEKTURA NIEWIDZIALNYCH MIAST
Przy pomocy opisów oraz wspaniałej dziecięcej wyobraźni wybrane z 55 niewidzialnych miast zmaterializują się na makietach. Teksty zawarte w książce Italo Calvino „Niewidzialne Miasta” to częściowo abstrakcyjne opisy miast, charakteryzujące się z jednej strony złożonością, finezją, matematycznym kształtem lub surrealistycznym bezkształtem, z drugiej zaś zwiewnością, delikatnością i liryzmem . Znajdziemy tu miasta stare i nowe, piękne i zmysłowe, lecz także brzydkie, zamieszkiwane przez ludzi i wyludnione, miasta na lądzie i w powietrzu, na wodzie i podwodne, miasta, do których łatwo trafić, ale nie sposób ich opuścić, miasta z pełnymi przepychu rynkami, ciasnymi uliczkami i takie, które składają się z samych przedmieść.

Jak wyobraźnia dzieci poradzi sobie z niewidzialnymi miastami?
Może dzieci postanowią zbudować miasto Dionira o sześćdziesięciu srebrnych kopułach lub Oktavię -miasto pajęczynę, rozciągnięte między dwiema stromymi górami. Jest też miasto Hersylia w której mieszkańcy rozciągają między domami. Nici. Sprawdzimy jak tekst może zostać przetworzony przez wyobraźnię przestrzenną w konkretną przestrzenną strukturę.

TERMINY:
23.09.2017 / 21.10.2017 / 18.11.2017.

wrz
24
nie
„Trzy bajki o smoku” @ Teatr Lalek Pleciuga, pl. Teatralny 1
wrz 24@11:00 – 12:10

Dla dzieci od 4 lat.
Matrymonialne perypetie trzygłowego smoka i trzech księżniczek: kapryśnej Sabinki, płaczliwej Paulinki oraz rezolutnej Justynki.
Trzygłowy smok postanawia się ożenić z prawdziwą księżniczką. Najpierw wybiera sobie na żonę Sabinkę – ta jednak okazuje się bardzo kapryśną i niesympatyczną dziewczynką. Potem oświadcza się Paulince – ale Paulinka to okropna beksa, która płacze z każdego powodu, a nawet i bez powodu! Wreszcie smok decyduje: to Justynka będzie jego żoną. Jednak rezolutna i inteligentna Justynka wcale nie ma ochoty na takie małżeństwo, sięga więc do tajemnej broni: matematyki. Smok staje przed prawdziwym wyzwaniem: ma policzyć swoje głowy. To wcale nie jest takie łatwe zadanie…
Kasa biletowa tel. 91 433 58 04, 91 44 55 111

FiKa filozofuje. Siła spokoju @ Kluboksięgarnia FiKa
wrz 24@11:00 – 12:00

Temat spotkania: Siła spokoju.
spotkanie prowadzi Katarzyna Ciarcińska, filozofka;
bezpłatne, dla dzieci od lat 7.

„Przedszkolak w kinie” @ Kino Zamek
wrz 24@11:00

Każde spotkanie to projekcja filmu w kinie Zamek oraz warsztaty filmowe realizowane w oparciu o pracę w mini studio filmowym lub plastelinowe zabawy. Dla dzieci przedszkolnych zabawy plastyczne.

Prowadzenie: Katarzyna Łaska-Koler, Natalia Jurgiel

Projekcja filmów z serii  Piesek w kratkę
Informacje i zapisy tel. 91 434 83 34

Pokazy Szalonego Profesora @ Muzeum Narodowe
wrz 24@12:00

Fundacja Miasto Nauki oraz Muzeum Narodowe w Szczecinie zapraszają na „Pokazy Szalonego Profesora”, towarzyszące interaktywnej wystawie „Miasto nauki”.
„Pokaz Szalonego Profesora” to interaktywna lekcja fizyki, której tematem jest temperatura. Podczas pokazu odbywają się widowiskowe doświadczenia z dwoma skrajnymi substancjami – ciekłym azotem (prawie -200°C ) i metanem (około 2 000°C ). Szalony Profesor zamrozi i wysadzi w powietrze codzienne przedmioty, pozwoli dotknąć jednej z najzimniejszych substancji świata i… „podpali” widzów metanem (spokojnie, wszystko jest tu bezpieczne!).
Aby pokaz się odbył, musi zebrać się minimum 10 osób. Bilety do nabycia w kasie muzeum.
Możliwe zapisy i rezerwacje na pokazy w innym terminie pod numerem telefonu: (+48) 887 887 780.

„Przedszkolak w kinie” @ Kino Zamek
wrz 24@13:00

Każde spotkanie to projekcja filmu w kinie Zamek oraz warsztaty filmowe realizowane w oparciu o pracę w mini studio filmowym lub plastelinowe zabawy. Dla dzieci przedszkolnych zabawy plastyczne.

Prowadzenie: Katarzyna Łaska-Koler, Natalia Jurgiel

Projekcja filmów z serii  Piesek w kratkę
Informacje i zapisy tel. 91 434 83 34

Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie @ Teatr Rozmaitości Gwitajcie
wrz 24@16:00

Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie” spektakl w wykonaniu Teatru Gwitajcie. Rezerwacja biletów na stronie www.teatrgwitajcie.pl.

Szalone wybryki w dziedzine Sensoplastyki! @ Szczecińska Sensoplastyka/ INKU Szczeciński Inkubator Kultury
wrz 24@16:00 – 16:50

Twoje dzieci lubią się brudzić, ale Ty nie lubisz sprzątać? Te warsztaty są stworzone dla Was!
Szczecińska Sensoplastyka (R) zaprasza na szalone wybryki w dziedzinie Sensoplastyki

wrz
26
wt
Klub Świerszczyka @ Kluboksięgarnia FiKa
wrz 26@16:30 – 17:30


FiKa zaprasza na cykliczne spotkania z magazynem dla dzieci i młodzieży „Świerszczyk”.
Klub Świerszczyka jest skierowany dla dzieci od lat 6 do 9. Dzieci otrzymują naukę poprzez zabawę, a rodzice chwilę odpoczynku z książką i kawą. Spotkania są podyktowane tematem przewodnim danego wydania magazynu, stanowią połączenie zabawy z czytaniem i rysowaniem.

RAMÓWKA SPOTKAŃ:
– kurs czytania dla początkujących
– wiedza w pigułce
– zagadki, rebusy, krzyżówki
– ćwiczenia z koordynacji wzrokowo-ruchowej
– ćwiczenia z liczenia
Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 16:30
12.09 / 26.09 / 10.10 / 24.10 / 07.11 / 21.11 / 05.12 / 19.12 /
bezpłatne, obowiązują zapisy: ksiegarnia.fika@gmail.com

Działanie w ramach programu Partnerstwo dla książki „FiKa. Księgarnia przyszłości” – „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

Partnerem działania jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

wrz
28
czw
Arcydziełka – zajęcia plastyczno – techniczne dla dzieci @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
wrz 28@17:00

„Arcydziełka”, zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci od 6 roku życia. W trakcie cyklu zajęć dzieci za pomocą różnych technik plastycznych, wykonują prace dotyczące aktualnego miesiąca, pory roku, święta bądź ważnego wydarzenia z życia dzieci.
Wiek: 6+
Cena: 25zł/zajęcie lub karnet 90zł na 4 zajęcia
Obowiązują zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912

Konferencja Brzuszek, maluszek i co dalej? @ Szczecińska Fundacja "Zdroje"/Park Hotel
wrz 28@17:00 – 19:30

Szczecińska Fundacja Zdroje po raz piąty zaprasza Państwa na wyjątkową konferencję o kształceniu i rozwoju dzieci oraz ich otoczenia. Jeżeli jesteś zatroskanym rodzicem, który w swoich odkryciach lawiruje niczym Indiana Jones, a marzy o tym, żeby dostawać gotowe rozwiązania – dołącz do wydarzenia!
Dopiero przygotowujesz się do rodzicielstwa i masz wrażenie, że otwierasz drzwi do nieokrzesanego świata? EKSPERCI WSKAŻĄ CI DROGĘ.
Nie ma ludzi idealnych, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że możesz coś robić lepiej? WSPÓLNIE POCHYLMY SIĘ NAD PROBLEMEM.
-UWAGA- Na konferencję obowiązuje rejestracja gdyż liczba miejsc jest ograniczona https://brzuszekmaluszek.evenea.pl.
Tematyka konferencji dobierana jest tak, aby rozmawiać o rodzicielstwie kompleksowo i wszechstronnie. To oznacza, że każdy rodzic i przyszły rodzic znajdzie coś dla siebie.

wrz
29
pt
Zwiedzanie Filharmonii @ Filharmonia
wrz 29@16:00

Filharmonia w Szczecinie zaprasza na zwiedzanie budynku, który został okrzyknięty ikoną europejskiej architektury. Wycieczki rozpoczynają się o godz. 16.00 w terminach: 29 września, 27 października, 24 listopada, 15 grudnia oraz w przerwie świątecznej 27, 28 i 29 grudnia 2017 roku.

Każda wycieczka trwa około 30 minut. Trasa rozpoczyna się w holu Filharmonii i obejmuje salę kameralną, symfoniczną, Poziom 4., a także Sklep z pamiątkami i wydawnictwami.

W zwiedzaniu Filharmonii mogą brać udział turyści indywidualni (małe grupy, rodziny). Oprowadzanie odbędzie się niezależnie od ilości chętnych, którzy zgłoszą się danego dnia. Bilety można kupić na godzinę przed rozpoczęciem wycieczki w kasie Filharmonii, w cenie 5 zł.

Liczniejsze grupy zorganizowane proszone są, tak jak dotychczas, o umówienie zwiedzania pod numerem telefonu +48 91 431 07 27.

Akademia Czarów madame Mantibula – zajęcia pokazowe @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
wrz 29@17:00 – 18:00

Kluboksięgarnia Kulturka zaprasza na zajęcia pokazowe promujące najnowszą serię zajęć pod tytułem ,,Akademia Czarów”. Madame Mantibula zaprezentuje gościom kilka tajemnych sztuczek, dzieci trochę porozmawiają o magii, a na zakończenie będą mogły nauczyć się samodzielnie wykonywać jeden prosty czar!

Wstęp na zajęcia pokazowe jest bezpłatny. Dedykowane dzieciom szkolnym 7+.

Regularne zajęcia w ramach ,,Akademii Czarów” wystartują już w październiku. Więcej informacji wkrótce.

wrz
30
sob
III Międzynarodowa Konferencja Edukacja Innowacja. @ Edukacja Innowacja, Szkoła Błękitna
wrz 30@08:30 – 19:00

W tym roku na konferencji będzie m.in.: profesor Schulte-Markwort, psychiatra, który jako pierwszy opisał zjawisko wypalenie u dzieci; dr Peter Spork, epigenetyk; Joanna Ławicka, autorka książki „Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera”, Ewa Radanowicz, dyrektorka niezwykłej szkoły podstawowej;
Małgorzata Taraszkiewicz – psycholog, koordynator kampanii Wielka Gra o Potencjał i Zdrowie Dzieci;
Krzysztof Litwiński – mówca motywacyjny, coach, opowie o tym, że zawsze najpierw przegrywa się w głowie oraz dr Piotr Łaszczyca, który wniesie niezwykle interesującą perspektywę neurobiologiczną!

Konferencja w skrócie:
– 12 atrakcyjnych wykładów!
– ponad 20 świetnych warsztatów!
– aktywna strefa networkingowa!
– zaskakujące animacje dla uczestników konferencji!
– smaczny obiad i serwis kawowy!

Szczegóły na stronie www.edukacjainnowacja.pl

Warsztaty kulinarne z najmłodszymi @ Restauracja Podkowa, ul. Wierzbow 37-39
wrz 30@11:00 – 14:00

Restauracja Podkowa zaprasza na pierwszą edycję WARSZTATÓW KULINARNYCH DLA NAJMŁODSZYCH pod okiem mistrzów kulinarnych.
Dzieci będą mogły zapoznać się z SZTUKĄ PRZYGOTOWYWANIA DESERÓW i poczuć satysfakcję z wyników swojej pracy.
Wspólne gotowanie to okazja do poznania nowych smaków, zapachów i przepisów, przygotowywanych na bazie naturalnych składników.
To również lekcja samodzielności i odpowiedzialności, nauka prawidłowego posługiwania się sztućcami, nakrywania do stołu, a także okazja do przekazania wiadomości na temat zasad zdrowego odżywiania.
Zapisy na adres restauracja@folwarkpodkowa.pl

Pracownia Otwarta – z liśćmi za pan brat @ Fundacja Droga Wolna, ul. Piotra Skargi 32A
wrz 30@12:00 – 15:00

Pracownia Otwarta zaprasza. To miejsce dla wolności myśli, działań i pomysłów. Koniec września to początek jesieni, a ta wita nas deszczem liści i feerią barw.
Uczestnicy będą zwijać, malować, witrażować, bo liście, choć delikatny materiał i dzieła nie przetrwają długo, to jednak efekty dają przepiękne i warto jesienny czas z nimi spędzić.
Zasady jak zawsze – wspólnie dbamy o poczęstunek, herbata będzie dostępna. Należy poinformować jeśli ktoś przyjdzie z ciastem czy babeczkami, bo czasem jest tak że nie ma nic a czasem przynoszą niemal wszyscy.
Koszt uczestnictwa – 5 zł od dziecka (co by choć na materiały było)

Zgłoszenie udziału: pao.drogawolna@gmail.com

Rodzina Łopacińskich – spotkanie autorskie @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
wrz 30@12:00 – 13:30

Spotkanie z rodziną Łopacińskich, którzy spędzili rok w nieustannej podróży (łącznie 114 tys. przebytych km). Korzystając przede wszystkim z ludzkiej gościnności, namiotu i „szerokich mostów” objechali świat odwiedzając ponad 40 krajów. W trakcie spotkania opowiedzą nam o swoich doświadczeniach i przeżyciach z podróży.

Wiek: dzieci szkolne
Zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912
Będzie możliwość zakupu książek z podróży z autografami autorów.

Rodzinny piknik lotniczy i festiwal latawców @ Chojna, Lotnisko
wrz 30@12:00 – 20:00

Stowarzyszenie Lotnicze Stratus w Chojnie i Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju w Szczecinie serdecznie zapraszają na Rodzinny Piknik Lotniczy i Festiwal Latawców.

Program imprez:

Rodzinny Piknik Lotniczy
12:00 – oficjalne rozpoczęcie imprezy
Z chwilą rozpoczęcia się pikniku równolegle (z 15-20 minutowymi przerwami między pokazami) odbywać się będą:
1) prezentacje sprzętu lotniczego;
2) pokazy modeli latających zdalnie sterowanych;
3) loty widokowe (wszystko zależeć będzie od warunków atmosferycznych);
4) warsztaty dla dzieci i młodzieży w zakresie budowy modeli balonów na gorące powietrze;
5) inne atrakcje typu: podnoszenie paralotni i bieg z nią na 50 m na czas, dmuchane zamki dla dzieci, przejazdy limuzyną po terenie lotniska;
6) pokazy udzielania pierwszej pomocy przy współpracy ze Szkolną Grupę Ratowniczą WOPR z Gryfina i grupą młodzieżową WOPR Błękitny Patrol z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.

Podczas pikniku odbędzie się również wystawa zdjęć z lotu ptaka autorstwa m.in. śp. Tomka Janickiego oraz zbiórka darów dla zwierzaków ze Stowarzyszenia Psijaciele.
Z uwagi na dynamicznych charakter przedsięwzięcia, trudno jest wskazać konkretne godziny rozpoczęcia wszystkich zaplanowanych działań. Zwraca się również uwagę na uzależnienie przeprowadzenia niektórych działań od panujących warunków atmosferycznych, które w dotychczasowych działaniach nie krzyżowałyby planów organizatorom pikniku.

Przez cały czas trwania imprezy w budynku Stowarzyszenia odbywać się będzie prezentacja poświęcona tematyce lotnictwa, pokazy powietrzne, zasady – edukacja poprzez dzielenie się doświadczeniem wieloletnich pilotów.

FESTIWAL LATAWCÓW/WOJEWÓDZKIE INTEGRACYJNE ZAWODY LATAWCOWE

09:00 – 10:00 – przyjazd zawodników i odprawa techniczna z kierownikami zespołów i sędziami
10:00 – 10:30 – otwarcie zawodów
10:30 – 11:00 – ocena latawców
11:00 – 13:30 – zawody w poszczególnych kategoriach
14:30 – 15:30 zawody balonowe
16:00 – 16:30 wręczenie nagród i zakończenie zawodów

Salonik Wiolinowy, czyli dziecko pod skrzydłami filharmonii @ Filharmonia
wrz 30@12:00

Salonik Wiolinowy to przyjazna dzieciom przestrzeń kreatywnej zabawy i aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej. Dzieci (w grupach max. 12-osobowych) spotykają się tutaj by tworzyć, eksperymentują i odkrywają świat muzyki.
Warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat, bez udziału opiekunów

Każdy temat realizowany jest przy wykorzystaniu innej techniki plastycznej, dzięki której mali podopieczni rozwijają zdolności manualne i kreatywność. Salonik to miejsce gier ruchowych, rytmicznych, integracyjnych oraz swobodnej zabawy dzieci i nawiązywania kontaktów społecznych. Warsztaty odbywają się bez udziału muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii.
Kasa Filharmonii jest czynna:
wtorek-czwartek w godz. 13:00-18:00,
piątek w godz. 13.00-20.00,
na godzinę przed wydarzeniem biletowanym, którego organizatorem jest Filharmonia
tel. +48 91 431 07 20
e-mail: kasa@filharmonia.szczecin.pl

FiKoplastykon. Miasta świata @ Kluboksięgarnia FiKa
wrz 30@16:00 – 18:00

FiKoplastykon to spotkania plastyczne rozwijające wyobraźnię i kreatywne myślenie dzieci. Różnorodność grafik, kolorów, barw zachęca do poszukiwania i odkrywania niezwykłych możliwości twórczych.
Spotkanie jest zadaniem w ramach programu Partnerstwo dla książki „FiKa. Księgarnia przyszłości” – „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.
Partnerem działania jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

paź
1
nie
III Międzynarodowa Konferencja Edukacja Innowacja. @ Edukacja Innowacja, Szkoła Błękitna
paź 1@09:00 – 18:00

W tym roku na konferencji będzie m.in.: profesor Schulte-Markwort, psychiatra, który jako pierwszy opisał zjawisko wypalenie u dzieci; dr Peter Spork, epigenetyk; Joanna Ławicka, autorka książki „Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera”, Ewa Radanowicz, dyrektorka niezwykłej szkoły podstawowej;
Małgorzata Taraszkiewicz – psycholog, koordynator kampanii Wielka Gra o Potencjał i Zdrowie Dzieci;
Krzysztof Litwiński – mówca motywacyjny, coach, opowie o tym, że zawsze najpierw przegrywa się w głowie oraz dr Piotr Łaszczyca, który wniesie niezwykle interesującą perspektywę neurobiologiczną!

Konferencja w skrócie:
– 12 atrakcyjnych wykładów!
– ponad 20 świetnych warsztatów!
– aktywna strefa networkingowa!
– zaskakujące animacje dla uczestników konferencji!
– smaczny obiad i serwis kawowy!

Szczegóły na stronie www.edukacjainnowacja.pl

Misiaczek @ Zamek Książąt Pomorskich, sala 101
paź 1@10:00

Spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca życia do 6. lat. Misiaczek według tekstu Marty Guśniowskiej to produkcja Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie przygotowana z myślą o najmłodszych widzach.

Międzynarodowy Dzień Muzyki – premiera spektaklu „Góra-dół – być jak Karłowicz” @ Filharmonia
paź 1@17:00

Spektakl rodzinny dla dzieci od 6. roku życia z opiekunami.

Spektakl „Góra-dół – być jak Karłowicz” to najnowsza produkcja teatralna Filharmonii w Szczecinie, która opowiada o życiu i twórczości jej patrona – Mieczysława Karłowicza. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii wykona utwory kompozytora, które po raz pierwszy będzie można usłyszeć w nowych, elektronicznych aranżacjach.

Główną osią fabuły spektaklu będą emocje artysty, dzięki którym widz będzie miał okazję wniknąć w zakamarki umysłu kompozytora i poznać proces tworzenia dzieł muzycznych. Emocje wprowadzą melomanów również w świat gór i fotografii – wielkich pasji Mieczysława Karłowicza – które miały olbrzymi wpływ na życie i twórczość patrona Filharmonii w Szczecinie.
Kasa Filharmonii jest czynna:
wtorek-czwartek w godz. 13:00-18:00,
piątek w godz. 13.00-20.00,
na godzinę przed wydarzeniem biletowanym, którego organizatorem jest Filharmonia
tel. +48 91 431 07 20
e-mail: kasa@filharmonia.szczecin.pl

paź
5
czw
Arcydziełka – zajęcia plastyczno – techniczne dla dzieci @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
paź 5@17:00

„Arcydziełka”, zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci od 6 roku życia. W trakcie cyklu zajęć dzieci za pomocą różnych technik plastycznych, wykonują prace dotyczące aktualnego miesiąca, pory roku, święta bądź ważnego wydarzenia z życia dzieci.
Wiek: 6+
Cena: 25zł/zajęcie lub karnet 90zł na 4 zajęcia
Obowiązują zapisy: ksiegarnia@kulturka.net.pl lub tel. 511770912

paź
7
sob
Malowanie na jedwabiu – warsztaty w ramach Festiwalu Tkaniny @ INKU Szczeciński Inkubator Kultury
paź 7@10:00 – 12:30

Warsztaty w ramach Festiwalu Tkaniny, które odbędą się 7 października 2017 r. Druga edycja Festiwalu Tkaniny w Szczecinie pragnie zaprezentować tkaninę artystyczna w szerokim aspekcie sztuki współczesnej i przełamać konwencję jej użytkowej wartości.

Organizatorom zależy na trwałej zmianie myślenia o tkaninie jako równoprawnej dziedzinie sztuki i uwypukleniu wszystkich jej możliwości. Misją wydarzenia jest rozpowszechnianie tej rzadko uprawianej dziedziny sztuki i stworzenie możliwości twórczej konfrontacji. Technika pracy z tkaniną wymaga prócz talentu – cierpliwości i niezwykłego skupienia. Proces tworzenia jest żmudny i czasochłonny, często wiąże się z długoletnim nabywaniem doświadczenia i umiejętności warsztatu.
Pytania? Można się kontaktować z nami telefonicznie pod numerem: 91 424 04 64.
Terminy :
7.09. godz. 10.00 – 12.30
godz. 13:00-15:30

instruktor: Bożena Milewska
wiek uczestników: warsztaty dla młodzieży i dorosłych (od 13 lat)
ZAPISY: obowiązuje wcześniejsza rejestracja

Wywiad z Duszkiem – warsztaty dziennikarskie @ Kluboksięgarnia Kulturka, al. Wojska Polskiego 46/U1
paź 7@13:00 – 15:00

Warsztaty dziennikarskie ,,Wywiad z Duszkiem”! W trakcie zajęć dzieci poznają najważniejsze zagadnienia związane z dziennikarstwem i jego formami, porozmawiają o tym, jaki powinien być prawdziwy reporter, sprawdzą, co ma nam do powiedzenia Duszek Boguś, a nawet zaplanują własne wydanie gazety!
Warsztaty przeznaczone dla dzieci samodzielnie piszących – wiek szkolny

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: 511 770 912 lub przez wiadomość prywatną.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach programu ,,Społecznik”.

Copyright © 2017 Szczecin dla dzieci – Atrakcje dla dzieci, imprezy, urodziny dla dzieci, organizacja przyjęć urodzinowych, miejsca, informacje dla rodziców, dzieci, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl