Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Polski Maraton Artystyczny w Szczecinie!

ZDJĘCIE NIEPODLEGŁEJSłowo maraton kojarzy się zazwyczaj z wysiłkiem fizycznym, morderczym biegiem, wyzwalającym jednak w ludziach moc endorfin i nieskrywanej radości, kiedy nareszcie dotrą do mety. W przypadku tego Maratonu na szczęście czekać nie trzeba; nie trzeba też sporego wysiłku, choć tempo jest szybkie, a skupienie towarzyszy uczestnikom cały czas.

Polski Maraton Artystyczny, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest Monika Kluza – pedagog i muzyk z wieloletnim doświadczeniem, jest projektem stworzonym dla nauczycieli, wychowawców, animatorów i twórczych rodziców po to, by „kolorować polską edukację”. Na każdym z takich wydarzeń odbywają się warsztaty o tematyce dotyczącej muzyki, plastyki i tańca, mające na celu ubogacić dotychczasową wiedzę biorących w nich udział uczestników, którą potem będą mogli wykorzystać w pracy z dziećmi.

Od morza aż do Tatr, to Polska, to mój Świat”

Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni – firma, której założycielem i prezesem jest właśnie Monika Kluza – tworzy wiele inicjatyw dotyczących rozwoju młodzieży i pedagogów oraz sposobów edukowania w ogóle. Polski Maraton Artystyczny to jeden z projektów, którego tematyka przyciąga uwagę szczególnie – dotyczy on bowiem ściśle historii, kultury, tradycji i obyczajów naszego Kraju. Powstał on by poprzez plastykę, muzykę i taniec nie tylko dzieci bawić, ale i uczyć – w przypadku Polskiego Maratonu Artystycznego – tego, co dla każdego, także małego Obywatela, ważne – patriotyzmu. Istotną kwestią, jak niejednokrotnie podkreślała prezes Centrum, jest ta, iż Polski Maraton Artystyczny został włączony do projektu Niepodległa – w ramach którego w naszym kraju przez kilka lat odbywać się będą inicjatywy, dotyczące świętowania obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program ten koordynowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od ołówka po piosenkę

To, co Monika Kluza ma do zaproponowania razem ze swoim zespołem – Gabi Mrozicką, która odpowiada za warsztaty plastyczne oraz Julitą Jamzą – Szik – instruktorką zajęć tanecznych, to niekończąca się gama barw, dźwięków, gier, zabaw, wierszyków i piosenek, inscenizacji i choreografii. Wszystkie pomysły i kreacje, przedstawiane na warsztatach, nauczyciele mogą wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą, przygotowując okolicznościowe akademie czy przedstawienia. Podczas Maratonu brzmi zarówno muzyka dziecięca, której autorami są Monika Kluza i Mateusz Kluza, jak i muzyka polskich, znanych i lubianych kompozytorów: Krzesimira Dębskiego, Michała Lorenca, Witolda Jarosińskiego. Dzięki zaangażowaniu, pracy i świetnej organizacji projektów, pedagodzy mają możliwość zakupienia wszystkich niezbędnych rekwizytów, które pomogą zrealizować dany spektakl czy występ artystyczny. Każdy uczestnik dostaje w pakiecie trzy płyty z autorską muzyką – wraz z scenariuszem konkretnych inscenizacji czy zabaw – zarówno dla dzieci młodszych, jak i tych starszych. Maratończycy otrzymują także od Patronów i Sponsorów projektu wiele pomocy dydaktycznych i upominków, a podczas intensywnego dnia serwowane są trzy smaczne i zdrowe posiłki.

Są w całej Polsce

Polski Maraton Artystyczny odbywa się „od morza aż do Tatr”. Najbliższa jego edycja zaplanowana jest w Szczecinie, 3 marca. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę internetową https://www.maratonartystyczny.pl/. Warto zajrzeć, warto przyjść i być z nami! Edukacja dzieci i młodzieży jest ważna i dotyczy każdego z nas, bo każdy z nas ma wpływ na to, jak może wyglądać. „Kolorujemy polską edukację – dziękujemy, że jesteś z nami!”

Miejsce Maratonu:

Szkoła nr 59 w Szczecinie

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl