Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

„Polska – znaki szczególne”. Nowatorski program edukacyjny!

Poznaj Polskę poprzez smak, dźwięk, kolor, zapach, przedmioty codziennego użytku i miejsca. „Polska – znaki szczególne” to nowy projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej dotyczący polskich charakterystycznych znaków w kulturze, historii, kuchni, wzornictwie. Smak, dźwięk, kolor, zapach, przedmioty użytkowe, film, zdjęcie, miejsce, książka – choć nie do końca jesteśmy tego świadomi, te wszystkie rzeczy także dają nam codziennie poczucie bycia Polakiem. Odkryjmy je na nowo podczas twórczych i interesujących warsztatów. Do uczestnictwa w interesujących prelekcjach i warsztatach zaproszeni są dziadkowie z wnukami, rodzice i opiekunowie z dziećmi. Wydarzenie jest skierowane do osób w wieku 50+ i dzieci do 13 roku życia.

Program

1. POLSKIE DŹWIĘKI 8 lipca, godz. 11.00-13.00 Opera na Zamku, godz. 14.00 Ogród Różany.

Opera i Różanka to miejsca, gdzie zawitają uczestnicy w ramach poszukiwania dźwięków i historii polskiej muzyki. W tych okolicznościach zostanie przybliżony temat pieśni patriotycznych. Zgłoszenia na zwiedzanie Opery kierować na e-mail: polska_znaki@saa.pl do 7 lipca, godz.16.00.

2. POLSKIE MEBLE 22 lipca, godz. 14.00 Ogród Różany

Wykład o meblach z Polski, historii polskiego wzornictwa, meblarstwa oraz o potrzebach i trendach w kontekście projektowania przestrzeni w domu w ujęciu wykluczenia, niepełnosprawności i starzejącego się społeczeństwa. Część warsztatowa to wykonanie mebli z kartonu.

3. POLSKIE WZORY 29 lipca, godz. 14.00 Ogród Różany

Wykład o deseniach i wzorach, jakie są charakterystyczne dla Polski – jej folkloru, charakterystycznych produkowanych wzorów na tkaninach, tapetach , neonach, papierach pakowych. Na postawie polskich ludowych wzorów i innych przez lata modnych każda z par wykona metr bieżący polskiego wzoru.

4. POLSKIE SMAKI 5 sierpnia, godz. 14.00 Ogród Różany

Opowieść o polskich smakach. Nie zabraknie wspomnień i dyskusji seniorów i juniorów na temat ulubionych smaków i potraw. Warsztat – kiszenie ogórków – wszyscy z uczestnicy maja przed sobą zadanie zrobienia dwóch słojów kiszonych ogórków.

5. POLSKIE ZAPACHY 12 sierpnia, godz. 14.00 Ogród Różany

Wykład dotyczący polskich zapachów w kontekście wspomnień, natury, a także polskiego perfumiarstwa. Na spotkaniu omówione zostaną biologiczne podstawy, wpływ i rola zapachu w życiu człowieka. Przykłady polskich zapachów. Przygotowanie recepty na swój indywidualny zapach.

Informacje o kolejnych odcinkach programu dostępne będą na stronie www.saa.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

PARTNERZY REALIZUJĄCY PROJEKT:

Instytucje:

• Akademia Sztuki z siedzibą w Szczecinie

• Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

• Muzeum Narodowym w Szczecinie

• Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie

• Opera na Zamku w Szczecinie

• Pałac Młodzieży – Pomorskie Centrum Edukacji

• Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym

• Urząd Miasta Szczecin

źródło: www.saa.pl

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl