Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Kalendarz

kwi
21
sob
139 Bieg Parkrun Szczecin @ Arkonka
kwi 21@09:00 – 09:45

39 bieg parkrun Szczecin, w sobotę 21 kwietnia 2018 r. o godzinie 9:00 rano – parkrun Kąpieliska Arkonka.

Biegi parkrun są zawsze bezpłatne i w pełni otwarte dla wszystkich chętnych. KAŻDY jest mile widziany! Jeżeli jeszcze nie jesteś w stanie pokonać dystansu 5 km, możesz zacząć przygodę z parkrun od wolontariatu.

Spotkania parkrun to formuła biegania zarówno dla zaawansowanych biegaczy, jak i osób, które dopiero zamierzają rozpocząć biegową przygodę. Bez ograniczenia wieku i umiejętności. Zachęcamy do udziału rodziców biegających z dziećmi, wózkami, jak również właścicieli z czworonożnymi przyjaciółmi! Trasę parkrun możesz pokonać biegiem, truchtem, spacerem – jak wolisz!
Udział w biegach jest zawsze całkowicie BEZPŁATNY na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie.

Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej. Wszystkie szczegóły, opis trasy, harmonogram wolontariuszy, wyniki i wiele więcej można znaleźć tutaj:
http://www.parkrun.pl/szczecin/

Jednorazowa rejestracja do biegu:
http://www.parkrun.pl/rejestracja/

Można zakupić specjalne opaski parkrun, dzięki którym nigdy nie zapomnicie swojego kodu uczestnika:
http://opaskiratunkowe.pl/pl/parkrun/

Opaski pozwolą Wam łatwo zeskanować się na parkrun na całym świecie, do tego pozwolą łatwo nawiązać kontakt w razie wypadku, a zakup wspomaga biegi z cyklu parkrun Polska finansowo!

Nie może Was zabraknąć w tę sobotę na spotkaniu parkrun Szczecin! Zaproście znajomych, przyprowadźcie rodzinę, sąsiadów i znajomych z pracy – na pewno nie pożałują.

NADęTE WaRSZtATy @ 13 muz
kwi 21@09:00 – 13:00

NADęTE WaRSZtATy – to cykliczne zajęcia dla dzieci przy muzyce granej na żywo przez Żeńską Orkiestrę Dętą „Olimpia”. Celem warsztatów jest nauka rozpoznawania
i rozróżniania emocji poprzez muzykę, którą dzieci będą tworzyć (razem z orkiestrą) słuchać jej i tańczyć w jej rytm. Na zajęciach dzieci będą poznawać instrumenty, płynącą z nich muzykę, będą uczyć się rytmów i dźwięków.
Każde kolejne warsztaty podejmować będą temat innej emocji. Poza emocjami na warsztatach dzieci będą miały szanse poznać instrumenty, muzykę dętą i muzyków.

Warsztaty prowadzi Martyna Rau – muzyk, trener rozwoju poznawczego i emocjonalnego dzieci i młodzieży, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej. Specjalista muzykoterapeuta. Wykładowca muzyki w szczecińskim oddziale Szkoły Muzycznej Yamaha , instruktor zajęć muzycznych dla dzieci w Szczecińskiej Filharmonii, prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci wymagających w szczecińskiej szkole i przedszkolu integracyjnym.

Na warsztaty zaproszone są dzieci sprawne i niepełnosprawne. Wszystkie dzieci są mile widziane. Udział bezpłatny.

W trakcie warsztatów wymagana jest obecność opiekuna.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w podziale na trzy grupy wiekowe:
I. 0-2 lat g. 9:00
II. 2-4 lat g. 10:30
III. 4-6 lat g. 12:00

Kalendarz warsztatów 2018r.:
24.02, 24.03, 21.04, 05.05, 30.06, 01.09, 06.10, 10.11, 01.12

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, upoważnieniem do udziału w warsztatach jest odebranie wejściówki.
Informacje i opieka merytoryczna projektu oraz zapisy: Maja Olendzka m.olendzka@13muz.eu, tel. 502 461 400

Weekendowe Warsztaty Eksperymenty Mały Bystrzak (wiek 5- 7 lat) @ Mały Inżynier ul. Chodkiewicza 7/4
kwi 21@09:00 – 11:00

Mały Bystrzak (5-7 lat)
Poziom ten przeznaczony jest dla najmłodszych naukowców. Zajęcia te nie tylko uczą jak funkcjonuje otaczający nas świat, ale przede wszystkim pomagają rozwinąć wyobraźnię dzieci, ich zdolności manualne.
W planach m.in.:
wiatrowskaz,
stany skupienia,
zegar słoneczny,
wąż z piany.

Zapisu można dokonać przez stronę: www.malyinzynier.pl/terminy/szczecin

Miasto Ogród @ Aleja Kwiatowa
kwi 21@10:00 – 18:00

Przez dwa dni trwania wydarzenia Aleja Kwiatowa zamieni się w Eko Market, który wypełni się dwudziestoma drewnianymi domkami. Znajdziemy w nich m.in. produkty ekologiczne, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Będziemy mieli okazję spróbować swojskich wędlin, świeżego chleba, miodu czy kupić oryginalne ozdoby do domu i ogrodu, a także wyroby rękodzielnicze.
Na Placu Żołnierza Polskiego powstanie Green Market, gdzie prowadzona będzie sprzedaż roślin, kwiatów ciętych i doniczkowych, nawozów, oraz małej architektury ogrodowej. W tym miejscu także odbywać się będą warsztaty i konkursy.

Ostatnia, trzecia strefa, która powstanie na Placu Lotników, poświęcona będzie ekologii i energii odnawialnej. W Strefie Ekologicznej będziemy mieli okazję wejść do autobusu napędzanego, nie benzyną, a właśnie energią elektryczną, zamienić elektrośmieci na sadzonki kwiatów, oddać zużyte puszki aluminiowe, dowiedzieć się, jak dbać o nasze powietrze i otoczenie, w którym żyjemy i wziąć udział animacjach.

W sobotę (21 kwietnia) zapraszamy w godzinach od 10.00 do 18.00, natomiast w niedzielę (22 kwietnia) od 10.00 do 17.00.

Wydarzenie jest elementem projektu Kolorowa Aleja, który jest realizowany w przestrzeni szczecińskiej Alei Kwiatowej od roku 2016. W jego ramach przestrzeń w centrum miasta stała się pełna imprez, wydarzeń artystycznych i kulturalnych odbywających się przez cały rok.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Szczecin i Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.
Program atrakcji kolorowaaleja.pl

Premiera nieMAPY Szczecin @ Aleja Kwiatowa
kwi 21@10:00

Szczecin dołącza do zacnego grona miast, które znalazły się na nieMAPOWYM szlaku!
Już 21 kwietnia na Alei Kwiatowej odbędzie się uroczysta premiera tego niezwykłego przewodnika po naszym mieście. Organizatorzy szykują sporo niespodzianek
i atrakcji, a przede wszystkim prezentację pięknej i wyjątkowej nieMAPY Szczecina!

nieMAPA to wyjątkowo zaprojektowana seria ilustrowanych przewodników po mieście. Pomaga na nowo odkryć miasto: opisuje ciekawe i nieznane miejsca, a piękne ilustracje i kreatywne zadania zachęcają do wyjścia na rodzinny spacer.

SOBOTA 21.04

NAMIOT SĄSIEDZKI Jeziorko Słoneczne i Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. A w nim:
dowiecie się jak sąsiedzi wspólnymi siłami mogą tworzyć wspaniałe miejsca spotkań czy siłownię pod chmurką
będziecie mogli wziąć udział w zajęciach z Tai-Chi i samoobrony
– stworzycie literacką mapę Szczecina z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich
– mole książkowe mogą liczyć na książkowy poczęstunek i wziąć cytat na wynos
- na łasuchów będą czekać jabłka i cukierki

SPACER Z TOMASZEM SACHANOWICZEM, autorem bloga Architektura w Szczecinie / Architecture in Szczecin.

odkrywamy klejnoty szczecińskiej architektury idąc z Alei Kwiatowej wzdłuż Złotego Szlaku, po drodze odkrywając architekturę przedwojennego i powojennego Szczecina – – ECO NAMIOT
– edukacja ekologiczna w przystępnej formie
– FOTO ŚCIANKA nieMAPY

_____________________________________

NIEDZIELA 22.04

SPACER RODZINNY Z nieMAPA podczas którego:
– odwiedzicie przełomowy plac, by zapoznać się z najnowszą i zabytkową architekturą Szczecina
– będziecie tropić gryfy na zamkowych dziedzińcach
- zastanowicie się, jakie imiona nadać Dźwigozaurom
- będziecie podziwiać widoki na Odrę i port

SPACER RODZINNY organizowany przez księgarnię FiKa. Oprowadza Tomasz Wieczorek

- Podczas spaceru odkryjecie literackie zakątki miasta i magiczne kamienice

W niedzielę czekać też na Was będą:

NAMIOT SĄSIEDZKI Jeziorka Słonecznego i Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego

ECO NAMIOT

Więcej informacji wkrótce.

Warsztaty w Fabryce Inspiracji @ Fabryka Inspiracji
kwi 21@10:00 – 11:30

Fabryka Inspiracji zaprasza na warsztaty, na których dzieci wykonają:
– Calzone
– Polarowe przytulanki
Zapisy sms lub telefonicznie 798 232 888 oraz fb.
Ilość miejsc ograniczona.

Dzień Ziemi w Podziemiach – Odłączeni @ Za horyzont.szczecin i Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej "Szmaragdowe - Zdroje"
kwi 21@11:00 – 17:00

Szczecińskie Centrum i Informacji Turystycznej Szmaragdowe – Zdroje zaprasza na drugą edycję Dnia Ziemi w Podziemiach. Światowy Dzień Ziemi obchodzony będzie w atmosferze spokoju, ciszy, relaksu… Organizatorzy postarają się odciąć Was od stygmatów dzisiejszych czasów – konsumpcjonizmu, życiu w wiecznym biegu, pogoni za jutrem… Dotkniemy ciszy w podziemiach, poczujemy smak wolności w przyrodzie, nauczymy się powtórnie wykorzystywać rzeczy, które wydają się nam już zużyte.

PROPOZYCJE:
„ODŁĄCZENI” (dla osób powyżej 18 r. ż., OBOWIĄZUJE REZERWACJA)
Kiedyś trzeba odpocząć w tej nieustannej wędrówce czy zgiełku współczesnego świata. I tutaj zaczyna się nasza kolejna wspólna przygoda – ODŁĄCZENI.
Gonitwa, frustracja, chaos i zgiełk to rzeczy które pewnie wszystkim w większym lub mniejszym stopniu towarzyszą w codziennemu życiu. Pora się od tego chociaż na chwilę odłączyć. Od stresów, hałasu, sieci czy świata. I na tą właśnie chwilę zapraszamy Was do naszego schronu. Przecież wszędzie otaczają nas dźwięki. Nie potrafimy sobie nawet wyobrazić świata bez nich – jedne koją, inne stresują a jeszcze inne wzbudzają niepokój. Jedne sami sobie wtłaczamy do uszu, a inne atakują nas bez uprzedzenia. Odłącz się od tego. Wejdź w świat ciszy i sam oceń, czy nie pora trochę zwolnić.
Wydarzenie będzie polegać na przebywaniu w pełnej ciszy przez ok. 15 minut. Podczas ciszy macie szanse zaobserwować gdzie podążają wasze swobodne myśli, oraz jak uaktywniają się te logiczne obszary mózgu, których działania świadomie nie obserwujemy. Po wejściu do schronu, w jednym z pomieszczeń usiądziecie na leżakach i…… reszta zadzieje się sama ;)

Godziny wejścia:
11:00
11:45
12:30
13:15
14:00
14:45
15:30
16:15

„NIE WYRZUCAJ!!! TO SIĘ PRZYDA…” (bez ograniczeń wiekowych, OBOWIĄZUJE REZERWACJA)
Plastikowe butelki, rolki po ręczniku papierowym, płyty CD i opakowania po nich oraz wiele innych „odpadków” można z powodzeniem zamienić na praktyczne rzeczy codziennego użytku, przydatne w domu, w szkole, w pracy lub tworząc z nich niepowtarzalne zabawki czy prezenty… Zalewamy świat śmieciami, chętniej kupujemy nowe, szybko pozbywając się starych rzeczy. Spróbujmy więc odmienić nasze dotychczasowe postępowanie…
Zapraszamy na warsztaty, podczas których poznamy kilka sposobów jak z rzeczy pozornie niepotrzebnych zrobić coś naprawdę praktycznego.

Godziny warsztatów:
12:30
15:00

„PRZYTUL DRZEWO I POCZUJ SIĘ LEPIEJ” (bez ograniczeń wiekowych, OBOWIĄZUJE REZERWACJA)
Czy wiecie że zwykły spacer po lesie może być bardzo niezwykły? I nie chodzi o to, że możemy obserwować przyrodę, zjawiska w niej zachodzące. Możemy też pobudzić organizm do samoleczenia poprzez samo przebywanie w obecności swobodnie rosnących drzew i krzewów, co poprawia samopoczucie człowieka. Dotykanie, głaskanie, przytulanie się ułatwia powrót do równowagi z naturą, czyli do równowagi z całym naszym organizmem. Trzeba jednak umieć wybrać odpowiednie gatunki drzew, aby terapia była skuteczna, dotykać je odkrytymi częściami ciała (czołem, stopami itp.). Brzmi zabawnie? Taką terapię wykorzystuje się jak najbardziej poważnie np. u dzieci upośledzonych umysłowo. Chcesz wiedzieć jak podwójnie korzystać ze spaceru po lesie? Zapraszamy na nasze warsztaty!

Godzina:
14:00

UWAGA: warsztaty „Przytul drzewo…” odbędą się tylko przy sprzyjającej pogodzie (bezdeszczowo, w temperaturze powyżej 12st. C)

ZAPISY: (wydarzenie jest bezpłatne):
pod nr tel. 91 383 38 38 lub osobiście w biurze SCIT.

Robotyka Lego® Education @ RoboTec i Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
kwi 21@11:00 – 12:00

Warsztaty z robotyki!
Doskonały sposób na rozwijanie zdolności manualnych, myślenia analitycznego i świetną zabawę.
Pierwsze zajęcia są bezpłatne.
Warsztaty odbywały się będą w każdą sobotę o godzinie 11:00 w budynku Starej Rzeźni ul. Wendy 14.

Miesięczny koszt zajęć to tylko 99 zł!

ZAPISY:
zapisy@robotecedu.pl
Bartek 604-060-614
Ewa 884-788-827
Agnieszka 884-788-841

Spotkania rodzinne w Centrum Dialogu Przełomy @ Centrum Dialogu Przełomy
kwi 21@11:00

Centrum Dialogu Przełomy zaprasza rodziców z dziećmi od 6. roku życia, młodzież z rodzeństwem, dziadków z wnukami na Spotkania rodzinne w Przełomach. Tradycyjnemu zwiedzaniu muzeum towarzyszyć będzie motyw przewodni spotkań – dzieciństwo, rodzina, pamięć wspólna.

W dniu odwiedzin dla rodzin specjalna oferta kawiarni „Przełomy”: do kawy lub herbaty zakupionej przez dorosłych deser lub napój dla dzieci gratis.

Zainteresowani mogą zgłosić swoje uczestnictwo w kasie MNS–CDP telefonicznie (+48) 571 309 239 lub po prostu przyjść na spotkanie.

Spotkania Rodzinne w Przełomach odbywają się zawsze w trzecią sobotę miesiąca.

TRAFO_sztuka dla malucha – Wytwórnia pysznego jedzenia @ Trafo Edukacja
kwi 21@11:00 – 12:00

Cykl warsztatów rodzinnych dla najmłodszych dzieci rozwija świadomość sensoryczną (słuch, dotyk, ruch) i zapewnia wspólną zabawę rodziców i dzieci.

Wytwórnia pysznego jedzenia

Jedzenie angażuje wszystkie nasze zmysły. Kolory, zapachy, faktury, smaki.
Dzieci razem z rodzicami będą wytwarzać swoje ulubione dania.
Klej, papier, tkanina, wata, plastelina zamienią się w najsmaczniejsze potrawy.
Prowadząca: Maria Stafyniak
zapisy: edukacja@trafo.art

Wieść się niesie UFO w lesie @ Teatr Rozmaitości Gwitajcie
kwi 21@11:00

Bohaterem bajki jest Ufobrudek, niezbyt sympatyczny przybysz z odległej planety, który ląduje w samym środku lasu z misją pozbycia się śmieci. Jego zamiary skutecznie udaremniają zwierzątka leśne, które poprzez zabawę i wesołe piosenki pokazują niezwykłemu gościowi jak można wykorzystać zużyte opakowania. Ufobrudek z pomocą swoich nowych przyjaciół poznaje walory odnawialnych materiałów i szczęśliwy wraca na swą ojczystą planetę. Dzieci w sposób bardzo przystępny i obrazowy uczą się podstaw segregacji śmieci i recyklingu. Rezerwacja biletu na stronie www.teatrgwitajcie.pl.

WKK 2018 // FiKa Czyta. @ FiKa, al. Papieża Jana Pawła II 6
kwi 21@11:00 – 12:00

To ja pirat Rabarbar! Już niedługo zawitam do Szczecina.
Jeśli chcesz poznać moje przygody (a nie będę się przechwalał, ale przygód miałem bez liku), to zapraszam dzieci w wieku 5+ do Fiki. W tej książkowej marinie poczytamy o niektórych moich przygodach. Oprócz wspólnej lektury będzie też czas na wspaniałą zabawę. Poszukamy skarbów piratów, ozdobimy żagle mojej łajby i urządzimy morskie regaty. Zatem w morze ku nowej przygodzie!

Aha! Mile widziane morskie akcenty w Waszych strojach.
Wstęp wolny, dla rodzin;

Sobotnie warsztaty z klockami @ Baw się i Buduj ul. Księcia Bogusława X 45/9
kwi 21@11:30 – 13:00

Baw się i Buduj zaprasza na warsztaty – Działania na klockach – PlentyPlay. Kto powiedział, że liczenie musi być trudne oraz nudne. U nas z pomocą instrukcji klocków PlentyPlay zostaną zbudowane liczby, które pomogą wam w rozwiązywaniu działań matematycznych. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku od 5 – 12 lat. W trakcie warsztatów, na sali obowiązuje obuwie zmienne. Zapisy na stronie http://dzieciaki-buduja.pl/sobotnie-warsztaty/ lub tel. 507-663-684.

Cztery pory roku @ Opera na Zamku
kwi 21@12:00

Interaktywny spektakl taneczno-muzyczny dla najmłodszych (1-5 lat)
Wystarczy poobserwować dzieci bawiące się przy dźwiękach muzyki, by pojąć, że odnajdują w niej idealny język opisywania świata oraz siebie. O tym, że muzyka i taniec rozwijają wyobraźnię oraz otwierają nowe drogi, nie trzeba nikogo przekonywać.
Zapraszamy najmłodsze dzieci do świata muzyki, dźwięków, instrumentów, tańca i zabawy. Motywem przewodnim spektaklu jest cykl czterech koncertów skrzypcowych Antonia Vivaldiego, granych na żywo.
Rodzice i opiekunowie także biorą udział w spektaklu i razem z dziećmi podróżują w głąb muzycznego świata.
Scenariusz uwzględnia wiek dzieci i stopień ich rozwoju. Treści są dla nich zrozumiałe i zajmujące.
Czas trwania: ok. 25 min. + 15 min. zabawy
Na spektakl obowiązuje rezerwacja telefoniczna pod numerem 91 43 48 106 (pn.-pt. 8.00-16.00)

Rodzinne warsztaty ceramiczne @ Pracownia Ceramiki Artystycznej Glipianka
kwi 21@12:00 – 14:00

Rodzinne warsztaty ceramiczne.
Dzięki pracy z gliną dzieci łatwiej posługują się długopisem, czy ołówkiem, doskonalą wyobraźnię przestrzenną, nabywają odporności emocjonalnej, uczą się systematyczności, koncentracji uwagi i planowania.

Koszt 60 min.: 30 zł rodzic lepiący wspólnie z dzieckiem , rodzic lepiący swoją pracę 40 zł.
Wszystkie prace po warsztatach zostaną wypalone i są własnością autorów.
Rezerwacja miejsca telefonicznie 535001435

Rysujemy w muzeum @ Muzeum Historii Szczecina, ul. Mściowoja II 8
kwi 21@12:00

Zajęcia zatytułowane „Szkice miasta”.

Rysujemy w muzeum to zajęcia cykliczne, adresowane do osób w różnym wieku, prowadzone w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Ich głównym celem jest umożliwienie dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego udziału w procesie twórczym. Warsztaty są również szansą na poznanie sylwetek najwybitniejszych artystów, których dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Prowadząca: Maryla Raban

Nie obowiązują wcześniejsze zapisy

Sushi – warsztaty dla dzieci @ Kids Arena
kwi 21@12:00

Małe, słodkie, kolorowe .. SUSHI
To kuchnia japońska będzie w ten weekend gościem specjalnym. Kids Arena zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na bezpłatne warsztaty!
Jednak należy zapłacić  za wstęp na Kids Arenę cennik.

Termin: 21-22.04.2018
Godziny: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00

Weekendowe Warsztaty Eksperymenty Szalony Naukowiec (wiek 8-12 lat) @ Mały Inżynier ul. Chodkiewicza 7/4
kwi 21@12:00 – 14:00

Nic tak nie zachęci Twojego dziecka do nauki fizyki czy chemii jak samodzielne eksperymentowanie. Mali naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników, szkła chemicznego, sprzętu do majsterkowania pod czujnym okiem instruktorów odkrywają prawa fizyki i chemii.

W planach m.in.:
– znikająca próbówka
– domek z gwoździ
– łapa w butelce
– wyjące rury.
Zapisu można dokonać przez stronę: www.malyinzynier.pl/terminy/szczecin

TRAFO_sztuka dla malucha – Techniczne portrety @ Trafo Edukacja
kwi 21@12:30 – 13:30

Cykl warsztatów rodzinnych dla najmłodszych dzieci rozwija świadomość sensoryczną (słuch, dotyk, ruch) i zapewnia wspólną zabawę rodziców i dzieci.

Techniczne portrety

Ile zajmuje miejsca nasze ciało? Czy jest duże, małe,wąskie, szerokie, długie czy krótkie?
Dzieci razem z rodzicami będą obrysowywać swoje sylwetki. Z góry, z przodu, z boku.
Czy będą mogli się rozpoznać?
Prowadząca: Maria Stafyniak
zapisy: edukacja@trafo.art

Sushi – warsztaty dla dzieci @ Kids Arena
kwi 21@13:00

Małe, słodkie, kolorowe .. SUSHI
To kuchnia japońska będzie w ten weekend gościem specjalnym. Kids Arena zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na bezpłatne warsztaty!
Jednak należy zapłacić  za wstęp na Kids Arenę cennik.

Termin: 21-22.04.2018
Godziny: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00

Rzeczy zaraźliwe @ 13 muz i Teatr Tańca Kiosk Ruchu
kwi 21@13:13 – 14:13

Spektakl dla dzieci od 1 roku życia.
Historia paczki przyjaciół i ich spotkania z Kołczam Was – przybyszem z innej planety mówiącym językiem tańca.
Claudia, Jagoda, Malwa, Natalia i Tomasz słowem, tańcem i śpiewem wprowadzą go w ludzki świat emocji. Zapraszamy na spektakl dla najmłodszych, gdzie sprawdzimy, czy zaraźliwe jest drapanie, ziewanie, kochanie czy może smutek?

Reżyseria: Krzysztof Lubka

Zatańczą i zaśpiewają: Malwina Świstoń, Natalia Borowik, Tomasz Czeczko, Jagoda Bojaruniec, Claudia Gorczak-Kałuc

Czas trwania: 45 minut

Bilety 10 zł/os.(maksymalna ilość uczestników 40 os.)

Rezerwacja na tt.kiosk.ruchu@gmail.com

7, 8, 21, 22 kwietnia 2018, Godz. 13:13, Sala lustrzana DK „13 Muz”
7 – 8.04. – biletów brak

Sushi – warsztaty dla dzieci @ Kids Arena
kwi 21@14:00

Małe, słodkie, kolorowe .. SUSHI
To kuchnia japońska będzie w ten weekend gościem specjalnym. Kids Arena zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na bezpłatne warsztaty!
Jednak należy zapłacić  za wstęp na Kids Arenę cennik.

Termin: 21-22.04.2018
Godziny: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00

Sushi – warsztaty dla dzieci @ Kids Arena
kwi 21@15:00

Małe, słodkie, kolorowe .. SUSHI
To kuchnia japońska będzie w ten weekend gościem specjalnym. Kids Arena zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na bezpłatne warsztaty!
Jednak należy zapłacić  za wstęp na Kids Arenę cennik.

Termin: 21-22.04.2018
Godziny: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00

WKK 2018 // Warsztaty. @ FiKa, al. Papieża Jana Pawła II 6
kwi 21@15:00 – 16:30

Warsztaty literacko – kulinarne dla młodzieży w wieku 10-13 lat: „Zasmakuj w księgarniach”. Uczestnicy stworzą księgarnię marzeń, dowiedzą się, jak działają księgarnie, poznają niezwykłe księgarnie w różnych rejonach świata, a także stworzą współczesne menu dla wybranych postaci książkowych i przekonają się, czy napisanie przepisu kulinarnego jest łatwą czy trudną sztuką.

Działanie poprowadzi Monika Gapińska, związana ze Stowarzyszeniem Montownia Kultury i Tradycji, dziennikarki, pasjonatki dobrej literatury, kulinariów i historii Pomorza Zachodniego.

Wstęp wolny, – obowiązują zapisy: fika.szczecin@gmail.com / WSKK – warsztaty.

IV Szczecińskie Spotkanie z Azją @ ProMedia
kwi 21@15:30 – 17:00

Restauracja Meiji 1868 r. – reakcja japońska na zachodni kolonializm w Azji

W tym roku obchodzimy 150-tą rocznicę otwarcia się Japonii na świat zewnętrzny, tzw. restaurację Meiji. Jest to znakomita okazja aby przybliżyć szczecinianom to wydarzenie w szerszym kontekście zjawisk zachodzących w Azji w XIX w., w tym przede wszystkim „zderzenia” z zachodnim kolonializmem.
Spotkanie ze szczecinianinem, analitykiem Centrum Studiów Polska-Azja oraz publicystą magazynu „Torii” w jednej osobie – Pawłem Behrendtem.

WKK 2018 // Teatr FiKa. @ FiKa, al. Papieża Jana Pawła II 6
kwi 21@17:00 – 19:00

FiKa zaprasza na teatralne spotkanie w przestrzeni księgarni.
We współpracy z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, tuż przed szczecińską premierą spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” spotkamy się, aby wspólnie opowiedzieć o najsłynniejszej rudowłosej bohaterce światowej literatury.
Jakie sceny i jacy bohaterowie powinni znaleźć się teatralnej wersji książki? Co najbardziej pamiętamy z lektury „Ani…”?
Czy dzisiejsza Ania mogłaby mieć zielone włosy? Czy to piękne móc rozmawiać o tekstach literackich wychodząc poza ramy książki sięgają do sztuki teatralnej?

Wstęp wolny, bez zapisów, dla całych rodzin.

kwi
22
nie
Amatorskie Zawody Gokartowe dla dzieci i młodzieży do lat 16. @ Tor Gokartowy
kwi 22@08:00 – 11:00

W amatorskich zawodach udział wziąć może każda osoba spełniająca poniższe warunki:
– Nie jest starsza niż 16 lat.
– Posiada co najmniej 150cm wzrostu (niższi zawodnicy dopuszczeni pod warunkiem uczestniczenia w zajęciach szkółki kartingowej)
– Okaże pisemną zgodę od rodzica, lub rodzic wyrazi ją osobiście. (Zgoda nie jest wymagana w przypadku osób biorących udział w zajęciach szkółki kartingowej)

Formuła zawodów:
-Każdy zawodnik weźmie udział w trzech biegach kwalifikacyjnych. Suma trzech najlepszych wyników decyduje o pozycji w klasyfikacji generalnej.

CZOŁOWA PIĄTKA ZAWODÓW OTRZYMA PAMIĄTKOWE MEDALE.

Pytania prosimy kierować do organizatora:
Dawid Hojczyk
tel. kom. – 505-034-827
email: hojczykdawid@gmail.com

Zalecamy wcześniejsze zapisanie się u organizatora z racji tego, iż limit miejsc na zawody wynosi 54 zawodników.

Podczas zawodów obowiązywać będzie doważanie do 75kg. Lżejsi zawodnicy powinni dociążyć się odważnikami, które udostępnia tor. Ciężarki wsadzane są do gokarta. Temat doważania zostanie poruszony podczas odprawy zawodników.

Wpisowe: 95zł.

HARMONOGRAM ZAWODÓW:
8:30-9:30 – zapisy w biurze toru
9:40 – odprawa przed zawodami
10:00 – start zawodów
11:00-11:30 – meta zawodów

JAZDY TRENINGOWE ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ OD GODZINY 8:20 DO 9:20.

Zawody będą zaliczane do ogólnoświatowego rankingu producenta gokartów SODI.
Wszystkich uczestników prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się w systemie poprzez odnośnik:
http://www.sodiwseries.com/en-gb/become-sws-driver.html

oraz zapisanie się na imprezę poprzez odnośnik:
http://www.sodiwseries.com/en-gb/races/tor-gokartowy-szczecin/amatorskie-zawody-gokartowe-dla-dzieci-i-mijodzieijy-do-lat-16-26269.html

W przypadku problemów z rejestracją w systemie, prosimy o kontakt z organizatorem www.gokart.pl.

Miasto Ogród @ Aleja Kwiatowa
kwi 22@10:00 – 17:00

Przez dwa dni trwania wydarzenia Aleja Kwiatowa zamieni się w Eko Market, który wypełni się dwudziestoma drewnianymi domkami. Znajdziemy w nich m.in. produkty ekologiczne, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Będziemy mieli okazję spróbować swojskich wędlin, świeżego chleba, miodu czy kupić oryginalne ozdoby do domu i ogrodu, a także wyroby rękodzielnicze.
Na Placu Żołnierza Polskiego powstanie Green Market, gdzie prowadzona będzie sprzedaż roślin, kwiatów ciętych i doniczkowych, nawozów, oraz małej architektury ogrodowej. W tym miejscu także odbywać się będą warsztaty i konkursy.

Ostatnia, trzecia strefa, która powstanie na Placu Lotników, poświęcona będzie ekologii i energii odnawialnej. W Strefie Ekologicznej będziemy mieli okazję wejść do autobusu napędzanego, nie benzyną, a właśnie energią elektryczną, zamienić elektrośmieci na sadzonki kwiatów, oddać zużyte puszki aluminiowe, dowiedzieć się, jak dbać o nasze powietrze i otoczenie, w którym żyjemy i wziąć udział animacjach.

W sobotę (21 kwietnia) zapraszamy w godzinach od 10.00 do 18.00, natomiast w niedzielę (22 kwietnia) od 10.00 do 17.00.

Wydarzenie jest elementem projektu Kolorowa Aleja, który jest realizowany w przestrzeni szczecińskiej Alei Kwiatowej od roku 2016. W jego ramach przestrzeń w centrum miasta stała się pełna imprez, wydarzeń artystycznych i kulturalnych odbywających się przez cały rok.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Szczecin i Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

źródło: kolorowaaleja.pl

Premiera nieMAPY Szczecin @ Aleja Kwiatowa
kwi 22@10:00

Szczecin dołącza do zacnego grona miast, które znalazły się na nieMAPOWYM szlaku!
Już 21 kwietnia na Alei Kwiatowej odbędzie się uroczysta premiera tego niezwykłego przewodnika po naszym mieście. Organizatorzy szykują sporo niespodzianek
i atrakcji, a przede wszystkim prezentację pięknej i wyjątkowej nieMAPY Szczecina!

nieMAPA to wyjątkowo zaprojektowana seria ilustrowanych przewodników po mieście. Pomaga na nowo odkryć miasto: opisuje ciekawe i nieznane miejsca, a piękne ilustracje i kreatywne zadania zachęcają do wyjścia na rodzinny spacer.

SOBOTA 21.04

NAMIOT SĄSIEDZKI Jeziorko Słoneczne i Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. A w nim:
dowiecie się jak sąsiedzi wspólnymi siłami mogą tworzyć wspaniałe miejsca spotkań czy siłownię pod chmurką
będziecie mogli wziąć udział w zajęciach z Tai-Chi i samoobrony
– stworzycie literacką mapę Szczecina z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich
– mole książkowe mogą liczyć na książkowy poczęstunek i wziąć cytat na wynos
- na łasuchów będą czekać jabłka i cukierki

SPACER Z TOMASZEM SACHANOWICZEM, autorem bloga Architektura w Szczecinie / Architecture in Szczecin.

odkrywamy klejnoty szczecińskiej architektury idąc z Alei Kwiatowej wzdłuż Złotego Szlaku, po drodze odkrywając architekturę przedwojennego i powojennego Szczecina – – ECO NAMIOT
– edukacja ekologiczna w przystępnej formie
– FOTO ŚCIANKA nieMAPY

_____________________________________

NIEDZIELA 22.04

SPACER RODZINNY Z nieMAPA podczas którego:
– odwiedzicie przełomowy plac, by zapoznać się z najnowszą i zabytkową architekturą Szczecina
– będziecie tropić gryfy na zamkowych dziedzińcach
- zastanowicie się, jakie imiona nadać Dźwigozaurom
- będziecie podziwiać widoki na Odrę i port

SPACER RODZINNY organizowany przez księgarnię FiKa. Oprowadza Tomasz Wieczorek

- Podczas spaceru odkryjecie literackie zakątki miasta i magiczne kamienice

W niedzielę czekać też na Was będą:

NAMIOT SĄSIEDZKI Jeziorka Słonecznego i Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego

ECO NAMIOT

Więcej informacji wkrótce.

Weekendowe warsztaty dla rodziców @ Pracownia Badań Psychologicznych, ul. Ściegiennego 25/107
kwi 22@10:00 – 11:30

Tematy poszczególnych spotkań:
1. Samokontrola – czyli od czego zacząć i co może pomóc dorosłemu zachować spokój.
2. Potrzeby, uczucia, emocje.
3. Czego możemy się spodziewać po dziecku „w tym” wieku i jak zachęcać do współpracy..?
4. Konsekwencja czyli o karach i nagrodach
5. Asertywność i granice

Zajęcia prowadzi edukator zdrowia i absolwentka pedagogicznych studiów podyplomowych Kamila Wójcik, propagatorka Rodzicielstwa Bliskości, prywatnie mama dwóch chłopców.
Zapisy: wisniewska_kamilla@o2.pl nr tel. 723 969 821

Tajemniczy Ogród – Galeria TWORZĘ SIĘ! @ Galeria TWORZĘ SIĘ (13 Muz, wejście od ul. Tkackiej)
kwi 22@11:00 – 16:00

Tytuł najnowszego „placu zabaw” w galerii TWORZĘ SIĘ zaczerpnięty został z powieści autorstwa Frances Hodgson Burnett, zaliczanej do klasyki literatury dziecięcej. Najnowsza wystawa odniesie się do takich zagadnień jak:  tajemnica, odkrywanie i poznawanie oraz do emocji towarzyszących eksplorowaniu nowego i nieznanego. TAJEMNICZY OGRÓD to również tęsknota za dzieciństwem, kontaktem z naturą, ekscytującą przygodą oraz pragnieniem ciągłego odkrywania.

Wstęp wolny, bez zapisów dla osób indywidualnych lub małych grup (do 6 osób) w każdą niedzielę w godz. 11:00-16:00 (z wyj. 06.05.2018)

Wstęp wolny na zapisy dla grup zorganizowanych w każdy poniedziałek w godz. 11:00-16:00. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com

Wstęp płatny (8 zł/dziecko) dla grup zorganizowanych (min. 8  osób) od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00.  Spotkania odbywają się po mailowym potwierdzeniu daty i godziny wizyty. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com

Animacje dla grup przygotowane są  z myślą o odbiorcach w różnym wieku od 3 do 12 lat.

Teatr Iluzji @ Teatr Iluzji/13 muz
kwi 22@11:00 – 13:00

Teatr Iluzji w Szczecinie zaprasza na warsztaty iluzjonistyczne dla dzieci i dorosłych.
Zajęcia odbywają się w Domu Kultury 13 Muz w każdą niedzielę o godz.11.00 (2 godziny).
Na warsztatach poznacie niezwykłe tajemnice iluzjonistów oraz nauczycie się wykonywać sztuki magiczne.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wielu szkolnym oraz dorosłych.
Zajęcia prowadzi iluzjonista Aleksander Kacprzak
Zapisy i informacje pod telefonem: 601 203 310
e-mail: teatriluzji@wp.pl
www.eteatriluzji.pl

Opieka organizacyjna:
Janusz Janiszewski
Kierownik ds. programowych
Dom Kultury 13 Muz
e-mail: j.janiszewski@13muz.eu
mobile: +48 501 791 491

Wieść się niesie UFO w lesie @ Teatr Rozmaitości Gwitajcie
kwi 22@11:00

Bohaterem bajki jest Ufobrudek, niezbyt sympatyczny przybysz z odległej planety, który ląduje w samym środku lasu z misją pozbycia się śmieci. Jego zamiary skutecznie udaremniają zwierzątka leśne, które poprzez zabawę i wesołe piosenki pokazują niezwykłemu gościowi jak można wykorzystać zużyte opakowania. Ufobrudek z pomocą swoich nowych przyjaciół poznaje walory odnawialnych materiałów i szczęśliwy wraca na swą ojczystą planetę. Dzieci w sposób bardzo przystępny i obrazowy uczą się podstaw segregacji śmieci i recyklingu. Rezerwacja biletu na stronie www.teatrgwitajcie.pl.

Cztery pory roku @ Opera na Zamku
kwi 22@12:00

Interaktywny spektakl taneczno-muzyczny dla najmłodszych (1-5 lat)
Wystarczy poobserwować dzieci bawiące się przy dźwiękach muzyki, by pojąć, że odnajdują w niej idealny język opisywania świata oraz siebie. O tym, że muzyka i taniec rozwijają wyobraźnię oraz otwierają nowe drogi, nie trzeba nikogo przekonywać.
Zapraszamy najmłodsze dzieci do świata muzyki, dźwięków, instrumentów, tańca i zabawy. Motywem przewodnim spektaklu jest cykl czterech koncertów skrzypcowych Antonia Vivaldiego, granych na żywo.
Rodzice i opiekunowie także biorą udział w spektaklu i razem z dziećmi podróżują w głąb muzycznego świata.
Scenariusz uwzględnia wiek dzieci i stopień ich rozwoju. Treści są dla nich zrozumiałe i zajmujące.
Czas trwania: ok. 25 min. + 15 min. zabawy
Na spektakl obowiązuje rezerwacja telefoniczna pod numerem 91 43 48 106 (pn.-pt. 8.00-16.00)

Sushi – warsztaty dla dzieci @ Kids Arena
kwi 22@12:00

Małe, słodkie, kolorowe .. SUSHI
To kuchnia japońska będzie w ten weekend gościem specjalnym. Kids Arena zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na bezpłatne warsztaty!
Jednak należy zapłacić  za wstęp na Kids Arenę cennik.

Termin: 21-22.04.2018
Godziny: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00

WKK 2018 // Spaceruj z FiKą! @ FiKa,
kwi 22@12:00 – 15:00

Wyjątkowy spacer z przewodnikiem miejskim Tomaszem Wieczorkiem, czas trwania ok 2 godzin, zakończenie ogniskiem na pięknym, zielonym terenie Inkubatora Kultury w Szczecinie.

Startujemy z Alei Kwiatowej, gdzie swoją premierę ma „NIEMAPA SZCZECINA”
– plac Żołnierza Polskiego;
– zabytkowa pompa tworząca Pompastyczy Szczecin;
– 4 Pałace: Sejmu Stanów Pomorskich, Pod Głowami i Czerwony oraz Pałac Ziemstwa;
– aleja z Lipami Kanadyjskim;
– rycerz na koniu Colleoni i jego wędrówki;
– Aleja Fontann i nowa lokalizacja kluboksięgarni FiKa
– kamienica „Pod Przycupniętymi Gryfami”;
– pomnik Marynarza Sternika;
– gwiaździste place: Grunwaldzki, Odrodzenia i Szarych Szeregów oraz odpowiadające im gwiazdy z Pasa Orion
– kamienica gdzie mieszkał i pracował architekt Wilhelm Meyer Schwartau;
– pierwsza siedziba Teatru Lalek Pleciuga;
– siedziba radia i telewizji;
– brama z wyrzeźbionymi znakami zodiaku
– pomnik Gryfa i „Szpinakowy Pałac”;
– pomnik-fontanna Chłopca z Harmonią;
– największy plac Szczecina i tam ponad 200 pomników przyrody – platanów;
– 3 pomniki: Jana Pawła II, Czynu Polaków i Węgierskiego Chłopca;
– aleja rezydencji pałacowych;
– Aleja Wojska Polskiego- miejsce pierwszej szczecińskiej zajezdni tramwajowej;
– Park poety mieszkającego po wojnie w Szczecinie – Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego;
– willa rodziny Quistorpów;
– Inkubator Kultury – czas na ognisko;

wstęp wolny, dla całych rodzin;
Partnerem działania jest INKU Szczeciński Inkubator Kultury.

Sushi – warsztaty dla dzieci @ Kids Arena
kwi 22@13:00

Małe, słodkie, kolorowe .. SUSHI
To kuchnia japońska będzie w ten weekend gościem specjalnym. Kids Arena zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na bezpłatne warsztaty!
Jednak należy zapłacić  za wstęp na Kids Arenę cennik.

Termin: 21-22.04.2018
Godziny: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00

Rzeczy zaraźliwe @ 13 muz i Teatr Tańca Kiosk Ruchu
kwi 22@13:13 – 14:13

Spektakl dla dzieci od 1 roku życia.
Historia paczki przyjaciół i ich spotkania z Kołczam Was – przybyszem z innej planety mówiącym językiem tańca.
Claudia, Jagoda, Malwa, Natalia i Tomasz słowem, tańcem i śpiewem wprowadzą go w ludzki świat emocji. Zapraszamy na spektakl dla najmłodszych, gdzie sprawdzimy, czy zaraźliwe jest drapanie, ziewanie, kochanie czy może smutek?

Reżyseria: Krzysztof Lubka

Zatańczą i zaśpiewają: Malwina Świstoń, Natalia Borowik, Tomasz Czeczko, Jagoda Bojaruniec, Claudia Gorczak-Kałuc

Czas trwania: 45 minut

Bilety 10 zł/os.(maksymalna ilość uczestników 40 os.)

Rezerwacja na tt.kiosk.ruchu@gmail.com

7, 8, 21, 22 kwietnia 2018, Godz. 13:13, Sala lustrzana DK „13 Muz”
7 – 8.04. – biletów brak

Rozpoczęcie Sezonu Zachodniopomorskich Klasyków @ Muzeum Techniki i Komunikacji
kwi 22@14:00 – 17:00

Muzeum Techniki i Komunikacji zaprasza wszystkich lubiących motoryzacje i posiadaczy samochodów klasycznych na Spotkanie Zachodniopomorskich Klasyków.  Muzeum zaprasza właścicieli z autami w wieku minimum 25 lat.

Sushi – warsztaty dla dzieci @ Kids Arena
kwi 22@14:00

Małe, słodkie, kolorowe .. SUSHI
To kuchnia japońska będzie w ten weekend gościem specjalnym. Kids Arena zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na bezpłatne warsztaty!
Jednak należy zapłacić  za wstęp na Kids Arenę cennik.

Termin: 21-22.04.2018
Godziny: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl