Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Odsłonięcie rzeźby kota żeglarza Umbriagi

Urząd Miasta Szczecin i spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zapraszają na festyn żeglarski i uroczyste odsłonięcie rzeźby kota żeglarza Umbriagi, które odbędzie się 1 czerwca (piątek) o godzinie 11.00 w Alei Żeglarzy pomiędzy rzeźbami pt. K. Haski i kpt. L. Mączki, na Bulwarze Piastowski.

Był rudej maści, mieszkał na przystani i z upodobaniem żeglował po Jeziorze Dąbie. Kot Umbriaga, któregoś dnia wypłynął w morze i dalej w oceany. Po wielu latach, już niedługo, 1 czerwca wraca do Szczecina, gdzie zakończy rejs wokółziemski. Razem ze szczecińskimi dziećmi odsłoni swój pomnik w szczecińskiej Alei Żeglarzy. Uroczystości odsłonięcia rzeźby kota żeglarza poprzedzi koncert dla dzieci zespołów szantowych Zejman&Garkumpel i IGA’cki BAND, będą także animacje dla dzieci i inne niespodzianki. Będzie można zakupić nowość na rynku wydawniczym dla dzieci – bajkę pt. „Przygody kota Umbriagi”.
Festyn potrwa od godziny 11.00 do 13.30.
zaproszenie

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl