Baza firm
Baza firm

Książki dla dzieci

PATRONAT

Współpraca

Zapisz się do naszego newslettera

Place Zabaw w Szczecinie

Nie da się ukryć, że miejscem, gdzie najmłodsi najbardziej lubią spędzać czas to Plac Zabaw!
W ostatnich latach w naszym mieście część placów przeszła wymianę urządzeń i została wzbogacona o siłownie pod chmurką.
Przedstawię kilka propozycji placów, gdzie dzieciaki mogą się wyszaleć. Proszę wziąć pod uwagę, że część zdjęć była robiona jesienią 2009r., i latem 2010, także mogą wizualnie odbiegać od stanu obecnego. Jeżeli dotrą do mnie informacje o zmianach na placach zabaw (polecanych przeze mnie), niezwłocznie je umieszczę na stronie.

1. PARK CHOPINA
Bardzo atrakcyjne miejsce dla najmłodszych, dla starszych dzieci boisko i stół do gry w szachy. Jest tu kolorowo i co najważniejsze,  jesteśmy bezpieczni w upalne dni. Tutaj cienia nam nie zabraknie. Kilka metrów dalej jest miejsce dla młodzieży i rodziców ;), czyli siłownia pod  chmurką.

      

 

2. RÓŻANKA                                                                               

Dla wielu mieszkańców Szczecina, ulubionym miejscem do spacerów jest Różanka. Jest tu bardzo pięknie, szczególnie gdy kwitną róże. Tutaj mamy też kolejny, zacieniony plac zabaw, także w upalne dni nasze dzieci są bezpieczne. Dla najmłodszych największą atrakcją jest duża piaskownica.

 

3. PARK ŻEROMSKIEGO

Jeden z nielicznych placów zabaw, który znajduje się w centrum miasta. Powodzenie ma powalony pniak, po którym małe „kózki”, pod okiem rodziców, mogą bezpiecznie skakać. Na placu są też inne drewniane urządzenia min. łódź i domek.

    

 

4. PLAC PRZY ZBIEGU ULIC ŚW.WOJCIECHA I OBR. STALINGRADU

Miejsce przeznaczone dla maluszków, dla starszych urządzenia znajdują się nie co dalej. Najważniejsze, że plac jest ogrodzony, i to nie tylko ze względu na czworonogi, ale na panujący wokół duży ruch uliczny.

 

5. PLAC ZABAW PRZY UL. ZALESKIEGO / LESZCZYŃSKIEGO / SIENKIEWICZA

Plac powstał dzięki Radzie Osiedla Łękno. Dzieciaki mają tutaj kilka atrakcji min. trzy zjeżdżalnie, w tym dwie dla młodszych dzieci, piaskownica, mała ścianka do wspinaczki, domek. Obok znajduje się siłownia na powietrzu, stół do ping – ponga i mini boisko do gry w kosza.

   

6. PLAC ZABAW NA PLACU JAKUBA WUJKA (POGODNO)

(ulice wokół placu, Solskiego, Tetmajera, Siemiradzkiego)

Oddany w 2010 roku plac zabaw, jest najczęściej odwiedzanym miejscem przez całe rodziny z Pogodna. Mamy tutaj dwa oddzielne ogrodzone place. Jeden dla młodszych dzieci, który jest równocześnie wielką piaskownicą. Maluchy mają do dyspozycji min. bezpieczne huśtawki, ciuchcię, statek ze ślizgawką.

Drugi plac jest przeznaczony dla dzieci starszych. Wyłożony jest sztuczną trawą, co spowodowało, że dzieciaki najchętniej biegają na boso. Tutaj akrobacje i  największe szaleństwa odbywają się na drabinkach, ściance wspinaczkowej i dużej ślizgawce, oprócz tego jest huśtawka i most na łańcuchach.

Pomyślano też o zejściu na skwer, który jest przystosowany dla matek z wózkami i dla niepełnosprawnych.

Rodzice natomiast mają urokliwe miejsce do spaceru i odpoczynku.
Zdjęcia umieszczę wkrótce.

 

7. PLAC ZABAW PRZY UL. PRZYGODNEJ (GUMIEŃCE)

Przy ulicy Przygodnej znajduje się pięknie zagospodarowany park z dwoma placami zabaw, siłownią pod chmurką, alejkami do spacerów, ławeczkami.

Place zabaw dla maluszków i dla starszych dzieci wyposażone są w huśtawki, ślizgawki, drabinki, piaskownice, i co najważniejsze są ogrodzone.  Warto odwiedzić to miejsce, dzieci mają miejsce do szaleństw, z dala od zgiełku i samochodów, w dni upalne mamy miejsca zacienione.

Do placu można dojść z ul. Taczaka wchodząc drogą na działki ogrodowe, lub od ul. Ku Słońcu, skręcając w prawo w ul. Przygodną (przed osiedlem Kapitanów). Z ul. Ku Słońcu spacerkiem mamy kawałek do przejścia, możliwy jest dojazd samochodem, ale należy wziąć pod uwagę, że jest to droga bez chodnika, prowadząca na działki, także nie należy się rozpędzać.

      

   

1 comment to Place Zabaw w Szczecinie

  • alcia76

    Uwazam ze to super pomysl aby przedstawic nowe placyki zabaw.Sama jakis czas temu szukalam takiej informacji w internecie.
    Ja tam oczywiscie moge sfotografowac placyk na Kaliny…jednak latem nie ma na nim cienia do godziny 17:(((

Copyright © 2018 Szczecin dla dzieci, Atrakcje, Imprezy, Urodziny, Wydarzenia, dla dzieci, miejsca, informacje dla rodziców, Szczecin - All Rights Reserved
Powered by WordPress & Atahualpa
Grafika: axiommedia.pl