Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Krzywy Las

W miejscowości oddalonej zaledwie 4 km od Gryfina (woj. zachodniopomorskie) o nazwie Nowe Czarnowo znajduje się wyjątkowy, a przede wszystkim jedyny w swoim rodzaju „Krzywy las”. Nazwa lasu wcale nie ma za zadanie wprowadzić nas w błąd, ale wręcz podkreślić tę wyjątkowość na miarę Polski, a prawdopodobnie i świata. To właśnie tutaj, na niewielkim terenie w pobliżu Zespołu Elektrowni „Dolna Odra”.

Krzywy las to skupisko około 100 zdeformowanych sosen rosnących na obszarze około 0,30 ha. Posadzono je najprawdopodobniej w 1934 roku. Pień drzew tuż nad ziemią zamiast rosnąć pionowo jest wykrzywiony pod kątem 90 stopni i wygina się szerokim łukiem ku górze. Wszystkie pnie wygięte są w kierunku północnym. Widok, jaki tworzą te drzewa jest niesamowity !

Osoby, które to już zobaczyły nie przestają się tym miejscem zachwycać, a informację o nim przekazują swoim bliskim i znajomym jednocześnie zachęcając do zorganizowania wycieczki do tego bajkowego świata.

źródło: www.krzywy-las.pl

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl