Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

nieWielcy wolontariusze – Przedszkolaki zgłoście się!

Stowarzyszenie POLITES i Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza przedszkolaki wraz z opiekunami  do współpracy w projekcie nieWielcy Wolontariusze.

Projekt powstał w oparciu o doświadczenia współpracy z przedszkolami, których wychowankowie chętnie angażują się w działania społeczne. Aktywność na rzecz innych przynosi pozytywne efekty tym, którym przedszkolaki pomagają, jak również, wspiera rozwój dzieci. Zapraszamy przedszkola, które chcą angażować dzieci, pracowników i rodziców do działań na rzecz lokalnej społeczności.

Działania w projekcie zaplanowane na październik i listopad 2017 obejmują:

  •  Co to? Kto to? Wolontariat –  twórcze spotkanie dla dzieci o wolontariacie dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku 3-4 i 5-6 lat. Program warsztatów  obejmuje wykorzystującą  teatr kamishibai – bajkę o pomaganiu, której bohaterami stają się dzieci z danego przedszkola, a także gry i zabawy oraz działania plastyczne. Aktywizujące metody, z których korzystamy są dobrane tak aby dzieci dzieliły się swoim doświadczeniem o pomaganiu i by zdobywały nową wiedzę. Najistotniejszym elementem jest wspólne wypracowanie tego co dzieci mogą zrobić jako wolontariusze by urzeczywistnić bajkę.
  •  Konspekt pracy ze społecznością lokalną – wypracowany wspólnie z kadrą i dyrekcją przedszkola w oparciu o diagnozę lokalnego środowiska. Konspekt zawierać będzie potrzeby i potencjały, możliwe partnerstwa i plan działań, który może zostać wdrożony do koncepcji pracy przedszkola.
  •  Działanie animacyjne/pomocowe na rzecz lokalnej społeczności– realizacja wypracowanego wspólnie przez dzieci i opiekunów  działania na rzecz lokalnego środowiska.

Jeśli chcemy zmieniać świat na lepszy to przedszkole jest dobrym miejscem by wystartować!

Podczas  realizowanego  przez  Stowarzyszenie POLITES i Regionalne Centrum Wolontariatu raz w roku – NieWielkiego Festiwalu Wolontariatu – jego część dedykujemy najmłodszym wolontariuszom, którzy dotychczas realizowali działania jak np. występy artystyczne w Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta, działania na rzecz zwierząt w Dzikiej Ostoi,  zbiórki  dla  domów  dziecka,  przygotowywanie  poczęstunku  dla  osób  bezdomnych.

Aby zgłosić przedszkole do udziału w projekcie „nieWielcy wolontariusze” należy do 30 września 2017 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

Projekt jest współfinansowany ze środków Programu SPOŁECZNIK.

źródło: polites.org.pl

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl