Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

„CHOCHLIKOWE BAJECZKI Z PRZEDSZKOLNEJ PÓŁECZKI”

CHOCHLIKOWE BAJECZKI Z PRZEDSZKOLNEJ PÓŁECZKI” to projekt czytelniczy kierowany do wszystkich chętnych grup przedszkolnych i nauczycieli wychowania przedszkolnego (przedszkoli i oddziałów przedszkolnych) z całej Polski, w tym – z naszego miasta i regionu.

W ramach realizacji projektu przewidziano również konkursy literackie:

  • dla rodziców dzieci przedszkolnych ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego

  • dla placówek przedszkolnych ze Szczecina i regionu.

Szczegóły konkursów wkrótce.

Bohaterem projektu jest Chochlik – mały, zielony skrzat, mieszkaniec Szczecina, miłośnik książek, badacz i odkrywca nowych przygód, nowych wyzwań, nowych miejsc i przyjaciół. W krótkim liście zaprasza do wspólnego przeżywania niezapomnianych wrażeń literackich.

Chochlikowi przyjaciele!!!
Z Wami wrażeń będzie wiele.
Piszę do Was ze Szczecina,
Tu przygoda się zaczyna.
Chociaż skrzacik ze mnie mały,
zawsze grzeczny, nie – zuchwały!
Powiem więc Wam coś w sekrecie

Ale pewnie to już wiecie
- Czytać bajki super sprawa,
Z nimi zawsze jest zabawa.
Bajka, wierszyk, opowiastka
Lepsze niż najsłodsze ciastka
Bo od ciastek rośnie brzuch,
A gdy czytasz – jesteś zuch!

Ideą wiodącą projektu jest promowanie wartości czytelniczych, rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą, stymulowanie rozwoju mowy, ćwiczenie kreatywności i twórczego myślenia podczas tworzenia lub współtworzenia bajki/ opowiadania/ wiersza o niezwykłych przygodach skrzata Chochlika.

Organizatorem projektu „Chochlikowe bajeczki z przedszkolnej półeczki” jest Przedszkole Publiczne nr 30 „Chochlik” w Szczecinie, wraz z jego autorem – Martą Wesołowską.

Nauczyciele, chcący przystąpić do projektu o zasięgu ogólnopolskim, muszą posiadać konto na portalu społecznościowym Facebook – szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków uczestnictwa określa regulamin dostępny w plikach zamkniętej grupy https://www.facebook.com/groups/1285719581556171/

Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy będą mieli okazję do stworzenia zbioru bajek o „Niezwykłych przygodach skrzata Chochlika” (zbiór bajek dostępny będzie na serwerze internetowym, link do serwera zostanie udostępniony wszystkim uczestnikom projektu w wyznaczonym terminie) oraz, w przypadku zainteresowania kontynuacją udziału, dalszej pracy na kanwie powstałych utworów literackich i nie tylko – zaplanowano towarzyszące akcje czytelnicze, szczegółowe informacje będą ukazywały się na bieżąco na grupowej stronie projektu.

Uczestnicy, tj. grupy przedszkolne i koordynatorzy w placówce, po zakończeniu projektu otrzymają dyplomy i podziękowania w formie elektronicznej. Bajki, wraz z ilustracjami, należy przesyłać drogą mailową (adres mailowy w regulaminie projektu). Do „chochlikowej poczty” docierają już pierwsze bajkowe opowieści – o garści poziomek, o zmaganiach z czerwoną złością, o spotkaniu z jaskiniowym duszkiem i wiele innych.
Czekamy na kolejne propozycje do 20.11.2017

Szczecindladzieci.net.pl objął patronatem medialnym projektCHOCHLIKOWE BAJECZKI Z PRZEDSZKOLNEJ PÓŁECZKI”

 

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl