Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Muzea, wystawy w Szczecinie

Muzeum Narodowe w Szczecinie jest największą instytucją kultury na Pomorzu Zachodnim. Wybierając się do MN zobaczymy dzieła sztuki dawnej i współczesnej, numizmaty, zabytki etnograficzne, archeologiczne, zbiory świadectw kultury materialnej krajów pozaeuropejskich, wystawy o tematyce bałtyckiej i pomorskiej.
W Muzeum organizowane są również wystawy czasowe, wernisaże, spotkania. Dla dzieci nie brakuje zajęć edukacyjnych, warsztatów, imprez tematycznych, można także zorganizować urodziny.

Siedziby Muzeum Narodowego:
1. Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 3 Szczecin
2. Muzeum Narodowe w Szczecinie — Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1 Szczecin
3. Muzeum Narodowe w Szczecinie — Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27 Szczecin
4. Muzeum Narodowe w Szczecinie — Muzeum Historii Szczecina, Ratusz Staromiejski ul.Ks. Mściwoja II 8 Szczecin
5.
Muzeum Narodowe w Szczecinie — Centrum Dialogu Przełomy, pl. Solidarności 1 Szczecin
6. Muzeum Narodowe w Szczecinie — Wystawa Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych, ul. Błonie Gryfice

W Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego znajduje się Multimedialne Planetarium (Eureka), jest też możliwość wejścia na wieżę widokową.
Wieża czynna jest w okresie 1 kwietnia do września.

Wszystkie siedziby Muzeum Narodowego w Szczecinie otwarte są: wtorek, środa, czwartek, sobota w godz. 10.00 – 18.00, piątek, niedziela w godz. 10.00 – 16.00, poniedziałek – nieczynne. W soboty do wszystkich gmachów MN wstęp na wystawy jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje o wydarzeniach, wystawach, cennik  znajdziecie na stronie www.muzeum.szczecin.pl.

Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie to duma Szczecińskiego Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej. To dzięki tym ludziom, którzy nie wyobrażali sobie, że szczecińskie stare tramwaje mają trafić na złom, powstało Muzeum Techniki przy ul. Niemierzyńskiej 18 A.
Tutaj zobaczymy min. przedwojenny polski motocykl Sokół 100, Fiata 126p, tramwaje na korbę, Syrenę laminat, BMW 600, Messerschmitt KR200 i wiele innych cennych zabytkowych pojazdów. Muzeum tętni życiem kulturalnym, nie brakuje tu atrakcji dla młodzieży i dzieci.

Muzeum jest czynne wtorek w godz. od 10.00 – 15.00, w środy i czwartki w godz. 10.00 – 16.00, w piątki i soboty od godz. 10.00 – 18.00, w niedzielę od godz. 10.00 – 16.00, w poniedziałki nieczynne, wtorki wstęp wolny (nie dotyczy wystawy Eureka). Więcej o Muzeum dowiecie się ze strony www.muzeumtechniki.eu.

Na pierwszym piętrze Muzeum Techniki i Komunikacji znajduje się Cafe Niebko. Kawiarnia dla małych i dużych, sklep z zabawkami, miejsce z warsztatami edukacyjnymi. Czynna od wtorku – niedzieli w godz. 11.00 – 19.00.

Muzeum Geologiczne mieści się w budynku Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul Mickiewicza 16a, Interaktywna Sala Edukacji Geośrodowiskowej – 101 (za czytelnią),
Sala Projekcyjna – 102.

W swoich zbiorach posiada minerały, skały, meteoryty, kolekcje skał wulkanicznych, kolekcje piasków z plaż z całego świata. Chęć obejrzenia wystawy należy wcześniej uzgodnić telefonicznie. Informacje kontaktowe, jak też opis wystawy, znajdziecie na stronie www.muzgeo.univ.szczecin.pl.

W Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (ul. Korsarzy 34) prezentowane są wystawy czasowe z różnych dziedzin sztuki. Znajdują się też trzy ekspozycje stałe: w skrzydle północnym w komnatach księcia Jerzego I mieści się ekspozycja – „Na dworze książąt pomorskich”, w podziemiach znajdują się sarkofagi eksponowane jako wystawa – „Pompa funebris”, i znaleziska archeologiczne prezentowane jako „Dzieje siedziby książęcej w Szczecinie”. W Zamku Książąt Pomorskich organizowane są również Festiwale Polskiego Malarstwa Współczesnego, wernisaże, wystawy czasowe np. wystawa plakatu, rzeźby, fotografii. W okresie od 1 maja do 30 września istnieje możliwość podziwiania panoramy Szczecina z wieży zamkowej. Wystawy są czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 – 18.00, w poniedziałek – nieczynne.
Informacje o bieżących wystawach znajdziecie na stronie www.zamek.szczecin.pl.

Wystawa EUREKA – Cuda Nauki i Techniki mieści się przy ul. Ściegiennego 42. Ta interaktywna wystawa doświadczeń fizycznych powstała w 2002 r. , dzięki inicjatywie Wydziału Matematyczno – Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Obecnie wystawą opiekuje się „Fundacja Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha”.
Filia wystawy Eureka znajduje się również w Muzeum Techniki i Komunikacji (ul. Niemierzyńska 18A), warto też wspomnieć o Planetarium w gmachu Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego. Eureka wzbudza dużą ciekawość, przede wszystkim wśród dzieci. Na tej wystawie każdy pokocha naukę i fizykę. Nie da się ukryć, że jest to również niezwykłe miejsce do zabawy.
Dodatkowymi atrakcjami jest możliwość organizowania urodzin, imprez okolicznościowych, wycieczek szkolnych.
Więcej informacji o wystawie, godzinach otwarcia i cennik znajdziecie na stronie www.fundacja-eureka.edu.pl.

Comments are closed.

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl